Aykut-Gökhan Ortak Günlüğü

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Squat
      30 Kg 5x5
      33 Kg 1 Tekrar
      38 Kg 1 Tekrar
      43 Kg 1 Tekrar
      53 Kg 1 Tekrar

Lunge
      12 Kg 5x5

Squat 5x5 de 30 kg tam geldi diyebilirim. 35 kg ile de olur gibi. Sonrasında deneme amaçlı tek tekrarlı setler yaptım. 53 kg baya zorladı. Lunge diz ameliyatından beri yapmıyordum çünkü nizami olmuyordu ve hafif rahatsız ediyordu. Bugün denediğimde çok şükür sıkıntısız yapabildim. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • Dün dinlendim. Bugünde temel çalışma yaptım. Önceden plan yapmadığım için ısınma yaparken aklıma ne gelirse onu uyguluyorum.

Barfiks : 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 (Her set farklı tutuş şekliyle)

Dips-Şınav : 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 (Her set farklı itiş hareketi)

Squat : 20-19-18-17-16-15-14-13-12-11-10

Set araları ortalama 1 dk dinlenmişimdir. Squat 1 e kadar düşecektim fakat ameliyatlı dizimde hafif hassaslık hissettim çok zorlamadan bıraktım. Genel gidişat çok iyi Allah'a şükür. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • En son 10 gün önce yazmıştım. Hafif üşüttüm herhalde birde sinüzitte eklenince 10 gündür idman yapamadım. Hafif iştahım azaldı ama olabildiğince beslenme düzenimi bozmamaya çalıştım. Baktım bugün artık sinüzit ağrılarım azaldı bende idmanımı yaptım.

Barfiks 10-10-8
      9 Kg Rotasyonel Dambıl 8-8-8
      Dips 10-10-10
      Vücut ağırlığı tricep extension 8-8-8
      29 Kg Squat 5x5

Temel hareketlerin arasına izole hareketler ekledim. Genel olarak idman iyi geçti. 10 günlük istirahat sonrası aniden yüklenmek istemedim fakat enerjim iyiydi. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Önceki gün karın çalışması yapmıştım. Dün statik üzerine yoğunlaştım. Bugünde temel güç idmanımı yaptım. Barfiks ve dipste +15 kg ile 4x5 yaptım. +15kg şuan için fazlaydı aslında ama denemek istedim. Son 5. setleri ağırlıksız yüksek tekrar olarak yaptım. 5x5 Squat son idmana göre 6 kg artırarak 35,5 kg ile çalıştım. Çok şükür iyi gidiyor. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Selamünaleyküm. Bugün ağırlıklı idman yapmayı düşündüğüm için dün iyice dinlenmiştim. Temel hareketlerde ağırlıkları artırarak devam ediyorum.

BARFİKS
      / +20 Kg 5 Tekrar / +15 Kg 5 Tekrar / +10 Kg 5 Tekrar / + 5 Kg 5 Tekrar /
      / +31 Kg 1 Tekrar / +26 Kg 1 Tekrar / +20 Kg 3 Tekrar/ +15 Kg 5 Tekrar /

DİPS
      / +31 Kg 5 Tekrar / +26 Kg 5 Tekrar / +20 Kg 5 Tekrar / +15 Kg 5 Tekrar / +11 Kg 5 Tekrar /

SQUAT
      +35,5 Kg 5x5 / +43 Kg 1 Tekrar /

5x5 de ağırlıkları artırmak için değişik denemeler yapıyorum. Şuan barfikste 5x5 17-18 Kg nizami çıkacağını düşünüyorum. Yüksek ağırlıklarda tek tekrar denemeleri yapıyorum. Yılbaşında barfikste 5x5 20 Kg, Dipste +30 Kg, Squatta 50 Kg hedeflemiştim. Arada 10 günlük hafif hastalık atlattık çok şükür. 1 ay civarında bu ağırlıklara yaklaşmak bile benim için büyük bir ilerleme olacak. Beslenme düzenimde iyi. Allah'a şükür gidişat çok iyi. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • +24,5 Kg Barfiks : 5-4-4-3
      +29 Kg Dips : 5-4-3-3
      +40,5 Kg Squat : 5x5

Bugün yine temel çalıştım. Normalde daha düşük ağırlıkla 5x5 yapacaktım fakat ağırlıkları artırıp maksimum tekrar şeklinde çalıştım. Hareket aralarında tek kol barfiks ve tek kol şınav çalışmaları yaptım. Ağırlıklar düzenli olarak artıyor çok şükür. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • Haki yazdı:

Şimdilik kilo olarak ilk hedefim yılbaşına kadar 27 gün içinde 4 kg civarı alıp 65 olmak. Aslında rakamlarla pek işim yoktur fakat kendimi en iyi, performanslı hissettiğim zamanlar 65-70 kg aralığı oluyordu. Kendimi bildiğim için hedeflerim o doğrultuda oluyor. İleriye doğru inşallah temiz bir şekilde 70'leri geçmek nasip olur.

27 gün içinde 10 günlük sinüzit olmama rağmen çok şükür 60,5'den 65,5'e çıktım. Allah izin verirse aynen devam. Bugünde vücut ağırlığımla çeşitli hareketler yaptım. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
    • kayrabatu yazdı:

abi profil fotoğrafı güncel mi güncel ise sırt
      Barfiksin faydaları temalı çalışma olmuş yani :D
      Barbell rowlar tabi hafif gelir :D

Aynen yeni fotoğraf dostum :) Yavaştan toparlanıyoruz çok şükür, inşallah daha iyi olma yolunda hep birlikte devam :thumbsup:
      Gökhan
    • kayrabatu yazdı:

İyi toparlanmaşsın abi sinüzit,hastalık filan bozmaz seni :D daha da iyi yaparsın da şu halkalarla da çalışırsan veya düz barda bilek bükülü yaparsan önkollar daha sağlam olabilir.

Aynen devam ne olursa olsun arada duraklarız engeller, ıvır zıvır şeyler çıkar ama pes etmek yok :D

Halkaları muscle up, false grip vs tutuşlarında kullanıyorum aslında ama yoğun şekilde değil. Ön kollarıma sadece işte false grip çalışırken ya da ağırlıklı barfiksler de kapalı vs tutuşlarda yükleniyorum. Bilek kısmım doğuştan ince yapılı, aslında saat takılan kısmın ince olması yukarıyı da biraz iri gösteriyor gibi geliyor bana :) Tabii görüntüden önce benim için gücü, kuvveti önemli :) Ayrıca bu ara iyice bilek güreşine taktım kafayı. Çocukluktan gelen bir merak olarak bilek güreşi hep vardı fakat bu teknikleri vs bilmiyordum hiç. Baya video izledim temel mantığı kavradım. Bilekler içinde bir program hazırlayacağım. Seninde tecrübelerinden faydalanırsam çok iyi olur :D
      Gökhan
    • abi öyle zaten görüntüden ziyade işlevi önemli

Ben svg ile az biraz uğraştım bilek güreşine de yeni başladım aslında az biraz bilgim var o kadar hiç de tecrübeli değilim yani

Önkol konusunda halka bence kusursuz false grip yapmak çok faydalı zaten jimnastikte halka sporcularına bakarsak önkollarının ve kollarının ne kadar gelişmiş olduklarını görüyoruz ayrıca bilek bükülü ve avuç içi ileri bakar şekilde kollar çok yakın çekilen barfiks (özel bi adı var mı bilmiyorum) bana göre önkol için en etkili egzersiz aynı anda iki elinle fleksiyon halinde statik olarak tüm ağırlığını taşıyorsun,hammer kasların ile kolunu çekiyorsun
      Ve sonuçta barfiks olduğu için sırtta gelişiyor
      Kalın bar ile yapılınca da zorluğu artıyor :D
      Önkol için 1.numaralı önerim bu iki barfiks yani

Bilek güreşi birbirimizle hep yaptığımız bi olay

bana kalırsa müsabaka düşünmediğimiz sürece bilekçi gibi çalışmak veya bileğe yüklenmek gereksiz çünkü eklemlerimizi ve tendonlarımızı fazla zorluyouz bir sürü negatif etkisi var diğer çalışmalara ama yukarda bahsettiğim çalışmalar hem bilek güreşine ciddi fayda sağlar hem de bara daha hakim olmamızı sağlar
      :D
      Dosyalar