Muscle up

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Bugün yine parka gittim ;

göğüse barfiks , okçu barfiks felan denedim ne kadar güçsüz olduğumu anladım.

Normal barfikste amaç, çeneyi barın üzerine çıkartmaktır.
      Ama muscle up harbiden çok farklı bir alem ya.

Şu çekilen , 10 barfiks 20 dips vs aslında ne kadar önemsiz şeyler.

İnsanın güçlü olması gerekiyo , kuvvet lazım.

Patlayıcı barfiks çekiyorum , göğsüme kadar geliyor.
      Biraz bacak diz vurarak biraz daha üstüne çekiyorum ama sonrası yok .

o arada nerde el döndürüp barın üstüne çıkacam imkansız gibi geliyor hala :D

okçu barfikste aynı , sağ tarafa çekiyorum kendimi diğer kolu uzatacak ne an nede kuvveti kendimde buldum
      asıldım sağa sola çektim kendimi.

Bar dips rahat yapıyorum onda problem yok.

Alkışlı barfiks denedim , kendimi çekiyorum elim bardan kalkar kalkmaz , tam vuracam close pull upa düşüyorum.

Eski çalışmalarımın ne kadar yanlış olduğunu şuan çok daha iyi anlıyorum.

Muscle up harbiden benim için uzun bir yol olacak gibi.

Gerçi 20 kg barfks çekebilen biriyim, 25-30 lara geldiğimde o kuvvet olacak tekniksizde çıkabilecem ama bakalım zaman neyi gösterecek.

Ve şunu gerçekten anladım , Barfiks dip şınav bu sayıların çok iyi olması lazım
      Extra olarak bunların patlayıcı varyasyonlarınında çok iyi yapılması lazım

Yoksa dinamik patlayıcı kuvvet gelişmiyor.

Benim önceliğim , muscle up dips olduğu için ,barfiks dips şınav çalışmaya devam edicem.
      1 ay kadar daha , gerçi ramazanda olmamızında bir şeyi var vucut bitkin yada yorgun olmuş oluyor , full tuttum bitene kadar da tutacağım.
      Hani enerjiyi yada kuvveti çıkartacak halim olmamışta olabilir . zaman gösterecek.
      Sadelik , İhtişamın anahtarıdır.
    • Bende muscle up için o kadar uğraştım hiç bir türlü yapamadım :) Biraz ara verip spora tekrar başladığımda anlamsız bir şekilde yapabildiğimi farkettim. Şuanda hiç formda olmasam bile yapabiliyorum. Yani belli bir kuvvet şart olsa da teknik de çok önemli. Onun için de zıplayarak muscle up yapıp negatifini de kontrollü inerek çalışabilirsin.
    • Gece sporu.

12 set barfiks x8 +5 101 barfiks
      11 set dips , 9x11+ 2 101 dips
      10 set şınav , 10x10 + 1 101 şınav

iyi yordu ama sağlam antrenmandı.

İlk hedefim olan 15 barfiks.
      Peşine +10 kg ile 10 barfiks.
      Sonrasında +20 kg ile +10 dips.

küçük küçük hedeflerle bırakmadan yola devam.
    • Evdeki Barfiks demirimin yamulması üzerine , paraya kıyıp , önce bir proje hazırladık babamla.

Demircilerden fiyat alıp en uygun yapana götürdüm , biraz kazıklandık ama olsun.

6 metre boru aldım yaklasık 140 tlye.
      boruları ayarladığımız şekilde kestirdik kaynak yaptırdık.

monte edilecek yerlere delikler açtık , oralara kapak taktık vs

Malzemeye 180 tl para gitti.

Kendi boyuma vs göre barfiks demiri ve dips demiri yaptırdım 2tane.

Tam planladığımız kusursuzlukta olmasa da , şekilleri oluşmaya başladı , dips demirini duvarı delip içine geçirdik
      alçı yaptık , şuan donmasını bekliyorum.

Sabah yeri delip dubelleri takıcaz.

Matkapta buldum barfiks demirini de yarın montalayacağız.

1 cm kaymalar var ama çok sorun olacağını sanmıyorum , tüm montaj bittikten sonra tüm hatlarıyla buraya yükleyeceğim.
    • instagram.com/p/ByLdW8In2Yc/

Forumu hala adam akıllı öğrenebilmiş değilim o yüzden , instagram açtım oraya yükledim.

Bar muscle up yapmaya uygun değil ama göğse kadar çekiş serbest.
      dips demirinde biraz hata oldu onda sıkıntı yok ama

diğer aletler ise kullandığım malzemeler.

Plastik ağırlıkları belime asamadığım için , çantalara dolduruyorum ağırlıklı çekerken öyle çekiyorum.

Yerdeki siyah alet ise , eski barfiks demirim üstü plastikti kırılınca elimde kaldı bende şınav için kullaniyim dedim.

Maximum şınav denemesi 40 adet.

hedeflerimi başardıkça instagram üzerinden yükleyerek sizlere göstereceğim.
    • Merhaba arkadaşlar.

tahmin ettiğim gibi , 2 kilo kadar dirty kilo almışım. ( yağ , Su )

normalde aç karına 74kg gelirdim , eczanede tartıldım 76,4 geldim.

Yani bu demektir ki , baya yağlanmışım 75e inmem lazım.

boy uzun olunca kilo değerli oluyor yoksa görüntü çok kötü beyler , bende abandım yemeklere iftardan sahura kadar yedim yani yalan yok.

bunun dışında.

Yaptırdığım barfiks demiri biraz kalın olmuş çalışırken önkol aşırı yoruldu.

Magnezyum tozu almayı düşünüyorum , zaten ellerim çok terler benim.

ve dün çalıştım biraz.

11 kg , 5 set
      6 pul up
      6 pul up
      5 pul up
      5 pull up
      5 pull up

yukarda ve inerken hemen salmadım 3-5 saniye bekleyerek zorlaştırdım.

peşine
      8 pull up
      8 chin up
      8 pull up

bunlarda dayanıklılığı arttırmak için yukarda ve ortada inerken bekleyişler yaptım.

sonra 11 kg , 7x5 dips.

3 set normal
      15
      10
      10
      10

en sonda 20 tane şınav çekerek bitirdim.

Dürüst olmak gerekirse antrenmanda hele barfikste acı çektim . hala bileklerim ağrıyor.

Ramazanın etkisi de çok fazla , adam gibi ne protein alabildim nede enerji.

Adam gibi beslenme uygulayıp , erken yatıp kalkarak düzenli çalışarak daha hızlı gelişeceğime inanıyorum.

Bir sonraki güncellemeye kadar görüşmek üzere.
    • Endless wrote:

Bugün parktaydım muscle up denemeleri yaptım ,

instagram.com/p/ByVAxctnJcI/

en yakın olanı buydu , arkadaşlar ne eksik nerede hata yapıyorum nolur taktik.

Şu barın üstüne çıkabilmek istiyorum artık.

Tekniğin ilk zamana göre çok güzel gelişmiş. Eksik olan bir şey yok. Sadece aynı şekilde denemeye devam et. Emin ol çok yakınsın :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • Geçende çalıştım güncelleme girmeyi unutmuşum , şuan yeni bar ile uğraşıyorum.

eve yaptığımdan adam gibi verim alamadım , hem havasız hemde muscle up çalışmama izin vermediği için yeni yüksek bar yapıyorum , böyle tahtadan 2 direk ayarladım yarın kazıp dikecğeim üstüne de benim barı koyacağım öyle bir niyetim var.

Çalışma sisteminde yine farklılığa gideceğim , sürekli aynı çeşit çalışmakta diğer haraketlerde yarar değil sadece kas gelişimi sağlıyor :D

çalışmam şu şekildeydi.

11 kg
      5x6 pull up.
      3x6 chin up.
      2x10 , pul chin up.
      11 kg ile 8 tekrara ulaşabilecime eminim. amacım 10 tekrar.
      -----------------------------------
      11 kg 6x10 dips.

pull upta , 20 tekrar istiyorum ama 15e ulaşınca , zor barfiks çeşitlerini çekmeye başlayacağım.

Haftada 4 gün çalışmayı düşünüyorum , 1 günü ağırlıklı.

istediğim temeli neredeyse yakaladım , 15 barfiks , 25 30 küsür dips. 40 küsür şınav. ( maximum rakamlar )

Belki biraz daha üstüne yükledikten sonra zorlaştırabilirim zaman gösterecek , yeni barı yaptığımda instagram hesabıma yükleyeceğim.
    • Selam dostlar , bir kaç gündür yazı girmiyorum sebepleri var kısaca anlatmak gerekirse.

Muscle up yapmak için lastik ayarlamam gerekti , şehre gittim aradım aradım bulamadım , 2 tane dandik lastik alıp eve döndüm.
      Eve tahtadan bar yapmıştım onu tam sağlam yapamadım muscle up denerken kırıldı :D

lastikle 30 40 tane muscle up yaptım nerdeyse , ama lastik dandikti kipli şekilin aynısında çıktım barın üstüne çıkmak keyifliydi.

üst üste çalışınca kendimi halsiz hissetmeme rağmen yine parka gittim.

ama nasıl tahta barda muscle up denerken ellerim hep patladı şuan 2 elimde küçük yarık var.

neyse

parkta set giriyim dedim , istekliydim ama his olarak çok kötüydüm .

8x5 farklı çeşit barfiksler yaptım ama nedense amaçsızlıktan mı bilmiyorum hemen yoruldum sıkıldım eve döndüm.

aşırı moral bozukluğu yaşadım sabahtan beri sporu bırakıyım diye düşünüyorum , o kadar çaba boşa gidiyor diye geçiriyorum sonra kafa dağıtmak için internette vakit öldürdüm.

neyse işte yotubedeyken karşıma adam raw çıktı videosunu izledim, herifler 60 75 kg barfiks çekiyor , karısı bile 20 kg ile barfiks çekiyor ulan dedim , çıldırdım neredeyse

çıktım hemen yukarı odama. Taktım ağırlıkları.

15 KG , 5 TEKRAR. 5 SANİYE STATİK BEKLEMELİ YUKARDA VE AŞŞAĞIDA.
      23 KG , 2,5 TEKRAR.

VE ASIL BOMBA

10 KG ; 10 TEKRAR , İLK HEDEFİM OLAN 10 KG İLE 10 TEKRARI YAPTIM ULAN.
      MAXİMUM BARFİKS SAYIM 14 DÜ AMA MANTIKEN ŞUAN 15İN ÜSTÜNDEDİR DÜŞÜNÜYORUM.

15 kg ile dips denicem , 10 tekrar yapabilmem lazım. bunuda yaptığımda ilk hedeflerim bitmiş oluyor.

Barfiks videoları instagrama yükledim

instagram.com/drop_excuse/

15 kg ile 11 dips yaparak , tüm hedeflerimi tamamlamış bulunmaktayım :)
      Herkese iyi sporlar.

The post was edited 2 times, last by Endless ().