Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

• Bir ilaç yan etkisinden dolayı 1 haftadır bir şey yapamadım. Pek enerjim olmasa da bugün bir şeyler yaptım.

+50 kg chin up temiz çıktı. +60 kg chin up sadece çenemi demirin üstüne geçiremedim. (67,5 kg vücut ağırlığı)

+50 kg dipste temiz çıkardım. +60 kg denedim fakat hiç itemedim.

Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • @Haki abi adamı fena gaza getiriyorsun

Enerji pek olmasa da güç denemelerinde çok bir fark olmuyor ama yine de çok kısa süreye tekrarlar çıkar abi

60dips ve 60chinup vücut ağırlığına baya yaklaşıyor :D baya baya bw olarak 50kg %75in 60kg %90ın oluyor kısacası asıl zor etap şimdi başlıyor sen de biliyorsun :D artık daha hardcore olmalı antrenmanlar ve kaloriler bi tık artmalı beast mode için

Barifkste görüyorum instagramdan baya temiz yapıyorsun valla o kadar ağırlık ile form tutturmak kolay değil yani ama o ağırlıklar ile paldır küldür çalışmak sakat bırakır zaten insanı
      Böyle iyi :D

Devamm!
    • @kayrabatu dostum eyvallah, teşekkür ederim. Bu kadar motive edici olduğumu bilmiyordum :D

Dediğin gibi zor etap başlıyor, bu yüzden programlamayı daha düzgün yapacağım. Temiz yapmaya özen gösteriyorum, dediğin gibi en ufak saçma bir hareket çok büyük risk. Devam :thumbup:
      Gökhan
    • @Haki Estağfurullah abi, elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum, bu işin hakkını veriyorsun

Abi şimdi güç olarak iyi bi seviyedesin gücü arttıracksın daha da iyi olacaksın, peki temel harektlerden özel hareketlere geçme konusunda ne yapmayı düşünüyorsun?

Planche ler lever lar zor barfiksler adını bile bilmediğim enteresan üst ekstremite harektler vs vs
    • kayrabatu yazdı:

@Haki Estağfurullah abi, elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum, bu işin hakkını veriyorsun

Abi şimdi güç olarak iyi bi seviyedesin gücü arttıracksın daha da iyi olacaksın, peki temel harektlerden özel hareketlere geçme konusunda ne yapmayı düşünüyorsun?

Planche ler lever lar zor barfiksler adını bile bilmediğim enteresan üst ekstremite harektler vs vs

Güç odaklı çalışsam da biliyorsun ki tamamen tek yönlü çalışmıyorum, statik hareketlere illaki yer veriyorum. Front-back, amut, bayrak duruşu vs. %100 kontrollü olmasa da çıkıyor en azından, planche konusunda ilk hedefim yaza kadar en azından bacaklar açık olan formu yapabilmek.

Benim bu sporda çok kesin hedeflerim yok aslında. Kimi insanlar statik yoğunlaşır, deli gibi planche vs yapmak için gece gündüz idman yapar, kimisi atlayıp zıplamayı sever biliyorsun barda dönmek için uğraşanlar vardır. Ben aktif güç yoğunluklu fakat statiği çok seven biriyim. Uzun vade hedeflerimde +100 kg barfiks var mesela ama bir o kadar da temel statik hareketleri yapmayı çok istiyor ve hedefliyorum.

Bu son zamanlarda güç üzerine bu kadar yoğunlaşmamın sebebi son hastalık vs dolayısıyla kilo verdikten sonra hızlı bir toparlanma ve kendimi daha sağlam hissetmek. Şuan geldiğim aşamadan sonra bahsettiğimiz gibi ağırlıklı güç idmanlarında artık zor seviyeye geldim. Şimdi %70 güç %30 statik oranını %50 %50 ye çekeceğim. Zaten ağırlıklı güç idmanlarım da artık ağırlıklar çok daha yavaş artacak. Statik gücümü de artırarak dengelemeyi hedefliyorum inşallah.

Tabii ki patlayıcı idmanları unutmuyorum. Öyle uçma, kaçma barda dönme vs benim ilgi alanım değil. Alkışlı, yüksek tekrarlı, dinlenmeden üst üste yaptığımız süperset idmanlar vs şeklinde çalışarak kısacası kondisyon ve patlayıcı güç kazandıracak şekilde idmanları uyguluyorum. Yazın daha yoğunluklu olacak bu idmanlar inşallah.
      Gökhan

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Haki ().

• Dips +35 Kg 5x5
      Barfiks +28 Kg 5x5

Biliyorsunuz 1 haftadır pek bir şey yapamamıştım. Onun üstüne cuma günü yaptığım idman biraz ağır kaçtı. Bir sıkıntı yoktu fakat dipste bir anlık dirseklerim yana açılmıştı. İdman sonrası sol omuzda ağrı hissettim biraz hareket kısıtlanması yaptı. Allah'a şükür kötü bir şey olmadan atlattım. Bunun üstüne düne kadar mobilite hareketleri yaptım.
      Dünkü idmanda dipse öncelik verdim. Bu sefer daha fazla odaklanarak hareketin mekaniğini çok daha fazla iyi uygulaya bildim. Çok şükür sıkıntısız idmanı bitirdim.
      Gökhan
    • Devam...

Birkaç gündür hastanede işlerim vardı bu yüzden bu süreci dinlenmeye ayırdım. Bugünde sol arka kolun tendon da neden olduğunu bilmediğim bir ağrı başladı bu yüzden sadece bacak çalıştım. 10-15 set civarı kiloyu artırarak 10 lu 5 li 3 lü ve 1 li tekrarlar halinde squat yaptım. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Bugün deadlift yaptım. Normalde deadlift hiç yapmıyordum. Aykut askerde yapınca bende gaza geldim :) 27 kg ile hareketin mekaniğine alışmak için denemeler yaptım. Kendi formumu da videoya alarak kontrol ettim ve emin olduktan sonra 47 kg ile tek tekrarlı setler yaptım. 67 kg ile yine tek tekrarlı setler. 80 kg ve son olarak 92 kg ile denedim. 80 kg da formum hiç bozulmadan rahat yaptım. 92 kg da çok hafif form bozulması yaşadım bu yüzden bir daha denemedim. Deadlifti sevdim bundan sonra yapacağım :)
      Gökhan
    • Selamunaleyküm. Pek paylaşım yapamadım. 1-1,5 aydır bazı işlerim vardı ve bazı günler oldu tüm günü kahvaltı ile atlatmak zorunda kaldım. Tabii haliyle idmanları azaltmak zorunda kaldım. Çok şükür işlerimi hallettim. Bu süreçte 2-3 kg vermişim, son aldığım kilolarda biraz yağ ve su fazlalığım olduğu çok belliydi, sanıyorum yağı ve suyu attım deri kalınlığı belirgin ölçüde azaldı zaten. Yağsız olmak gibi bir derdim yok. İnşallah aynı şekilde idmanlara devam. Ara sıra mecburi aksaklıklar olsa da genel istikrarı bozmuyoruz Allah'a şükür. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Dün itibariyle Fitness ve Vücut Geliştirme Antrenörlük başvurumu yaptım. ilerleyen günlerde açıklığa kavuşunca bilgilendirme yapacağım inşallah. Hakkımızda hayırlısı.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için
    • Federasyonun saçma sapan bilgi vermesinden kaynaklı kurs ücretini yine federasyonun farklı hesabına yatırdığım için bu kursa katılamadım. Bir sonraki kursa katılacağım inşallah.

Ramazan boyunca da ilk defa spora gitmeyi planlıyorum yarın ilk gün bakalım nasıl olacak.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için