Adım adım ileriye

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Adım adım ileriye

Tekrardan merhaba

Şu sıralar baya gel git yaşıyorum, yalnızlık gelecek kaygısı vs canım çok sıkıldığından ve paylaşacak pek kimsem olmadığından tekrar konu açmaya karar verdim.
      Bu konuda küçük küçük hedefler koyup başara başara ilerlemeyi düşünüyorum.

Güncel çalışmam, 1 gün vücut ağırlığı 1 gün extra ağırlıklı barfiks dips olarak devam ediyor.
      Yüksek setler ve yavaş yavaş uzayan süreler.

Bu kez istediğim kuvvet olduğundan dolayı, ağırlığa önem vereceğim.

şuan 16 kilo ile çalışıyorum ve 20 kiloya çıkmayı hedefliyorum, 20 kiloda 5 tekrara ulaştığımda ağırlığı arttıracağım bu şekilde yavaş yavaş ilerlemeyi düşünüyorum.

Bunun dışında amut şınav için çalışıyorum, dengem +10 saniyeden fazla duracak kadar var, yarım yarım çekerken şuan nerdeyse alnımı yere değdirebiliyorum.
      pratik haraket olduğundan dolayı deneye deneye yapacağımı düşünüyorum.

Geçenlerde ki denemelerime göre itiş gücümde biraz gelişme var, alkışlı şınav ve kolları uzatarak olanı yaptım bacakları da yapabilirsem tam çıkartmış olabileceğim.

Ve yine denemelerime bağlı olarak, patlayıcı kuvvet açısından çekişte de gelişme var, ağırlıkla çalışmaya başlayalı ters ve düz patlayici barfiksi de çıkarttim.

extra olarak, şuan 81 kilo felan gelmekteyim sürekli üst vücut çalıştığımdan kaslarım parçalı fakat göbeğim baya kalın duruyor :D

Amacım jimnastikçi olmak değil, sadece temel haraketlerde çok iyi olmak istiyorum.

ölüm kalım ve çok ciddi sakatlık yaşamazsam bu sefer baya uzun soluklu bir konu olacak. :thumbup: :thumbsup:
      Savaşçı sevdiği şeyi yarım bırakmaz; savaşçı yaptığı şeyde sevgiyi bulur.
    • Zar zor kavrama ile, 21 kg ile 2 barfiks çekebildim, dipside 21 kg ile kolay çektim.

Dipsi çok daha hızlı arttırabilirim ama eşit çalıştırmayı tercih ediyorum, ufak bir sakatlık yaşadım kavrama sorunu çekiyorum elimden dolayı bunu minumuma indirdikten sonra.

Ağırlığı arttırmak için aklıma gelen bir sürü yöntem var, hepsini deneyip ne kadar verim aldığımı paylaşacağım.
    • 20 kg ile 4 barfiksi gördüm tekrardan, çift spor yaptığımdan fazla dinlenememekten kaslar iyileşemiyor ve boşa kendimi yıpratıyorum.
      daha sakin daha programlı bir şekilde ilerliyorum, yakında 25 kgya geçiş yapacağım.
    • Şuanda haftalık 650 barfiks civarı çekiyorum.
      3 gün vücut ağırlığım 3 gün ağırlık ile.

Bunu haftalık 1000e tamamlamayı istiyorum.

bu şekilde çalışmak beni daha iyi hissettiriyor.

iyi çalışıyorum, iyi dinleniyorum suplement felan da kullansam daha hızlı gelişebilirim ama masrafsız olduğu için bu sporu yapiyorum.
    • Çalışmalarda bazı değişiklikler deniyorum.

3 gün vücut ağırlığı 3 gün ağırlıkla yerine,

bu hafta 2 gün üst üste vücut ağırlığı, 1 gün ağırlıkla yüksekten aşağı , yine 2 gün vücüt ağırlığı 1 gün yüksekten aşşağı pazar dinlenme yapacam.

2şer dk dinlenme tüm setlerde
      25 kg ile 2 barfiks çekebildim x3 peşine dips aynı ağırlık tüm setler.
      20 kg ile 4x3
      15 kg ile 5x3
      10 kg ile 6x3

( kimisi sayıyı çekebilmek için çok dinleniyor, ben belirlediğim dinlenmede o tekrarı çıkartana kadar deniyorum)

13 sette 7 şer olarak.

totalde 150 barfiks çekmiş oldum.

1 hafta sonra 30 kg ile barfiks çekebilcem muhtemelen yavaş yavaş artcak böyle.
      direnç lastiği bulursam muscle up içinde çalışmaya başlayacağım.
    • Darkness wrote:

Merhaba bende barfiks ağırlıklı yapmaya başladım toplam 8 barfiks 35 şınav 10 dips yapıyorum agirlik alarak üstüme 5kg falan daha iyi hacim alip tekrar sayımı artırabilir miyim sence 3 ay temel hareketlerle ilerlicem sonrasında handstand muscle up yapmak istiyorum mümkün mü sence ?
      Merhaba, hacimlenmek için çok çalışmalı ve iyi beslenip iyi dinlenmelisin.
      kasların güçlenip kondisyonun arttıkça tekrar sayıların artacaktır.

3 ayda hand stand muscle up mümkünmü bilemem, senin gelişimine çalışmana bağlı olarak yapabilirsin yada yapamazsın.
      Bu sporda zamanın önemi yok, haraketlerin çoğu pratik sürekli denemen gereklı ama bazen imkansız gelecek bunun içnde pes etmeyip devam etmek gerekli.
    • Suan 2 sn civarı handstand durabiliyorum zamanla her gün pratik yaparak harakete daha uzun durmak istiyorum pike push up falan yapıyorum omuz güçlensin diye yaklaşık 1 yıldır evde spor yapıyorum bu spora başlamadan önce çok abur cubur video oyunlari oynuyordum spora baslamadan once 5 kilo tasimak zor geliyodu benim için kollarım o biçim güçsüzdü 1 şınav bile çekemiyodum simdi daha iyiyim çok hedeflerim var ama yapabilir miyim bilmiyorum.
    • Ağırlığı azaltıp sayıyı yükseltmeli çalışma gerçekten çok zor gelmeye başladı, zaten başta yorulan kasta o tekrarları çıkartmak ölüm geldi bugün birde hava soğuktu.
      karlı havada antrenmanın yarısını yapabildim, ellerim demire değdiğinde çok acıdığından verim alamadım.

25 kg 3 barfiks 6 dips x3
      20 kg 4 barfiks 8 dips x3
      15 kg 5 barfiks 5 dips x2
    • cnrbrt wrote:

Piramit set de yap bence arada ilk yükselt sonra alcaltip devam et örnek 10 kilo 8 tekrar 15 kilo 5 tekrar 20 kilo 3 tekrar sonra tekrar 20 ile 3 15 kilo 10 kilo şeklinde :) baya bitiriyor insanı ama güzel oluyor
      Denemek lazım :D dinlenme süresi içinne öneriyorsun
    • 30 kg barfiks hedefıme ulastım ve, 1 pull 1 chin up yapabildim.

Ağırlığa adapte olma süreci çok sıkıntılı ve moral bozucu, 30 kg benim için şuan yeterli artık barfiks sayımı arttırmayı ve patlayici haraketleri çalışmayı düşünüyorum.

Normal çalışırken, 20 kg benim için iyi haftada 1 2 gün böyle 5x5 tarzı çalışırım yeterli olcaktir.
    • Şuan güncel çalışmam, haftada 4 gün 200 barfiks 250 dips.
      2 günde ağırlıklı.

Bildiğim 2 patlayıcı haraket var onları çalışıyorum arada, el değişmeli olanı rahat yapabiliyorum.
      Alkışlı barfiksi bacak çekerek yarım yamalak yapabiliyorum, pratik üstüne düştükçe düzgün yaparım muhtemelen.

Barfiks ve dipste ağırlıklar ve sayılar artıyo yavaş yavaş.

Tek çare çok çalışmak ve yılmamak bu şekilde olduğu takdirde meyve almamak imkansız.