Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• greatphantom wrote:

cok saglam baslamissiniz hocam. gozunuzu seveyim sakatlamayin kendinizi. basarilar :thumbsup:

Eyvallah dostum :thumbup:

Bugün ortalama 3500 kalori aldım.

+10 Kg 3 set 10 tekrar barfiks

+10 Kg 2 set 10 tekrar dips

Bugün pek enerjim yoktu fakat yinede bir şeyler yaptım. Çok şükür iyi gidiyor, hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • Dün dinlendim. Bugün biraz daha yüklendim.

Squat uzun zamandır ağırlıklı yapmıyordum. 37 kg 5x5 squat yaptım. Dizim hafif hissettirdi fakat sıkıntı olmadı. İnşallah düzenli olarak artacak.

Dips +15 Kg 6x5

Barfiks +15 Kg 6x5

Son olarak +30 Kg beklemeli 1,5 tekrar chin up ve üstüne +30 kg 2 dips yaparak bitirdim.

Tam gaz devam :thumbup:
      Gökhan
    • En son 24 eylülde idman yapıp paylaşmışım. O günden sonra bazı sıkıntılardan dolayı spora ara vermek zorunda kaldım. Tam 2 ay hiçbir şey yapamadım. Birçok kez ara verdim çok kaybım olmuyordu ama bu sefer biraz kas kaybı yaşadığımı düşünüyorum. Tabii ki bunu sıkıntı etmiyorum, yaşadığımız sürece inşallah daha iyisini de yaparız :)

2 aydan sonra ilk 3 gün önce 29 kasımda 5 set barfiks 3 set dips yaparak spora geri dönmüş oldum :)

1 gün dinlendikten sonra dün yine idmanımı yaptım. Barfiks, şınav, dips, squat, amut hareketlerini sıralı şekilde ortalama 5-6 şar set uyguladım.

Çok şükür başlangıcı yaptık, inşallah gerisi gelecek. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Selamlar nasıl gidiyor arkadaşlar buralara çok bişeyler yazamaskta artık kurdun dişine kan değdi :)

Biraz son gelişmelerden bahsedeyim yaklaşık 3 ay önce motorla işyerime gelirken gizli buzlanmayı farketmeyip çok çok düşük bir hızla viraj dönerken motru yan yatırdık.

Motorda yada üstümde herhangi bir sıkıntı yok fakat sol tarafa düşer düşmez sol el bileğimi refleks olarak yere koydum ve olan oldu.

Çok şükür kırık yok ama bağ dokuları zedeledim. Yaklaşık 3 ay spor yapamadım haliyle beslenmeyi de kesmek zorundaydım yağlanma olmaması için tabi günde 4500-500 kcal alan ben biranda 2000 kalorilere düşünce 82.5 kg olan ben, 13 kilo kadar vererek 69.4 kilolara kadar düştüm.

Tabi bunu daha önce de ramazan sonlarında vs. yaşamıştım hatta profil fotoğrafımda da farkedebilirsiniz. Haziran 2018 den bu yana 3. kez bu kadar kilo alma ve verme evreleri yaşıyorum artık sistemi çözdük diyebiliriz.

Doktorlara göre malesef 6 ay sonra ancak bileğimdeki bağ dokular eski sağlıklı haline dönebilirmiş eğer hiç zorlamassam. Ben 3. ayda gözle görülür iyileşme ve ağrıalrda hemen hemen tamamen azalma yaşadığım için bileklerimi sararak olabilidiğince dikkatli bir biçimde antrenmanlara başladım.

Şimdi ise çok farklı bir proje ile tekrar kaldığımız yerden büyük eksikliklerle yola başladık.

Şimdi size ilk antrenmanımın detaylarını vermek istiyorum.

13.02.2019 BAŞLANGIÇ

Set 1
      15 Şınav hafif diamond (elmas) tutuş (paralel şınav barı ile)
      20 Squat
      10 Dips
      5 Barfiks

Set 2
      20 Squat
      15 Şınav hafif diamond (elmas) tutuş (paralel şınav barı ile)
      3x15 5 kg ile omuz açış (lateral raises)
      10 tekrar boş bar öne arkaya omuz kaldırış
      10 Şınav hafif diamond (elmas) tutuş (paralel şınav barı ile)
      5 tekrar paralele tutuş barfıks
      10 Dips

Set 3
      20 Squat
      10 Şınav hafif diamond (elmas) tutuş (paralel şınav barı ile)
      3x15 Leg raise
      25-30 crunch

2. Antrenmanımı 15.02.2019 da yaptım. Antrenman araları 1 gün dinleniyorum.
      Videolu halde paylaşmayı planlıyorum inşallah yarın video editi bitirirsem yayınlarım.

Herkese iyi sporlar.

51791376_1999105797062254_8299435966309859328_n.jpg51919841_385995118619423_2868485494516219904_n.jpg
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk / aykutcannk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için

The post was edited 1 time, last by Aykut Can ().

• Benim bir arkadaş çok çok düşük hızla gitti kaldırımın köşesine kask takmıyorken kafayı vurdu, yüzündeki zigomatik kemik kırıldı ameliyat oldu, ucuz atlatmışssın Aykutum çok çok geçmiş olsun kardeşim, kask, eldiven vs.. gibi donanımları hep takmak lazım.. Ne kadar düşük hız olursa olsun koparta insan bedeni...
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • Her ne kadar bazı mecburi aralar vermek zorunda kalsak da bu can bu bedende oldukça Allah izin verdikçe hep daha iyiye doğru yola devam. Bu aralar çok şükür düzenli devam ediyorum. Son zamanlardaki boşluklardan dolayı tabii ki güç kuvvet düşüşü oldu ama artık hızlı toparlanıyoruz. Son 1 ayda çok yüklenmeden bir şeyler yaptım.
      Şuanda kondisyon hatırı sayılır seviyede yükseldi. Güç çalışmalarına da ağırlık veriyorum tabii ki. Vücut ağırlığı biraz daha arttıkça ekstra ağırlıklarda artacaktır. Şuan +20-25 kg'ları deniyorum. Yakında 5x5 devam inşallah. Yakında daha detaylı paylaşım yaparım, videolu şekilde de olur inşallah. Ayrıca evdeki çalışma alanıma aşağıda fotoğrafta görünen kancalı inşaat makarası aldım. salıncak ipi geçirdim içinden. Güzel bir makara sistemi oldu. Bunu daha çok bilek güreşi mekaniğini geliştirmek için kullanmayı düşünüyorum. Yakında halkalar için betona 2 tane kanca yapacağım nasip olursa.
      Herkese sağlıklı sporlar :thumbup:
      Files
      • dsdsds.jpg

(117.22 kB, downloaded 9 times, last: )
      Gökhan
    • Yukarıda bahsettiğim kancaları koridordaki betona taktım. Halkaları normalde barfiks demirine de takıyorum fakat front-back gibi hareketlerde sistem duvara yakın olduğu için sığamıyordum. Dips, muscle up vs için barfiks demirine takıyorum. Şimdi koridorda geniş alanda statik hareketleri daha rahat çalışabileceğim.

Güncel durum olarak geçen gün aşı olmuştum, haliyle 2-3 gün bir şey yapamadım. Tam olarak eski performansıma dönemedim, yavaş yavaş ilerlemeye çalışıyorum. İnşallah düzenli olarak paylaşımlara devam edeceğim. Herkese sağlıklı sporlar :thumbup:
      Files
      • halka.jpg

(361.4 kB, downloaded 9 times, last: )
      Gökhan
    • Haki wrote:

Yukarıda bahsettiğim kancaları koridordaki betona taktım. Halkaları normalde barfiks demirine de takıyorum fakat front-back gibi hareketlerde sistem duvara yakın olduğu için sığamıyordum. Dips, muscle up vs için barfiks demirine takıyorum. Şimdi koridorda geniş alanda statik hareketleri daha rahat çalışabileceğim.

Güncel durum olarak geçen gün aşı olmuştum, haliyle 2-3 gün bir şey yapamadım. Tam olarak eski performansıma dönemedim, yavaş yavaş ilerlemeye çalışıyorum. İnşallah düzenli olarak paylaşımlara devam edeceğim. Herkese sağlıklı sporlar :thumbup:
      Bunu tavanamı astın ? Bende tavana asmayı düşündümde tavan çöker diye tedirginim başka yolu varmı ? Barfiks demiri dışında :)
    • cagatay_sw wrote:

Bunu tavanamı astın ? Bende tavana asmayı düşündümde tavan çöker diye tedirginim başka yolu varmı ? Barfiks demiri dışında

Tavanda değil, kolona yatay şekilde taktım kancaları. Tavana takabilmek için tavandan geçen kolonu tespit edip beton kolona takmak lazım, onu tespit edemeyeceğim için dikey şekilde değil yatay şekilde kolona taktım. Bu kancaları takmanın tek yolu göründüğü gibi bir kolon olacak ve kancalı çelik dübel takılacak. :thumbup:
      Gökhan
    • Haki wrote:

cagatay_sw wrote:

Bunu tavanamı astın ? Bende tavana asmayı düşündümde tavan çöker diye tedirginim başka yolu varmı ? Barfiks demiri dışında
      Tavanda değil, kolona yatay şekilde taktım kancaları. Tavana takabilmek için tavandan geçen kolonu tespit edip beton kolona takmak lazım, onu tespit edemeyeceğim için dikey şekilde değil yatay şekilde kolona taktım. Bu kancaları takmanın tek yolu göründüğü gibi bir kolon olacak ve kancalı çelik dübel takılacak. :thumbup:
      Peki paralel bir şekilde barfiks barının takılması gibi koridora paralel kancalar taktığımızda halkanın kayışını kancalara taktığımızda kancalar vücut ağırlığımızı tutarmı ? Güvenlimi ?
    • cagatay_sw wrote:

Peki paralel bir şekilde barfiks barının takılması gibi koridora paralel kancalar taktığımızda halkanın kayışını kancalara taktığımızda kancalar vücut ağırlığımızı tutarmı ? Güvenlimi ?

Bu kancalar normalde tavana dik olarak takılır avize vb yükleri taşımak için. Sağlam beton yapısı olan bir tavanda işi bilen biri takarsa sıkıntı çıkarmaz. Bizim gibi paralel şekilde takınca taşıyacağı yük biraz daha azalıyor fakat yinede belli bir seviyeye kadar yeterli olur. Bendeki kancalar M12 yani 12 mm kalınlığında. Tek kancaya vücut ağırlığımın yarısı düşüyor zaten sadece statik çalışacağım için ekstra ağırlık yok. Tek kancaya asılıp tüm yükümü verdim 70 kg baya bir zorladım fakat sıkıntı çıkarmadı. Dediğim gibi takılan kolon ve yapılan iş önemli.
      Gökhan
    • Haki wrote:

cagatay_sw wrote:

Bu kancalar normalde tavana dik olarak takılır avize vb yükleri taşımak için. Sağlam beton yapısı olan bir tavanda işi bilen biri takarsa sıkıntı çıkarmaz. Bizim gibi paralel şekilde takınca taşıyacağı yük biraz daha azalıyor fakat yinede belli bir seviyeye kadar yeterli olur. Bendeki kancalar M12 yani 12 mm kalınlığında. Tek kancaya vücut ağırlığımın yarısı düşüyor zaten sadece statik çalışacağım için ekstra ağırlık yok. Tek kancaya asılıp tüm yükümü verdim 70 kg baya bir zorladım fakat sıkıntı çıkarmadı. Dediğim gibi takılan kolon ve yapılan iş önemli.
      O zaman halkayı dışarıdaki parklardaki barfiks demirine asmak daha mantıklı olur.
    • cagatay_sw wrote:

O zaman halkayı dışarıdaki parklardaki barfiks demirine asmak daha mantıklı olur.

Evet, bende evde barfiks demirine asıyorum normalde, dediğim gibi frontta falan ayaklar duvara geldiği için böyle bir şey yaptım. Açık alanda çalışma fırsatı olduğu müddetçe değerlendirmek lazım :thumbup:
      Gökhan
    • Septoplasti (Burun kıkırdak eğriliği ameliyatı)

Burnumdaki kıkırdak eğriliği ve etler yüzünden tam olarak nefes alamıyordum. Gece uyutmaması, sürekli yorgun hissettirmesi, sporda kondisyon düşüklüğü yaşatması sebebiyle 5 gün önce septoplasti adında bir ameliyat oldum. Operasyonda burun kıkırdağında ki fazlalıklar ve büyüyen etler alındı, eğrilik olan kısım düzeltildi. Bugün tamponlar çıkarıldı ve şimdiden çok şükür daha rahat nefes alabiliyorum. Toparladıkça yavaş yavaş spora başlayacağım inşallah. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan

Haki wrote:

Burnumdaki kıkırdak eğriliği ve etler yüzünden tam olarak nefes alamıyordum. Gece uyutmaması, sürekli yorgun hissettirmesi, sporda kondisyon düşüklüğü yaşatması sebebiyle 5 gün önce septoplasti adında bir ameliyat oldum. Operasyonda burun kıkırdağında ki fazlalıklar ve büyüyen etler alındı, eğrilik olan kısım düzeltildi. Bugün tamponlar çıkarıldı ve şimdiden çok şükür daha rahat nefes alabiliyorum. Toparladıkça yavaş yavaş spora başlayacağım inşallah. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:

Bugün ameliyat olalı 1 haftayı yeni geçti. Kontrole gittim, doktor biraz temizlik yaptı. Çok şükür daha iyiyim. Artık yavaş yavaş yürüyüşlere başlayacağım. İnşallah böyle iyi devam ederse 1 haftaya kalmaz hafif ısınma, esneme-germe hareketleri yaparak başlamayı düşünüyorum. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan

Haki wrote:

Haki wrote:

Bugün ameliyat olalı 1 haftayı yeni geçti. Kontrole gittim, doktor biraz temizlik yaptı. Çok şükür daha iyiyim. Artık yavaş yavaş yürüyüşlere başlayacağım. İnşallah böyle iyi devam ederse 1 haftaya kalmaz hafif ısınma, esneme-germe hareketleri yaparak başlamayı düşünüyorum. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:

Ameliyatın üstünden 20 gün geçti. Şuan sadece burun tıkanıklığı var ve yavaş yavaş açılıyor çok şükür. Hafif ısınma, esneme-germe idmanlarına başladım. Gidişata bakarak temkinli bir şekilde yoğunluğu artırarak devam edeceğim. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Haki wrote:

Haki wrote:

Haki wrote:

Ameliyatın üstünden 20 gün geçti. Şuan sadece burun tıkanıklığı var ve yavaş yavaş açılıyor çok şükür. Hafif ısınma, esneme-germe idmanlarına başladım. Gidişata bakarak temkinli bir şekilde yoğunluğu artırarak devam edeceğim. Sağlıklı sporlar :thumbup:

Yavaş yavaş yüklenmeye başlıyorum. Çok şükür sıkıntı yok. İnşallah artırarak devam :thumbup:

10 Klasik Barfiks
      10 Klasik Barfiks
      10 Chin Up
      10 Paralel Barfiks
      10 Dar tutuş Chin Up
      8 Dar tutuş Barfiks
      Gökhan
    • Haki wrote:

Haki wrote:

Haki wrote:

Haki wrote:

Yavaş yavaş yüklenmeye başlıyorum. Çok şükür sıkıntı yok. İnşallah artırarak devam :thumbup:

10 Klasik Barfiks
      10 Klasik Barfiks
      10 Chin Up
      10 Paralel Barfiks
      10 Dar tutuş Chin Up
      8 Dar tutuş Barfiks
      Bugünde böyle geçti. Hala enerji seviyem düşük, yavaş yavaş açılıyorum. Özellikle set-tekrar sayıları üzerine yoğunlaşmıyorum. 1 saat boyunca ara ara denemeler yaparak geçiriyorum zamanı. Sağlıklı sporlar :thumbup:

15 Şınav
      10 Dips
      10 Şınav
      5 Dips
      10 Şınav
      Gökhan