Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

Selamunaleyküm. Kısa bir zaman önce @Aykut Can ile beraber yürüteceğimiz "Temel Başlangıç Program"ını sizlerle paylaştık. (Programa buradan ulaşabilirsiniz.)

Kısmet olursa yarın parka gidip Şınav, barfiks, dips, mekik vs gibi temel hareketleri deneyip maksimum tekrar sayılarımızı not alacağız. Ayrıca muscle up, amut, back lever vs gibi statik ve dinamik hareketleri tek tek deneyip yapıp yapamadığımızı videoya alacağız.

Programı uygulamaya başladıktan sonraki günlük aktivitelerimizi, gelişimimizi, beslenme ve antrenman bilgilerimizi sizlere bu ortak günlüğümüzden paylaşacağız. Herkese sağlıklı sporlar.
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Haki ().

• prometiustr yazdı:

ilk günlüğümüz hayırlı olsun diyelim :)

Hayırlı uğurlu olsun, inşallah devamı da gelecektir :) Bugün buluşmamızı yaptık. Temel hareketlerde maksimum tekrar denemelerimizi yaptık ve videoya aldık. Birkaç çeşit statik ve dinamik hareket denemelerimiz oldu. Kısa süre sonra videoyu hazırlayıp paylaşacağız :)
      Gökhan
    • Arkadaşlar dün çok yorulduk ben idmandan sonra 5 km kadar bi koşu yaptım. Florya metrobüsten sahile. Yüzüm gözüm yanmış şu an kırmızımsı :D Bu gün videoyu Gökhan düzenleyip yayınlar yüksek ihtmal.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için
    • Bugün artık düzenlediğimiz programımıza başlıyoruz. Bugünden itibaren ben ve aykut günlük beslenme ve antrenman bilgilerimizi paylaşacağız. Bugün hava koşulları nedeniyle parka gidemedik. İkimizde evde antrenmanlarımızı uygulayacağız.

Ben kısaca kendimden bilgi paylaşayım;

Bugün sabah 09:00 gibi kahvaltımı yaptım. 3 tam yumurta, peynir, zeytin vs çok çeşit olmasa da doyurucu.

Öğlen 12:00 de pişmiş 250 gram civarı makarna ve 200 gram civarı tavuk göğsü + kızılcık kompostosu tükettim.

Öğlen 15:00 de 200 gram makarna ve 200 gram civarı tavuk göğsü + ayran tükettim.

Şuan saat 17:00 ve birazdan idmana başlayacağım. Bugünkü ilk idmanımız Göğüs - Arka Kol. İdmandan sonra ne yaptığımı, ne yediğimi detaylı bir şekilde paylaşacağım.
      Gökhan
    • Bugün günlüğümüz biraz parça parça oldu farkındayım. İleri ki günlerde daha düzenli olacak.

Dün parkta maksimum tekrar ve statik dinamik hareket denemeleri sonrası bugün ağrıdan vücudumun hiçbir yerine dokunamadım. Diz ameliyatı sonrası 5 aylık yatış beni gerçekten başladığım yere geri döndürdü. Acıya rağmen ısınmaya başladım. 7-8 dk lık ısınmadan sonra 17:30 da antrenmanıma başladım.

Bugünkü antrenman bildiğiniz üzere Göğüs - Arka Koldu. Antrenmanda uyguladığım sistemi aşağıya yazıyorum;

1-Geniş tutuş şınav 5 5 5 8
      2-Dar tutuş şınav 5 5 5 5
      3-Decline şınav 5 5 5 6
      4-Klasik şınav 5 5 5 5
      5-Göğüs dips 5 5 5 6
      6-İncline şınav 5 5 5 5
      7-Şınav statik duruş 20sn 20sn 20sn 20sn
      8-Halkada dips 5 5 5 1
      9-Reverse T bar dips -
      10-Düz bar dips -
      11- Dips statik duruş 15sn 15sn 15sn 15sn

Evet yukarıda yazdığım hareketlerden 9 ve 10 hariç hepsini sırayla uyguladım. 10 ev ortamında pek imkan yok, 9 ise çok ağrım olduğu için yapmadım.

Bir rutin olarak çalıştım. Yukarıdaki hareketleri aralarında 30 saniye dinlenme ile 4 set uyguladım. Set aralarında 3-4 dakika arası dinlendim.

Hareketlerin yanına yaptığım tekrar sayılarını yazdım. Son sette en az 5 sınırı koydum yapabildiğim en fazlasını yapmak için uğraştım fakat arka kol ve göğüs gerçekten ağladı.

Program vücuda hem yüksek derecede kan pompalama (pump) işlemi yaptırıyor hem de 4 set ve fazla hareket sayısı sayesinde dayanıklılık kazandırıyor.

Antrenman süresi 1 saati geçmedim. Bittikten sonra germe hareketleri yaptım. Ayrıca germe hareketini idmanda aralarda göğüs ve arka kol bölgelerine uyguladım.

18:30 da 200 gram civarı tavuk göğsü ve 200 gram makarna+ayran içtim.

Akşam 21:30 gibi yoğurt ve yulaf ezmesi yemeyi düşünüyorum. Gece yatarken 100 gram lor peynirini suyla karıştırıp içeceğim.

Bugünlük benim maratonum böyleydi. İnşallah yarın ve diğer günler daha düzenli günlük bildirimleri yapmaya çalışacağım. İyi sporlar.
      Gökhan
    • ahmet53 yazdı:

Günlüğü fotoğraflarla desteklerseniz daha bi ilgiyle takip ederiz :)

Fotoğraf konusunda şöyle söyliyeyim; temel başlangıç programında parkı tanıtmak için baya bir fotoğraf çekip paylaştık. Günlük bölümünde park antrenmanlarında videolarımız sürekli çekilecek ve paylaşılacak. Daha 1. gün ve dünün videosu ile uğraşıyorum hala. Bittiği an dün yaptığımız maksimum ve birkaç hareket denemesini paylaşacağım. Gün geçtikçe antrenmanlarımızı kaydedeceğiz :)
      Gökhan
    • Arkadaşlar az öne komple bir sayfa yazım silndi çok fena oldum ama kısaca sizle ilk günkü idmanı anlatayım. Amacımız temel hareketlerde maks tekrarları almaktı böylece ilerde ne kadar ilerleme kat ettiğimizi görebilecektik.
      Kısa bir sınmadan sonra 10 dk kadar (genelde burpee tarzı ısınma hareketleri)

Setler arda arda yapılmış olup aralarda 5-8 dakika kadar dinlenme yapılmıştır güç toplamak için;

İşte Maksimum yapabildiğim tekrar sayısı;

Paralel barda dips 21 tane yapabildim

Avuç içi karşıa bakan barfiks - Pull up : 10 adet yapabildim sonuncusunda balık gibi çırpındım :)

Şınav - push up : 39 tane

Chine up - avuç içi geriye bakan barfiks : 9 adet (artık güç müç bitmişti )

Bu idmandan sonra bir arkadaş daha geldi yanımıza onla beraber birsürü hareket vs denedik en son Iron Cross Halkda Haç hareketini denedim.

Ciddi anlamda dirseklerimi zorladı. Gece dirsek ağrısında yatamadım hatta kaç kez uyandım :)

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Aykut Can ().

• Dünün ağrıları gün içerisinde de devam etti daha öncede aynı dirsek ağrısını yaşamıştım sanırım ön kolumu çok zorlamaktan ileri gelen bir ağrı bu.

Her neyse bu gün Madbarz Rutinini uyguladık ilk olarak.
      Bu gün hava yağmurluydu evde yaptım antremanı
      Önce her zamanki gibi ısınma ile başladım burpee-mountan climbers squat vs. (yakın zamanda ısınma videosuda atacağım)

Her hareket arası 10-15 saniye arası dinlenledim. - ler set arasını gösterir. Setler arası da 3-5 dakika civarı dinlendim.

Set içerisindeki hareketler;

Geniş Tutuş Şınav(wide grip push up) : 5-5-5-5
      Kapalı Tutuş Şınav (close grip push up) : 5-5-5-5
      Ayaklar Yüksek Yerde Şınav (decline push up) : 5-5-5-5
      Klasik Şınav (normal push up) : 5-5-5-5
      Göğse Dips (dips for chest) : 4-3-3-2 ( Halkada yapıyorum dipsleri)
      Ayaklar yerde eller yüksekte şınav (inchline push up) : 5-5-5-5
      Şınav Statik (20sn) (şınav yarı pzosiyonunda bekleyiş)
      Klasik Dips (halkada yapıyorum) : 5-3-4-3
      Reverse t-bar dips yada triceps extension : 5-5-5-5
      Düz bar dips : Yapamadım evde barın üstüne çıkılmıyor parkta yapacağım
      Dips Statik (15 sn) (dips pozisyonunda bekleme ben halakda bekliyorum)

Ben biraz daha pump yapmak istedim
      10 elmas Şınav (diamond push up)
      10-10-10 Sehpada Dips ( Eller yüksek yerde ayaklar yerde dips)
      10 Şınav Barı ile Şınav
      10 Triceps Extension

Bu hareketlerden Sonra Tricepsin durumu ve gaza gelmiş ben
      :) Yarın size bonus bir Video da paylaşacağım :)
      Dosyalar
    • Tugrabozan yazdı:

Maşallah @Aykut Can bu idmanları çıkarmak her babayiğidin harcı değildir. Dinlenme günlerinde kaslarına iyi bak.

@Tugrabozan Hocam dün gece yatamadım ağrıdan sürekli uyandım daha öncede konu vardı konuşmuştuk dediğim gibi ön kol kaslrı güçsüzlüğü hala devam ediyor rahatlatması için 1. kademede el yayı kullanıyorum bi on onbeş tekrar yapınca kan akışı oluyor bayaa bi rahatlıyor sizin cihaz a
      hayat kurtarıyor adeta :)
    • Bugün programımızın 2. yani karın günümüz. Dünkü göğüs-triceps idmanından sonra sabah dizimde şişme ve hareket kısıtlılığı başladı. Doktor izindeymiş film çektirip geldim. Akşam @Aykut Can ile 17:00 de buluştuk topallaya topallaya parkımıza vardık. Önce ısınmamızı yaptık bu arada benim diz yavaş yavaş düzelmeye başladı. Sonrasında idmanımıza başladık. İdman detayları şöyle;

1-Mekik 10-10-10-10
      2-Alt karın ayak itiş 10-10-10-10
      3-Barda karına çekiş(son 2 set paralelde) 10-10-10-10
      4-Barda asılı ayaklar L ve bara kaldırma 5-5-5-5
      5-Barda sağa ve sola çekiş 8-8-8-8
      6-Yan mekik 10-10-10-10
      7-Düz ve yan plank 30 sn (Aykut düz 1dk)
      8-Son olarak tüm hareketleri sırayla dinlenmeden bitene kadar tekrar.

Evet antrenmanımız bu şekildeydi. Rutin olarak çalışmadık bu sefer. Hareketleri tek tek set set yaptık. İdman sonu hepsini sırayla tükenene kadar dinlenmeden tekrar ettik. Aykut 1-2 fotoğraf çekmişti. Onları yayınlayacak. Unuttuğum şeyler varsa da ekleyecektir. İyi sporlar.
      Gökhan
    • sibequ yazdı:

Valla tebrik ederim ikinizde ortak çalışmada güzel şeyler yapıyorsunuz, yapmaya da devam edeceğinize inanıyorum. Takipteyim. Başarılar..

Sağolasın dostum. İnşallah düzenli çalışmanın sonucunu alacağız. Sana da başarılar. (Bu arada faceden ekledim :) )
      Gökhan