Haftalık evde çalışma programım yardım lütfen

• Haftalık evde çalışma programım yardım lütfen

arkadaşlar hepinizi merhabalar . Uzun süredir üyeyim foruma ilk başlık açmak bugüne nasipmiş. Konuyu uzatmadan programımı yazayım.
      Pazartesi...........
      5x5 ayaklar yüksekte şınav ( ağırlık yeleğim mevcut 10 kg ile başlıcam)

5×5 Omuz pres ( ayarlanabilir dambıl setim var 32 kg totalde, 16 +16 kg 3x10 yapabiliyorum lakin 5x5 de daha yüksek ağırlık lazım ne yazıkki bende imkanlar bu kadar. Bu yüzden tek dambıl ile tek omuz press yapcam 16 kg ile başlıcam )

5x5 tek kol dambıl row (16 kg ile başlıcam)

2x10 biceps ve triceps çalışması

Çarşamba...........

5x5 omuz press

5x5 göğüs dips ( evimde barfiks demirine asılı jimnastik halkası var onda yapıcam 14 kg ile başlıcam )

5x5 tek dambıl row

2x5 Türk kalkışı hareketi ( omuz mobilitesi için oldukça yararlı imiş )

Cuma.............

Pazartesi günü ile aynı hareketler

NOTLAR:
      yaşım 27 boy 177 kilo 77 kg. Yağ oranımdan emin değilim ama yüzde 20 ye yakındır.Spor geçmişim fazla yok 6 ay civarıdır uğraş vermekteyim. Bu programda her hafta her hareketi 1kg artırarak devam edicem. Birde programda bir hafta dips mesela 1 günse diğer hafta 2 gün yapılacak şekilde devam etmektedir. Günler yer değiştiriyor yani. Uzun zamanlar ayıramadığım için programı böyle kısa ve derli toplu olmasını istedim. Şimdi siz değerli arkadaşlara sormak istediğim. Bu programda eksik veya gereksiz gördüğünüz neler var? Şimdiden teşekkür ederim.

NOT 2;
      EKİPMANLARIM;
      32 kg ayarlanabilen dambıl
      20 kg maksimum ağırlıklı ağırlık yeleği
      Koridor barfiksi
      Jimnastik halkası
      Büyük pilates topu
      Ağırlık kemeri

The post was edited 1 time, last by Sametkrgc ().