Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Vücut ağırlığı ile idman yaparken genelde false grip ekliyorum bende. Zaten halkada muscle up false grip tutmadan olmuyor, mecburen öyle tutuyorum. Düz bardaki tutuşun adıda aynı false grip, oda çok etkili gerçekten. Kalın bar iyidir :D

kayrabatu yazdı:

bana kalırsa müsabaka düşünmediğimiz sürece bilekçi gibi çalışmak veya bileğe yüklenmek gereksiz çünkü eklemlerimizi ve tendonlarımızı fazla zorluyouz bir sürü negatif etkisi var diğer çalışmalara ama yukarda bahsettiğim çalışmalar hem bilek güreşine ciddi fayda sağlar hem de bara daha hakim olmamızı sağlar

Doğru söylüyorsun benimde müsabaka hedefim yoktu aslında. Eskiden kollar, bilekler için rotasyonlar, dambıl curl, wrist curl baya idman yapardım. Svg dede bir noktada bu curl'ler rotasyonlar tendonlar için iyi.
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • +31 Kg Barfiks 5x3 her set farklı tutuş(klasik, paralel, chin up, kapalı tutuş klasik, kapalı tutuş chin up)

+36 Kg Dips 5x3

+2-3 set yarım açı destekli amut şınav

Bugün 5x5 yerine ağırlıkları artırıp 5x3(5 set 3 tekrar) yaptım. 5x5 de zaten zorluyordu fakat biraz daha yüklenip olabildiğince zorlamak istedim. Her set her tekrar aşırı derecede zorladı fakat nizami şekilde çıkarttım çok şükür. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • kayrabatu yazdı:

Ooo abi barfikste +30kilo tek tekrar levelini atlamışsın
      sırtın hakkını veriyor valla :D da full güç setleri yapıyorsun ağırlıksız çok tekrar yapmıyor musun?

şu an heralde vücut ağırlığının yarısını ekleyip çekiyorsun peki bi hedefin var mı belirli bi oran misal %60bw eklemek gibisinden

Dostum ağırlık konusunda benim her zamanki hedefim ekstra vücut ağırlığım kadar ilk süreçte 1 tekrar yapabilmek. Şuan içinde bulunduğum süreç aslında adaptasyon süreci gibi bir şey, 5-6 ay önceki rahatsızlığımdan dolayı aslında spor hayatımdaki en iyi konumdayken 6 ay civarı sporu tamamen kestim. 6 ay önce 70 kg vücut ağırlığı ile +50 kg rahat çıkarıyordum. Ağırlıksız 28-29 civarı çıkarıyordum.

Şuan bu yolu izlememin sebebi temel hareketlerde kendimi bildiğim için belli bir seviyeye kadar toparlanmayı sağlamak. Ağırlıksız olarak ısınma anında yapıyorum. Yakın zamanda ağırlıksız rekor denemeleri yapmayı düşünüyorum. Aslında biraz hızlı ilerliyorum, sonuçta 1,5 ay önce ağırlıksız 10 barfiksi nefes nefese yaparken bu hızla ilerlemek aslında pekte iyi değil bence, fakat bu kas hafızası denen olay bu verilen aralardan sonra acayip hızlı toparlanmayı etkiliyor.
      Gökhan
    • Anladım,

Geçmiş olsun abi, ama çok iyisin şuan acele etme konusunda bi yere kadar hızlı gitmek çok sıkıntı yaratmaz bence önceki maks. Gücüne yaklaşmak dediğin gibi kas hafızası olayı ile kolaylaşıyor.

Ben olsam böyle hızlı non stop devam ederim gelişme yavaşlayana kadar o zaman da frenlerim daha sağlam ve emin ama kısa adımlar atarım

70/50 muhteşem be %70bw civarı ediyor ama daha da arttırmak mümkün tabii bu yüzde yükseldikçe daha da yükseltmek o sayının karesiymiş gibi kat kat zorlaşıyor

Ağırlıksız rekor denemeleri senin seviyende birisi için çok gerekli değil bence abi hani 5-10tane çeken birisi o şekilde dener ama senin için çok kolay sonuçta sadece dayanıklılığına bakar

Tabi yine denersin de :D güç tekrarları bitince gücüm kalmış mı diye denerim yani ben denersem yada sadece ısınırken çok tekrar yaparım. Hatta çok tekrar yapmam bile daha fazla gücüm kalsın diye :D
    • kayrabatu yazdı:

Anladım,

Geçmiş olsun abi, ama çok iyisin şuan acele etme konusunda bi yere kadar hızlı gitmek çok sıkıntı yaratmaz bence önceki maks. Gücüne yaklaşmak dediğin gibi kas hafızası olayı ile kolaylaşıyor.

Ben olsam böyle hızlı non stop devam ederim gelişme yavaşlayana kadar o zaman da frenlerim daha sağlam ve emin ama kısa adımlar atarım

70/50 muhteşem be %70bw civarı ediyor ama daha da arttırmak mümkün tabii bu yüzde yükseldikçe daha da yükseltmek o sayının karesiymiş gibi kat kat zorlaşıyor

Ağırlıksız rekor denemeleri senin seviyende birisi için çok gerekli değil bence abi hani 5-10tane çeken birisi o şekilde dener ama senin için çok kolay sonuçta sadece dayanıklılığına bakar

Tabi yine denersin de :D güç tekrarları bitince gücüm kalmış mı diye denerim yani ben denersem yada sadece ısınırken çok tekrar yaparım. Hatta çok tekrar yapmam bile daha fazla gücüm kalsın diye :D

Eyvallah dostum. Kesinlikle bende dediğin gibi düşünüyorum. Şu aşamada aynı hızla devam edip artık uyguladığım beslenme programıyla birlikte gelişim yavaşlayıp kalori yetmemeye başlayana kadar devam etmeyi düşünüyorum.

Ağırlıksız rekor denemesi seninde dediğin gibi dayanıklılık, kondisyon durumuma bakmak için yapıyorum daha çok. Hedef olarak nizami 30 hedefim var ama pek üstüne düşmüyorum, dediğin gibi ısınırken ve ayrıca ağırlıklı yaptıktan sonra denemeler yapıyorum. O kadar ağırlığı üstünden atıp bara tutununca o kadar hafif hissediyorum ki çok güzel oluyor :D

Bir şekilde bir şeyler yapıyoruz ya buna da şükür diyorum. İnşallah her seferinde daha iyisini yaparak yolumuza devam ederiz :thumbup:
      Gökhan
    • 2 gün dinlendim. Dün yorgun halde deneme yaptım üstü üste +40kg ve +50kg 1 tekrar barfiks çıktı.

Bugün yine 5x5 ağırlıklı idman;

+20 Kg Barfiks; 5x5

+27,5 Kg Dips; 5x5

+50 Kg Squat; 5x5

Ağırlıklar düzenli şekilde artmaya devam ediyor. Temel idmanlarda eski performansımı yakaladım hatta geçtim çok şükür. Statik hareketler ve karın-bel idmanlarına biraz daha yoğunlaşacağım inşallah. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • kayrabatu yazdı:

program efsane abi hem sade hem etkili ben de aynısını bilek güreşine uyarlayacağım

çekiş gününde 5*5 barfiks yapacağım genelde dar açılar ile çünkü muhteşem bi patlayıcılık,genel çekiş gücü,kavrama gücü veriyor ayrıca ağırlıkları bırakınca kuş gibi hissettiriyor ya :D

Aynen öyle, yoğunluğu fazla olan bir idman. Fazla sıklıkla yapınca vücut bir süre sonra yeter diyor gerçekten :)

+50 kg barfiks. Vay be...

DoGuKaN yazdı:

Çok hızlı toparlanıyorsun abi maaşallah :thumbsup: .
      +72 kg ile denemeler yaptığın günleri de unutmadım... Bu gidişle dahada iyisini başarabilirsin bence. Aynen devam :thumbup: .

He bide eklemeden edemeyeceğim. Programa Handstand Push Up eklemenide tavsiye ederim. Omuz kaslarınıda ihmal etmemek lazim :) .

Eyvallah kardeşim :) İnşallah +72 nizami yapacağımız günleri de görürüz hep birlikte :) Amut şınav konusunda çok haklısın, ağırlıklı değilde statik çalıştığım günler ekliyorum onuda. Temele fazla odaklandım görüldüğü üzere, statik güç ve kondisyonum biraz geri kaldı.

Bugün statik alıştırma egzersizleri yaptım. Destekli amut şınav 3-4 set ortalama 5 tekrar çıkarabiliyorum fakat tam açı yapamıyorum ve zorluyor. Temel idmanlara artık bundan sonra haftada 2 gün ayırıp eskisi gibi statik hareketlere biraz daha fazla zaman ayıracağım.
      Gökhan
    • Bugün ağırlıkları artırıp 3x3 çalıştım. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:

Barfiks +40 Kg 3x3 / +30 Kg 5 tekrar / +20 Kg 8 tekrar / +10 Kg 10 tekrar

Dips +40 Kg 3x3 / +30 Kg 5 tekrar / +20 Kg 8 tekrar / +10 Kg 10 tekrar

Squat +60 Kg 3x3 / +50 Kg 5 tekrar / +30 Kg 10 tekrar

İdmanımı bugünde videoya aldım;

Gökhan