Adım adım ileriye

• Farklı antrenmanlar denemek için, bir kaç gündür köydeydim ve 3,5 4 saat hiç durmadan bahçeyi belledim.
      2 gündür her yerim ağrıyor ve ellerim komple balon gibi şişti :D ellerim düzelene kadar demire yanaşmaya niyetim yok.

Ve muscle up çalışmak için aparatı sonunda ayarladım, köydeki demirimde eski formum olmasada demire çıkabildim.
      diğerinde ise yapabiliyorum amaa dizlerim çarpiyo duvara.

Nasip olursa cleanı yapıcam bu sefer.
      Sadelik, İhtişamın anahtarıdır.

The post was edited 1 time, last by Endless ().

• Selam dostlar, max barfiks denemesi yaptım, öncesinde muscle up ve clap barfiks denemeleri felan yapmıştım yorgunken 14 tane çektim.

Benim normal yaptığım çalışma doğru idi fakat, barfiksten sonra dipsi yapmak hem çok zaman alıyor hemde istenen hazzı veremiyordu.

Bu yüzden, barfiks ve dipsi aynı anda yapmaya başladim ve çok kısa sürede 2 sayı arttı barfiks.

kendimi yormadan deneseydim belki 15 16 olacakti bunu bilmiyorum.

Ağırlıkla barfikse ara verdim çünkü, 30 kiloya hala adapte olamadım 1 tekrardan sonrası gelmiyo :D

Dipsi arttırmaya çalışıyorum, 30 kg ile 10set 5tekrar yaptım bugün.
      10 tekrar yapınca, kiloyu arttıracağim.

En başından beri istediğim, hem yüksek set hemde yüksek tekrardı ve bunu kısmen başardım ve devam ettikçe 20 25 30 barfiksi görebileceğime inaniyorum.
    • Bende tekrar sayısını arttırmak için progresive overload şeklinde çalışıyorum iyi oluyor zordan kolaya doğru bitene kadar :)
      ilk 20 kg ağırlıklı ayaklar yüksekte sınav 20 tekrar
      20 kg ile 10 dips
      20 kg ile normal sınav
      Bunları dinlenmeden bitirip sonra ağırlıksız 10 tekrar olacak şekilde yapıyorum hepsini onları da dinlenmeden bitirdikten sonra diz üstünde yapıyorum kollar iyice yanmaya başlayınca
      Sonra sınav bittikten sonra barfiks
      20 kg 5 tekrar barfiks
      15 kg 4 tekrar barfiks
      10 kg 4 tekrar barfiks
      5 kg 3 tekrar
      Ağırlıksız 2 tekrar
      Barfiks de 2 set yaptım antreman bitti
    • Selam dostlar, Çalışmalara son gaz devamm.

Köyde olduğumdan dolayı alan geniş ve dışarda rahat rahat sporumu yapabiliyorum.

Antrenmanım sabit itiş ve çekiş, ağırlıklı ağırlıksız olmak üzere haftada 5 6 gün.

Muscle up ta tek kol olarak( Tavuk çıkışı da denir ) 5 6 tane yapabiliyorum ama form düzeldikçe sayı düşüyor şuanlık 2 3 tane kipeli diz çekerek yapabiliorum.

Max barfiks 15 civarı
      Dips 25 30 arası.

Ağırlıklı olarak: 30 kg 2 barfiks ( nizami değil )
      40 kg 5 Dips.

Öncelikle bazı şeyleri konuşmak istiyorum, bu hayatta vazgeçmeyen kazanır adlı konuda ikende bu sayılarda ve bu formdaydım eski kuvvetıme ulaştım.
      Geçen ağustos gibiydi o zamanlarda 20 kgde barfiks sayımı arttırmak istiyordum ama artmıyordu ve moralimin bozuk olduğu bir gün tüm tempom her şeyim bozuldu ve devam etmedim.

Ve yine aynı şeyleri yaşıyorum.
      20 kiloda hala 6 barfiks çekebiliyorum.
      14-15 barfiksi geçemiyorum.
      dipste 25 30 arası değişiyor.

40ar set çalışıyorum. 1 antrenmanda yaklaşık 300 barfiks 650 dips çekiyorum.
      Ağırlıklı günlerde, 20 kg ile 10 set 10 kg ile 10 set geri kalanıda vucut ağırlığı ile devam ediyorum.

İleri seviye dayanıklılık için ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum.

Şuanlık bahsettiğim 40ar seti barfiks ve dips olarak 1 ay boyunca devam ettirmeyi planlıyorum.
      Tam 1 ay sonra bugün max denemeleri yapıp konuyu güncelleyeceğim.

Umarım verim alırım, Antrenmanın 3 saate dayandığı bile oluyor.
      Biraz deneyim gelişen durumlara göre olmazsa dipsi azaltır yada aradan çıkartırım.

Biraz uzun oldu şimdiden okuyan ve yorum yapan herkese teşekkur ederım bilgi paylaştıkça çoğalır sevgilerle.

• bence pavel in greasing the groove sistemini deneyebilirsin. 20 kg ile maksimum 6 tekrar yapıyorsan eğer 20 kg ile saat başı her set 3 tekrar yap. Saat başı kaç set yapacağın biraz sana kalmış, ben en az 8 set girerdim 8 saat 8x3 toplam, 5-6 gün aralıksız sonra bir off verip ertesi günü denemek lazım, maksimum kaç çıkıyor..

artofmanliness.com/articles/ge…r-by-greasing-the-groove/

sokaktavucutgelistirme.com/ind…Sayisi-Arttirma-Programi/
    • Kerpeten wrote:

bence pavel in greasing the groove sistemini deneyebilirsin. 20 kg ile maksimum 6 tekrar yapıyorsan eğer 20 kg ile saat başı her set 3 tekrar yap. Saat başı kaç set yapacağın biraz sana kalmış, ben en az 8 set girerdim 8 saat 8x3 toplam, 5-6 gün aralıksız sonra bir off verip ertesi günü denemek lazım, maksimum kaç çıkıyor..

artofmanliness.com/articles/ge…r-by-greasing-the-groove/

sokaktavucutgelistirme.com/ind…Sayisi-Arttirma-Programi/
      bunu kesinlikle denicem, verimli olursa tüm antrenmanı bu yönde değiştiririm.
    • Greasing the groove'yi denedim. Şansa ramazana denk geldi :D

iftara kadar 40 set yaptım, x3

1,5 saat mola verip 10 set attım döngü olarak.

Az önce 60ı tamamlıyordum ki 57de bitirdim çenem barı geçmemeye başlayınca bıraktım.

Sistem güzel daha önce 20 kilo ile hiç bu kadar barfiks çekmemiştim.

Ramazan başladığı için eski antrenmanı istesemde yapamam aç susuz :D

Bu antrenmanın şeklini sevdim 1 ay böyle devam ederım sonrasında gücüme kuvvetıme göre kombinasyon yaparak devam ettırebilirim.
    • 2. günüde bitirdik şükürler olsun ki.

Ellerimin yeni nasırlar tutması ve adapte olamaması dışında bir aksilik yok, krem sürdüm alışacaktır ellerim.

Ağırlıkla çektiğim barfiks arttıkça, arttıramadığım 14 15 barfikste artacak diye umuyorum.

Dipsi de antrenman entegre etmeyı düşünüyorum, 2 su şişesi daha takarak 50 kg deneyeceğim.

Neyse fazla konuşmaya gerek yok şimdilik, çalışmaya devamm.

• Selam dostlar, 20 kg ile denemeler yaptım 2 sefer 7 çektim, 6 7 ler pek nizami değildi ama olsun yine gelişme var.

Aynı sisteme devam ediyorum, büyük beklentiler içinde olmamaya çalışıyorum zamanla gelişecektir.

Ramazan bitene kadar bu şekilde devamke, son set barfiksten sonra dips giriyorum 10 set.

Muscle up konusunda da, normal kuvvetlenme ile haraket düzeliyor gerçekten.

tavuk kanadı iken şimdi 2 kol düzgün diz çekerek çıkıyorum.

kuvvet arttıkça sayılar artacak sayılar arttıkça nizamilik gelcek ne kadar süreceği önemli değil.

Güncel bilgiler bu şekilde, umarım en kısa sürede ağırlıkları arrttırabilirim kasların gelişip büyümesi için önemli.