Muscle up

• Tekrardan selam arkadaşlar kanser çubuğundan kurtuldum sayılır 3 gün bugün.

Çalışmadığım ve bolca sigara içtiğim zamanın acısını yeni yeni çekiyorum.

Çalışmak için yeni mekan yaptım kendime fakat kalın demirde hiçbir şekilde barın üstüne çıkamıyorum.

Kondisyonum aşırı şekilde düşmüş.
      Bugün çok ama çok uğraştım 3 saat boyunca denedim o yayla bile çıkamadım.

Umarım alışkanlık ile alakalıdır bu kalın demirde biraz vakit geçirdikten sonra tekrar çalışmalara baslayacağım.

Bunun dışında kafama bazı şeyler takıldı bu yayla çalışa çalışa kendi vucut ağırlığımı unutmaya başladım çok garip.

Bir ortasını bulmak lazım hem kuvvet hem teknik hem kondisyon olarak bazı şeyleri denedikten sonra tektardan yazacağım yeni mekanın fotosunuda eve gidince link atarım.
      Sadelik , İhtişamın anahtarıdır.
    • Aradığımı buldum sayılır.

Haftada 5 gün 4 bölge itme çekme olaraktan sağlam yağ yakıcam önce şuan 78 kiloyum 75e kadar inicem yada 80 olup daha yağsız olmam lazım.

Göbek almıs başı yürümüş ilk defa bu kadar kalıplandım :D

Bu 4 bölge şöyle barfiks dips şınav Squat.
      Salonada devam ediyorum ek olarak ordada teknik taktik antrenmanlara başladım.

Ağır kilolarla çalışmak yerine cross fit tarzında kuvvetde devamlılık amacım.

Zaten hafif kilolarda çok tekrar yapabilen yüksek kilolarda zorlanmaz bknz 1 haftada 100 kg Squat, kendi vucut ağırlığımla tek seferde 100 tane yapabiliyordum.
    • Eskisi gibi çalısmaya tekrar başladım kondisyonum yavaş yavaş artiyor.

bugün sadece barfiks dips çalışabildim.

100 - 100 olarak

dips demirimi sağlam yapamadıgım icin oynadığından parkta dips yapmaya gittim, evden 1,5 km uzakta yolda yağmur yağmaya başladı.
      sırılsıklam oldum ama değdi, sınırlarımı öğrendım tekrardan.

bu şekilde çalışa çalışa vucudumdaki fazlalıkları atıp eskisi gibi kuvvetime geri kavuşup daha da ileriyi zorlayacağım.

eylül ayındaki çalışmalarım çok iyiydi, 250 barfiksin pesine 250 dips, kamyon tekeri yuvarlama 250 mekik 100 şınav.

şuan 100 barfiksi çıkartmam baya sürdü, dipste 100ü göremeyecem sandım kolumda güç bitti göğüslerime fena vurdu acı çekiyorum :D

işte hep formda kalmak için doyumsuz olmak gerekiyor, sürekli devam etmek şart.
    • Tekrardan selam arkadaşlar, çalışmalarıma aynı sekılde devam ediyorum, geçende ağırlıkla çalışayım dedım 12 kg ile 3 3 10 set barfiks attım.

Son 1 hafta çok zor geçti benim açımdan, çok çalışmaya alışık olduğumdan yapamadığımda tükendiğimde aşırı karamsarlaştım ve hiç mutlu değildim.
      şuan çok daha iyi hissediyorum, kondisyonum az buçuk artmış kısa dinlenmelerle, 6 7 tekrar 10 set barfiks 10 15 tekrarlı 10 sette dips attım.

Artık antrenmanları çeşitlendirmenin vakti gelmiş, sürekli aynı şeyleri yapınca sıkılıyor insan, set rep olacak ama çok vaktimi almayacak.

ilk ve nihai hedefim, 20 tane barfiks, 30 kg - 5-10 rep barfiks, ( en son 19 tane çekmiştim. )
      ikinci nihai hedefim, 40 dips ve 40 kg 20 rep dips.

bunları 1 2 ay içinde yaparim muhtemelen, sonrasında paso kuvvet çalışmaları yapacağım, tüm patlayıcı barfiks ve şınavları yapacam.

Basit seviyede biri için muscle up yapmıstım konuyu orda kapamam lazımdı aslında bu gune kısmetmiş.

başımdan geçenleri dilim döndüğünde anlattım, geçmişe dönünce sadece demirin üstüne çıkabilmek çok değerliydi şimdi bacak kullanmadan çıkmak istiyorum.

bizi yaşatan aslında hayallerimiz, önemli olan yolun sonu değil yolda yaşadıklarımız...
    • Neverbackdown wrote:

4 sene önce actigim konuma 2 sene sonra yorum atıp tekrar başladığımı söyledim. Dostum duygular ve motivasyon yeterli değil bu iş için, disiplin en önemli etken. Konunu kapatmana gerek yok, gelişmeleri paylaş bizimle yeni hareketlere geç.
      Öncelikle güzel düşüncelerin icin teşekkür ederim, yaptıgım dövüş sporu gereği daha güçlü kuvvetli olmam lazım bu yüzden haraket çıkartmak için pek vaktim kalmaz.

kuvvet için set rep üzerınden ağırlıklı ilerleyeceğim, barfiks dips şınav squat en temel haraketlerde çok iyi olmam lazım.

haraket çalışma konusunda, 2 3 tane yapmak istediğim haraket var ama şuan bunlara ayıracak hiç vaktım yok. Dediğim gibi kuvvetimi bi sağlayim vucudumu çok rahat tartayım.

sonrasında muscle up front lever, back lever , human flag demirlerde havalarda uçmalar hepsini yapcam inş.

Amut şınav yapmaya biraz yakınım üstüne düşsem 1 ay içinde amut şınav çıkartabilirim aslında ama kafamı buna takmak istemiyorum çünkü teknik çalışıp yumruklarımı ve tekmelerimi hızlandırmam lazım.

enerjim olursa 10 15 set günlük barfiks dips atıyorum, olmazsa 2 günde 1 bırakmıyorum çalısmayı yavas yavas ilerlicem yine bu sefer acelem yok, dediğin gibi disiplinimi kaybetmezsem hepsini çıkartabilirim.
    • Salonda antrenmandan yeni geldım ama çalışmak için sebep olunca vucut yorgunluk bitkinlik asla hissetmiyor.

şimdi 10 15 set barfiks ve dips seti girecem, yarında aynı sekıl çalısırım pesıne gölge boksu ve esneklık çalısırım muhtemelen.

yukarlarda yazdıgım üzere şuan kullandıgım demir, alışık olduğumdan 2 cm daha kalın ve sanki sıfırdan muscle up öğreniyormus gibi hissediyorum.

ama alışcam illa, teknik haraketleri önce kafada ayarlamak gerek üstüne düşcem yavaştan.

özgüven motivasyonuna çok ihtiyacım var ama eksiklerimi bildiğim halde yargılanıyorum şu sıralar.

çok çalışıp hepsini düzelticem, benı bunaltan bana inanmayan beni düşürmeye çalısan herkese sürpriz olacak.
    • Bir sorunu daha buldum, çok hırs da hiç iyi bir şey değil.

Sağlam bir antrenmandan sonra, barfiks ve dips girecektım yine aynı şekil ama çok yorgunum fakat çalışmassam kendımı iyi hissetmeyeceğimi biliyorum.
      Normalde yapabileceğimin yarısını yaptım, yorgunluğa rağmen iyi ama yine kötü hissettirdi ya, çok çalışmam lazım bilinç altıma bunu yerleştirdim ve doğal olarak verimli çalışamayınca kötü hissettim.

doyumsuz olduğumu biliyorum hep ileri gidebilmeyi istiyorum ama anladım ki bu bana zarar veriyor.