Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

• Haki yazdı:

En son 3 ay önce yazmışım. Performansımın zirve olduğu zamanlarda bazı sağık sorunları nedeniyle ara vermek zorunda kaldım. Üstüne birde sol bileğimi incitmiştim, bu nedenle antrenmanlarıma tam anlamıyla geri dönüş yapamadım. 5-6 kg vermişim.

Yavaş yavaş adaptasyon çalışmalarıma başladım. Bileğim hala sıkıntılı. Barfikste normal tutuşta hareketin en üst noktasında ağrı yapıyor. Bu yüzden chin up şeklinde veya paralel tutuş şeklinde yapıyorum.

+60 kg chin up denemeleri yaparken şuan 10-15 barfiksi zor çeker hale gelmişim :) Genel olarak adaptasyon ve iyileşme sürecimi paylaşacağım inşallah. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:

10 paralel barfiks
      10 chin up
      6 klasik barfiks
      8 kapalı tutuş chin up
      5 paralel barfiks
      20-10 sn statik

10 klasik şınav
      10 dips
      10 bar şınav
      10 dips
      10 bar şınav
      10 sn statik dips

+Lastikle çeşitli omuz rotasyon hareketleri

Adapte olmaya başladım. Klasik tutuş barfikste bilek ağrı yapıyor, deneme yaptım fakat 3. tekrardan sonra zorladı. Şınavda bilek bükülünce yine ağrı yapıyor. Barda yapınca sıkıntı yok. Çok zorlamadan devam inşallah :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • Seyhan yazdı:

Haki yazdı:

Dün uzun bir aradan sonra parktaydım. Muscle up-barfiks-dips-şınav ve lastikle çalışmalar yaparak idmanı bitirdim :thumbup:
      reiz lastikle hangi hareketleri yaptın

Özellikle bir hareket yapmadım, genelde ısınma anında kullanıyorum. Omuz ağırlıklı, eklem bölgelerini çalıştırma amaçlı rotasyon, mobilite hareketleri yaptım.
      Gökhan
    • Haki yazdı:

Üstüne birde sol bileğimi incitmiştim

Haki yazdı:

Klasik tutuş barfikste bilek ağrı yapıyor

Haki yazdı:

Şınavda bilek bükülünce yine ağrı yapıyor

Bilek için geçte olsa doktora gittim. Doktorum tendon kılıfında hasar olduğunu söyledi. 1 ay boyunca destekli el bilek ateli kullanacağım. Bileğin çalıştığı her türlü egzersizi yasakladı. Bende bu süreçte kondisyon üzerine yoğunlaşacağım. Bacak çalışmaları, sağlam olan kolla tek kol çalışmaları vs vs şeklinde bu süreci geçirmeyi planlıyorum. İnşallah 1 ay sonra ateli kullanmayı bıraktığımda yavaş yavaş denemelere başlayacağım. Şimdilik araştırma içerisindeyim, bu süreçte sıkıntılı olan bilek için uygun fizik tedavi hareketleri arıyorum. Bunları da çok zorlamadan deneyeceğim.
      Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Gençlik herkese selam spora full devam. 75-76 kg civarlarındayım. Gökhan 80 gözüktüğümü söylüyor. Bu aralar Cankurtaran kursuna gidiyorum. Ayrıca Antrenör olarak işe de başladım yoğunum en yakın boşlukta yazacağım aklımdasınız. Allah a emanet.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk / aykutcannk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için
    • Haki yazdı:

Bilek için geçte olsa doktora gittim. Doktorum tendon kılıfında hasar olduğunu söyledi. 1 ay boyunca destekli el bilek ateli kullanacağım. Bileğin çalıştığı her türlü egzersizi yasakladı. Bende bu süreçte kondisyon üzerine yoğunlaşacağım. Bacak çalışmaları, sağlam olan kolla tek kol çalışmaları vs vs şeklinde bu süreci geçirmeyi planlıyorum. İnşallah 1 ay sonra ateli kullanmayı bıraktığımda yavaş yavaş denemelere başlayacağım. Şimdilik araştırma içerisindeyim, bu süreçte sıkıntılı olan bilek için uygun fizik tedavi hareketleri arıyorum. Bunları da çok zorlamadan deneyeceğim.
      Hepimize sağlıklı sporlar

10 gündür bilek ateli kullanıyorum. Şuan gidişat çok şükür iyi. Spor yapamıyorum. Son 3-4 gündür klima yüzünden üşüttüğüm için dinleniyorum. Bilek atelini inşallah 20 gün sonra çıkaracağım. O zamana kadar bacak çalışmaları yapıp spora başlayana kadar hem kondisyon hem bacaklar yönünden hazır olmayı hedefliyorum. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan