Calisthenics çalışan biri ağırlık kaldırmakta zorlanır mı ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Calisthenics çalışan biri ağırlık kaldırmakta zorlanır mı ?

Selamlar herkese
      Sorum yukarda yazdığı gibi ağırlıklı 40 kilo ile 15 sınav 50 kilo ile 10 tekrar nizami sınav barfiks de 30 kilo 3 tekrar çekebilen biri muscle up vs salonda ağırlık kaldırmakta zorlanır mı bildiğim kadarıyla belli bir süre adaptasyon süreci var o süreci atlatana kadar hafif antremanlar mı yapmak lazım yoksa calisthenics yaptığımız için direk ağır antremanları geçebilir miyiz.
    • Ben spora giderken antrenman sonrasında barfiksten sonra ağırlık giriyorduk.
      Benchim pek iyi değildi ama onun dışında tüm aletlerde ağırlık kaldırmakta sıkıntı yaşamıyordum.
      100 kilo squat
      150 kg deadlift bile yaptım ne kadar nizami tartışılır :D

Kendi vucudunu rahat kontrol edebilen yeterince kuvvetlidir bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
      Sadelik , İhtişamın anahtarıdır.
    • cnrbrt wrote:

Çökmüşüz neden böyle bilemedim de ağırlıklar çok düşük geldi :) Bench 60 kilo 5 set 5 tekrar squat 75 kilo 5 tekrar deadlift de 90 kilo 5 tekrar boyum 1 81 kilo 62 normalde ağırlıklı sınav ağırlıklı barfiks calisthenics de iyiyim ağır kaya kütükler ile de çalışıyorum ama ağırlıklar memnun etmedi şuan
      iyi olmak istediğin haraketleri daha çok çalışman lazım ayrıca bildiğim kadarıyla yüksek ağırlık kaldırmak için büyük ve güçlü kaslara ihtiyacın var.
      boyuna göre kilon aşırı düşük en az 75 kg olman gerekli.
      Sadelik , İhtişamın anahtarıdır.