Adım adım ileriye

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Güncelleme, 1.8.2020

Endless wrote:

maximum sayılar.
      Barfiks 17
      Dips 40

Muscle up tek seferde 2-3 değişiyor.

Yeni geliştirdiğim sistemi eksiksiz, bugün başlatiyorum. bu sefer disiplinim bozulmayacak ne olursa olsun setler bitecek.

Her ay başı bu sayıların maxlarını deneyip gelişimi göreceğiz. vücudum da ki değişimi de görebilmek için her ay videoda çekeceğim.

Hardcore idmanlar artık başlıyor.

İşte bu dostum. Svg forum üyesi idmanını en sert şekilde yapar. Bahane yok, bırakmak yok, vazgeçmek yok. İstikrar var, sert antrenman var. Sert idmanların sonuçlarını görmen dileğiyle, başarılar. Sağlıklı sporlar :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • 3. günden merhaba, bugün çok yorgun hissetmeme rağmen ağırlıklı seti girdim ve bitirdim, bir önceki gün omuz çalışmam barfiks çekerken çok farkettirdi bu yüzden agırlıklı günden önce omuz girmeyeceğim.

Ve bugün bisiklet günüydü her şey yolundayken dönüş yolunda teker patladı :D 4 km yürüyerek evden birilerine ulaşıp kendimi aldırdım :D

Vücut formum gözüme bu ara baya iyi geliyor, idmanlar meyvesini veriyor daha da parça parça olcak.

Tabi hepsinden öte artık haraket öğrenmek istiyorum, öncelik clean muscle up, sonrasında front yada back lever ve peşine amut şınav.

Gerekli olan tek şey zaman diğer güncelleme eylül 1 yani salı günü herkese sağlıklı sporlar.
      Savaşçı sevdiği şeyi yarım bırakmaz; savaşçı yaptığı şeyde sevgiyi bulur.
    • Güncellemeyi eylülde girecektim ama sürekli yokuş aşşa gidilmiyor, geçen antrenmanda elim su toplamıştı patlatmadım antrenman yaparken sonuna kadar idare eder diye umdum ama 4 5 sette patladı :D tırnak makasıyla deriyi aldım sağ serçe parmağımın alt kısmı ve 2 3 cm altında 1,5 cm genişliğinde elim patladı.

Bu olay salı günü oldu, ve 8-9 set girebildim antrenman yarım kaldı.
      Bugün çarşamba bugünde hem elim hemde biraz yorgun hissetiğim için 2 set zor attım barfiks ve bıraktım.

Muscle up çalıştım bugün toplamda 25 tane muscle up attım, tek seferde 3ü rahat çıkartmaya başladım 6-10 arası rahat çıkabildiğim zaman daha temiz diz kırmadan çıkartacağıma eminim.

Setler bitecek disiplin bozulmucak dedim ama bazen elden bir şey gelmiyor, azmimi kaybetmediğim süre pek önemi yok...

Muscle up'u tamamen tekniken ve kuvvet olarak çözdükten sonra, set reptse devam edip daha fazla kuvvet kazanıp statik haraketleri sonra çalışacağım.

Çünkü back lever ve frontu deniyorum imkansız geliyor muhtemelen gerekli kaslar güçlü olmadığı için ama neyse zaman gerek.

Fit kalın sağlıklı sporlar.
    • 1 eylülü bekleyemedim maxları bugün denedim ve sonuç.

Diz çekmeli muscle up 5.
      Barfiks 19 ( amacım 20 idi ama 19 da gücüm bitti son 2 si nizami değildi )
      Dips 49-50 ( kendi rekorum nizamiliğe hiç bakmadım seri seri bastım )

Bunların dışında tuck front leverde 20 sn durabiliyorum, internette araştırdım arka omuzu ve sırtı güçlendirmek için bu şekilde barfiks çekildiğini gördüm antrenmanda denedim güzeldi.

Acele etmeye gerek yok, 1 ay boyunca düzenli 3-5 set statik 3-5 sette böyle barfiksli denerim sonrasında daha zor hareketlere geçerim.

Çalışmaya devam herkese bol şans.
    • Barfiksimin ve muscle up'un gelişmesi için, her ay set sayılarını arttırıyorum.
      antrenmanlara front'un haraketlerini de dahil ettim.

Eskiye dönüp bakıyorum da boşa çabalayıp durmuşum hep, artık zihniyetimi değiştirdim.
      Bir şeyi yapmayı istiyorsam deniyorum, ve yeterli değilsem yeterli olmak için çalışırken denemeye devam ediyorum.

böyle yapmaya başlayınca neyin ne olduğunu ve nasıl daha hızlı gelişeceğimi anlamaya başladım. Hani derler ya zararın neresinden dönersen kar diye bence yanlış, zararın neresınden dönersen dön yine zarar.

Bir sonraki güncelleme ekimde çalışmaya devam bol şans.

The post was edited 1 time, last by Endless ().

• Endless wrote:

Eskiye dönüp bakıyorum da boşa çabalayıp durmuşum hep, artık zihniyetimi değiştirdim.
      Bir şeyi yapmayı istiyorsam deniyorum, ve yeterli değilsem yeterli olmak için çalışırken denemeye devam ediyorum.

Deneme taktiği her zaman işe yarar :thumbup:

Endless wrote:

böyle yapmaya başlayınca neyin ne olduğunu ve nasıl daha hızlı gelişeceğimi anlamaya başladım. Hani derler ya zararın neresinden dönersen kar diye bence yanlış, zararın neresınden dönersen dön yine zarar.

Zarar olarak değilde altyapı olarak düşün ve ileride yapacağın idmanlara odaklan :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • ekim güncellemesi.

Sonunda 20 barfiksi geçtim :D

max barfiks : 21
      Max muscle up : diz çekmeli 6 tane.

Back lever denemeleri : omuzlarım esnek olmamasına rağmen 3-4 saniye statik kasabildim ama nizami değil.
      Front lever denemeleri : Advanced tucka geçtim 5-6 saniye kadar durabildim.

clean ve strict deniyorum muscle up çıkıyor ama 3 taneden fazla yapamiyorum, bu yüzden diz çekmeli daha çok çalışıp daha fazla güçlenmem gerekiyor.

Durumlar şuanlık bu şekilde, hep front leverden muscle upa geçmeyi yapmak istemişimdir, yakında hepsini yapcam.

Extra olarak, fitness'e gitmeyi düşünüyorum ağırlıklı barfiks dips vs daha iyi çalışabilmek için, evdeki ağırlıklar yetmeyeye başladı.

Kasım ayında görüşmek üzere herkese bol şans.