Tuğrabozan Kam Dumbbell

• Tuğrabozan Kam Dumbbell

8 cm kalınlığı ve merkezden kaçık tutamak dönme ekseni sayesinde ağırlığın parmak uçlarınıza hücum etmesini sağlar. Ağırlık 3kg Boy 50cm

Yaklaşık 1 hafta oluyor elime geçeli, sıradışı bir dumbbell bu, kavrama gücü ve bilek güreşiyle ilgilenenlere şiddetle tavsiye ederim. Barın ağırlık merkezine bakınca zaten anlıyorsun :)

video: instagram.com/p/B-WUmf9gu0v/
      Files
      • indir.png

(163.91 kB, downloaded 4 times, last: )
    • Aslinda Burak ile bu konuyu konusacagim ama firsat bulamiyorum. Eger bu bir dumble ise onemli olan sey biceps curl'u mu bununla yapmak yoksa biceps curl calisirken aslinda parmaklara yuklenmek mi? Eger bilek guresi icin calisilacaksa bir noktasininin secilmesi lazim ya parmaklar ya da biceps. O yuzden bu gibi dumbellar biceps icin pek dusunulmemeli daha cok parmaklara vurmasi ve parmagin acilmasini onlemesi adina faydali olabilecektir.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • fitdr wrote:

Aslinda Burak ile bu konuyu konusacagim ama firsat bulamiyorum. Eger bu bir dumble ise onemli olan sey biceps curl'u mu bununla yapmak yoksa biceps curl calisirken aslinda parmaklara yuklenmek mi? Eger bilek guresi icin calisilacaksa bir noktasininin secilmesi lazim ya parmaklar ya da biceps. O yuzden bu gibi dumbellar biceps icin pek dusunulmemeli daha cok parmaklara vurmasi ve parmagin acilmasini onlemesi adina faydali olabilecektir.
      hocam wrist curl çok etkili oluyor, parmaklar ve bilek için daha etkili. Bu dambılın sap kısmı merkezden aşağıda konumlandığı için gerek wrist curl olsun, gerek yerden ağırlık kesmek olsun ki 75mm de çapı var, epey zorlu. Normal bir dambılla 40 kg biceps çalışan biri için bunda 20 kg zor, aynı hareketi yapması. O nedenle biceps yardımcı kas grubu gibi kalıyor, ana etken parmaklar ve bilek
      Dambılla ilgili pek görsel olmadığından ekledim şimdi

The post was edited 3 times, last by Kerpeten ().