Muscle up

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Selamın aleyküm arkadaşlar. Bu hayatta vazgeçmeyen kazanır adlı konuyu bırakıyorum ve artık yeni konum burası.

Odama barfiks demiri ve dips demiri ayarladım hemde , dips demir benche bağlı evde benchimde var göğüs pres yapabiliyorum :D

z barım var , 30 kg kadar ağırlığım var . size odayı çekip atmak istiyorum ama atamadım dosyalar çok büyükmüş...

Spor odam var bildiğiniz , pcyide tam karşıma kurdum ses sistemini açıp mis gibi çalışıyorum.

Bugün muscle up denemesi yaptım baya yüksek bar buldum. momentum üretmeden çıkmaya çalıştım ve çekişim yetersiz kaldı.

Bende temelden güçlenmeye karar verdim.

Bugünki çalışmam , tutuşun adını bilmediğim için dik tutuş diyeceğim.

+6 kg , 8 dik tutuş barfiks. 10 bench press , 10 şınav.
      +6kg , 8 geniş barfiks , 10 bench press , 10 şınav.
      +6 , 6 dar tutuş barfiks , 8 bench press , 8 şınav.
      -----------------------------------------------------------------
      +6 kg , 8 dik tutuş barfiks , 10 bench press , 10 şınav.
      +6 kg , 7 geniş tutuş barfiks , 10 bench press , 10 şınav
      +6 kg , 4 dar tutuş barfiks , 10 bench press , 10 şınav.

+6 kg , 5x5 dips.

Ben boşta , 12 14 arası barfiks çekebiliyorum . ama bu muscle up yapmak için yetersiz patlayıcı gücüm idare eder ama barın üstüne çıkabilecek kadar gücüm yok.
      ( Bacak vurarak muscle up denemedim )

Bu yüzden çekişimi biraz daha güçlendirmek için, ağırlıklı sayılarımı arttırmam gerektiğini anladım.

ilk hedefim , 10 kg ile 10 tekrar.
      Şınav sayım 30 ama , 25den sonra nizamilik bozuluyor , bu yüzden şınav ilk hedefim nizami 30 adet.
      Dips ise ,10 20 arası yapabiliyorum ama yetersiz.

Bunları sıra sıra üstüne düşerek arttıracağım , ilk şınavı arttıracağım
      Sonra ağırlıklı , dips ve barfiks sayılarına takılacağım . çok yakında bomba güncellemeler gelcek. 8)
      Sadelik , İhtişamın anahtarıdır.
    • sabah uyanır uyanmaz dayanıklılık şınav çalışması

30 sn dinlenmeli

6 şınav klasik , 6 göğüs press 26 kg
      6 şınav klasik , 6 göğüs press

6 şınav dar , 6 göğüs pres
      6 şınav dar , 6 göğüs pres

6 şınav , geniş , 6 göğüs pres
      6 şınav , geniş , 6 göğüs pres

6 omuz şınav , 6 göğüs pres
      6 omuz şınav , 6 göğüs pres

6 elmas şınav , 6 göğüs pres
      6 elmas şınav , 6 göğüs pres

şınav çeşitlerine göre barı da dar yada geniş tuttum iyi bir antrenman oldu.

ramazandayız oruçlu fazla zorlamak istemedim. bunu haftada bir kaç kere yapacağım her yaptığımda 1 sayı ekleyerek yükselteceğim.
    • sabah 7x10 şınav ve 7x10 bench girdim yine aynı şekilde.

+10 kg 5x2 , dik tutuş barfiks , +10kg 5x2 dips
      +10 kg , 5x2 , geniş tutuş barfiks , +10 kg 5x2 dips
      +10 kg , 5x2 , chin up barfiks , +10 kg 5+12 dips.

şimdi ,

ağırlıksız 5 set barfiks ve 5 set dips girecem bugünlük bu kadar.

oruçlu çok fazla çalışıyom kaslardan yiyiyorum muhtemelen antrenmanları hafifletmem gerek.

ramazandayız diye dirty besleniyorum baya yağlandım acilen bir çözüm bulmam gerek.
    • sabah , 8x10 şınav , 26kg 8x10 bench press

45 sn dinlenmeli , totalde 80 +80 itiş.

iftardan sonra.

70 geniş tutuş barfiks , dinlenme kafama göre
      10+10+12+7+3+7+5-2-3-1-1 biraz dinlendikten sonra 7-5 olarak bitirdim.

+9 kg , dips 5 set 10-10-10-10-15 , 2 dk dinlenmeli.

itişimde gözle görülür bir gelişme var. şınav ve dipste baya rahatladım

Barfiks hala , 12 tane tane çekebiliyorum , 14de oluyo ama nasıl anlatiyim.

ben şimdi barfiks çekerken çekip indiğimde 1 saniye duraksıyorum hızlı indiğim için tekrar çekerken nizamilik bozuluyo ve rahatsız oluyorum.

nizami 12 taş çatlasın çok zorlanarak 13 tane , ama diğer türlü inip direkt çektiğimde , 14ü geçiyorum biraz bacakta çekerek.

Zamanla artacaktır , ilk başlarda , 8 9 çekiyodum , sonra 10 oldu şimdi 12 zamanla artacaktır. 10 dan sonra dayanıklılığa geçiyor ve bneım dayanıklılığım az.

dips hızlı gelişiyo, bunu 30 küsürlere çıkartıyım, sonra ağırlık arttırarak 5x5 devam ederim.

Şınav maximum yakınlarda denerim , muhtemelen 30u geçerim bu halimle.

Haftada 2-3 gün , ağırlıklı barfiks ve dips gireceğim bunların dışında , günlük bir limit koyup örn , gün içinde yada saat içinde 100 barfiks , 100 dips , 100 şınav olarak antrenmanları değiştirmeyi düşünüyorum . çünkü yüksek sayılar dayanıklılık gerekiyo dayanıklılık kazanmanın mantığıda çok tekrar.

Mesela geniş tutuş barfiks bugün sırtımı iyi yordu , ama normalde 2 set geniş çekiyodum bu şekilde gelişim daha hızlı olacaktır. bunu temel barfiks haraketlerine gün gün bölebilirim. dik tutuş 1 gün , geniş tutuş , chin up vs vs

Ramazan bitene kadar böyle formda kalayim , normal ağırlık giremediğim için biraz yavaşladım , ben normalde istasyon şekilli çalışıyorum , patlayıcı gücü daha iyi attırıyor çeviklilik gerekiyo yaptığım spor gereği.
    • Bugün , 12 gibi parka gittim ve 2 saat muscle up denemesi yaptım eve yeni geldim şuan direkt güncelleme giriyorum.

çekişim yetersiz kaldı , vucut vurarak bile çıkamadım. ama mantığını kavradım .

8set 9 tekrar şınav 8set 9 tekrar bench girdim sabah muscle up denerken bütün enerjiyi harcadım bunu bitiremedim.
      10 set yapcaktım bunada şükür.

Muscle up denemeleri yaparken , totalde 3-5 kere zıplayarak felan çıktım çok güzel bir histi :D , birde maximum bar dips denedim 25 tane felan yaptım.+

The post was edited 3 times, last by Endless ().

• Yeni güncelleme.

5x5 +9 kg chin up. 1,5 dk dinlenmeli.
      4 dk mola verdikten sonra.

1 set boşta , 1 set 9 kg olarak , 4 set yaptım . set arası yine 1,5 dk dinlenme.

son set , 16 kg , 3,5 tekrar.

+9 kg , 5x4 dips , son set 10 tane.

şimdi halterle sırta çekme yapıp bitiriyorum herkese iyi geceler.
    • güncelleme.

10 set şınav , 10 tekrardan 100 tane . 10 set bench pres , 26 kg 10 tekrar.

totalde , 13 15 dk gibi bir sürede , 100 şınav ve 100 bench pres yaptım.

itişi güzel çalışıyorum . çekiştete 2 haraket yapmayı düşünüyorum.

dayanıklılığım ve gücüm arttıkça yakınlarda setler girmeye başlıyacam .

10 barfiks , 10 dips , 10 şınav gibi , emin adımlarla hedeflerime ilerliyorum.

istediğim , Hem çok kuvvetli hemde çok dayanıklı olmak.

akşam barfiks girmem muhtemelen , pazartesiden itibaren daha farklı bir çalışma sistemiyle karşınızda olacağım.

Sevgilerle.
    • ilk konumu 3 martta açmıştım, ve en büyük hatam barfiks sayımın yavaş artmasının sebebi sürekli aynı sayılar arasında gidip gelmemden kaynaklı malesef bunu yeni anladım.

o günden beri 5 li barfiksler çekiyorum daha yeni 7 8 çekmeye başladım bu 3 marttaki maximum sayımdı.

Neyse bugün yine şeytan dürttü , git bugün muscle up çıkaracaksın diye gittim tabi ki yapamadım.

Tekniğini anlasam da çok pratik gerekiyor ve şuan muscle up yapacak güçte değilim. çünkü patlayıcı gücüm zayıf.

ileri geri sallanıyorum kendimi çekiyom daha yeni göğsüme kadar çekebilmeye başladım , kolları döndürmesiydi sürekli tekrar etmesiydi . benim muscle up çıkartmam 2 3 ayı geçecek oda düzenli çalışırsam.

Düşündüm böyle patlayıcılığı kondisyonu nasıl arttırırım diye , dedim set giriym.

10 barfiks , 10 dips , 10 şınav 2 dk dinlenme
      10 barfiks , 10 dips , 10 şınav 2,5 dk dinlenme
      6 barfiks , 6 dips , 6 şınav.
      5 barfiks. 5 dips . 5 şınav.

on numara pump yaptı ve his olarak güzeldi.

geçen sene şu sayılar benim için hayaldi be harbi nankörüz :D

Yarın çok daha sistemli ve planlı çalışacağım , az sonra oturup bir program dizayn edeceğim.

Ve eski zamanla hatalarımı daha iyi anlıyorum ben hep az dinlerek çok sayı çıkartmak istiyordum ama bunun için önce çok barfiks çekebilmem gerektiğini anlamamışım.
      muscle up denemeleri yapıp kendimi yormasaydım bunları 10 10 atabilirdim.
    • Sabah.

11 klasik şınav , 11 omuz genişliği 26 kg bench press .

10 set , 1,5 dk dinlenmeli süreyi uzatmak zorunda kaldım çok zorluyor.

iftardan sonra.

16 kg , 5x7 pull up. set araları sonlara doğru baya dinlendim.
      3 set ağırlıksız.
      10 pull up . 3 dk dinlenme
      9 pull up.
      5 pull up

5 dk dinlendikten sonra

16 kg dips.
      5x7 , 1,5 dk dinlenme .

10 ağırlıksız.
      12
      14
      15

Güzel bir sistem yaptım ama yorucu olacak gibi vucudum kaldırırsa bomba sonuçlar alacağım.

Yavaş yavaş gelişmeye devam ediyorum. Hedeflediğim sayılara yakında ulaşacağım.
      Yeterli güce ulaştığımda muscle up da gelecek !!!
    • Merhaba dostlar , elimde 6 kg daha ağırlık vardı düşündüm bunları nasıl değerlendirebilirim diye

Barfiks çekerken sırtıma astığım 1 tane poşet 1 tanede küçük spor çantası vardı , 1,5 kilo 4 tane . 2 2 bölüştürdüm ve birini sağa diğerini sola takarak ağırlığı , 26 kgdan 31 kg ya çıkarttım.

Bugün salı ve dar şınav günüydü , 10 set , 12 tane 1,5 dk dinlenme 10 set 12 tekrar , 31 kg bench press ile , şınav ve itişi tamamladım.

Bu şınav ve itişi peş peşe yapıyorum , şınavı çekip benche geçiyorum 12 12 bitirince 1 sayılıyor toplamda bugün .

120 şınav ve 120 benchte itiş yaptım. Bu biraz zorlamaya başladı bunu 15e çıkartınca komple şınava geçmeyi düşünüyorum yada kuvvetlenmek amacıyla benchin ağırlığını arttıracam bilmiyorum.

iftardan sonra bir güncelleme daha gireceğim.
    • Selamın aleyküm dostlar . Bugün iyi çalıştım.

dik tutuş , 10 set barfiks

7
      7
      7
      7
      7
      7
      7
      8
      8
      Son set 11 kg 5 tekrar.

biraz dinlendikten sonra dipse geçtim.

15
      15
      15
      15
      11

+11 kg
      7
      7
      7
      7
      10

sonra 26 kg burbel curl yaptım.
      10 10 10 10 10.

Tüm bu antrenman 1 saat kadar sürdü.
      his olarak güzeldi.

The post was edited 1 time, last by Endless ().

• Temel haraketlerde belirli tekrar isteklerim olduğu için farkettiğiniz üzere antrenman şeklim o yönde.

barfiks , şınav , dips .

Bunlarda kendimi tatmin edecek sayılara ulaşıncaya kadar bu antrenmanıma devam edeceğim.

haftada 1 gün , bunlardan oluşan set rep gireceğim bu sayede patlayıcı gücümde ve kondisyonumda gelişme olacaktır.

inanıyorum ki hem set rep yapıp hemde 25 kg 5x5 yapabildiğim zaman patlayıcı gücümde büyük bir gelişme olacak ve muscle up kaçınılmaz olacak.

Ben şuan bacaklarımı adam gibi kullanamadığım için belki çıkamıyorum ama olsun , güçlenince çıkacam fark eden bir şey olmayacak.

Muscle uptan sonra , Front lever ve bayrak haraketi yapabilmek istiyorum.

Bunlar seneler öncesinde workout videoları izlerken yapmak istediğim haraketler.

İNŞALLAH YAPABİLMEK NASİP OLUR.

şimdilik görüşmek üzere.
    • Bugün , geniş şınav günüydü

10 set , 13 tekrar , Geniş şınav
      10 set , 10 tekrar , BENCH PRESS

şınavın peşine benchi 13 giremedim , kollarımı aşırı yoruyor.

Yüksek şınavın peşine yüksek bench girilmiyor bu yüzden.

ağırlık arttırıp sayıyı düşürmeyi planlıyorum.

Eskiye oranla çok daha güçlüyüm, dün gece tek kol şınav denedim 7 tane çektim :D
      ama sol kolumla çekemedim sol kolum güçsüz demekki.

Şuan belirli bir rutin ile ilerliyorum , çok yakında amut şınav , squat , deadlift ve koşu yapmaya başlayacağım.

önce üst vücudumu yeterince güçlendirmem gerek.

İftardan sonra bir güncelleme daha gireceğim.
    • Dün akşam , 10 set ağırlıklı barfiks girdim chin up

peşine dips girecek dermanım kalmadı.

Vücudum artık kaldıramıyor :)

Sınırlarıma ulaştım sanırım.

10 saat kadar uyuyorum ve yataktan çıkmak istemiyorum.

bir kaç gün dinlensem iyi olacak , fakat çalışma isteğimi durduramıyorum iftara 1-2 saat kala set rep girerim muhtemelen parkta.
    • iftara 2 saat kala set rep girdim.

hemen hemen her tutuşu denedim.

barfiks dips şınav olarak.

set arası 2 dk dinlendim.

10 barfiks , 10 dips , 10 şınav

10-10-10
      10-10-10
      6-6-6
      6-6-6
      6-6-6
      6-6-6
      4-4-4
      5-5-5
      5-5-5 dipsleri bar dips ve normal olarak yaptım.

oruçlu zor oldu ama bitirdim. geçen yıl temmuzda 3-4 barfiks çekerken ıkınırdım be
      10 barfikse ulaşabileceğime inanmıyordum ama 10u bile geçtim , şimdi gözüm nerelerde.
      geçen yıl bu antrenmanı yapabilmek için neler vermezdim şimdiyse gram değeri yok gözümde
      işte hayat böyle.

4 barfiks çeker 2 dk dinlenir öyle dips yapardım sonra 3 dk dinlenip şınavı çekerdim genelde bitiremezdim.

Amaçlarımı başarmışım ama mutluluk duymuyorum.

neden elimdekilerle mutlu olamıyorum _? neden hep daha iyi olmak zorundayız ?
    • Set rep yaptım ama farklı bir şekilde.

Totalde 10 ar set , barfiks dip şınav.

+11 kg ,

5 ağırlılı 5 dips 5 şınav
      6 boşta 6 // 6 //
      5 a 5// 5 //
      7 b 7// 7 //
      5 a 5// 5//
      8 b 8// 8//
      5 a 5// 5//
      10 B 10//10//

Çok zorlandım ama bitirdim , sadece ağırlıklıkları tek 5 5 yapamadım bazılarını 2 2 1 olarak yaptım sonuç olarak bitirdim.

Kondisyonum aşırı düşmüş , ramazan dolayısıyla fazla haraket etmiyorum ve yiyip yatınca biraz kiloda aldım , son 10 gün ramazan bitsin

koşulara başlıyorum.

11 kg düz 5x5 yapmaktansa bu şekilde yapmak daha iyi oldu , kaslar zorlanmış oldu.

40 adet boş , 25 adet ağırlıklı Barfiks
      40 adet boş , 25 adet ağırlıklı dips
      40 adet boş , 25 adet ağırlıklı şınav

Bu antrenman hoşuma gitti , bunu da ramazan bitene kadar aralara sıkıştıriyim.
      Asıl çalışmalara ramazan bittikten sonra başlayacağım.
    • maximum barfiks denemesi sonuç
      14

Peşine dips denemesi
      15

Gelişme var.

duvar destekli amut şınav
      10 adet.

Tam kafamı değdiremedim yere ama baya indim.

Amut çalışmıyorum bayağıdır , kendimi tamamen calisthenicse adamayı düşünüyorum.

zaman ne gösterecek göreceğiz.

• Youtubede calisthenics videoları seyrettikçe kendimi çok yetersiz görüyorum.

herifler havalarda uçuyor ben şınavın peşine dips giriyim şınav sayımı arttırım diye çabalıyorum :D

insanlar senelerini vermiş olsalarda bir burukluk oluyor nihayetinde.

Bugün , +6 kg
      5 set barfiks
      8-8-8-8-8
      26 kg , bb rov ,
      10-10-10-10-10

Peşine.

Dips bench , şınav

10 5 5
      10 5 5
      10 5 5
      10 5 5
      15 7 7

amaçlarda düzenlemeler yaptım.

Amaç 1 ; +15 barfiks.
      amaç 2 ; +10 kg 10 barfiks.
      Amaç 3 ; +15 kg , 10 dips.
      ---------------------------------

kısa sürede ulaşacağım hedefler koyacağım artık.

austurrian pull up bayağıdır yapmıyorum çekişim biraz yetersiz kaldı itişe kıyasla .

onuda ekleyeceğim , bb rowda etkili ama diğeri daha iyi.

yukarıdaki sayılar maximum 2 haftalık antrenmanla ulaşacağım sayılar.

15 barfiksi çekerimde , 10 kiloyla 10 tekrar çebilmem için set sayılarını arttırmam gerek.

dipsin peşine , bench yada şınav yaptığım için dipsi çıkartabiliyorum , şınav içinde geçerli dips ve şınav sayım dengeli , şınav 30 dan fazla çekerim.

şınavı alıştırmak için az az çalıştım , normalde sayı arttırmak için , 15 tekrar 5-8 set yapmalıyım ama dipsin peşine ekliyorum.

Bunları tamamladıkça , hedeflerim şu yönde.

20 barfiks , 20 dips , 20 şınav . 20x5 olarak yapabilmek isterim :D makina olurum makinaa :D
      Tabi bu daha ileri planlarda.

5 set olarak yapabileceğim , 10 tekrar , 15 de olabilir zaman gösterecek.

Kondisyon ve serilik arttıkça muscle upda gelir,

kendimi çekiyorum ama ağırım yinede tartılmadım bayadır ama şuan 77 varımdır diye tahmin ediyorum.

çok değil , 2 ay öncesine kadar zorlana zorlana 8 barfiks çekiyordum , gelişiyorum ama nedense yavaş gelişiyorum.

Daha düzenli ve sistemli çalışıp , iyi dinlenip iyi beslenirsem daha hızlı gelişeceğim ve inşallah yaz bitmeden muscle up yapacak durumda olacağım.

The post was edited 3 times, last by Endless ().

• İftara 1 saat kala muscle up denemeleri yaptım ve
      elimde kırık bir telefon
      ve azmim ile geri döndüm.

Çok yakındı , bazı videolar izledim gitmeden önce
      biraz diz bacak çekerek göğsüme kadar barfiks çekebiliyorum.

muscle up denemeleri yaparken bir seferinde çok yakındım ama vucudum kabül etmedi :D

göğsümü bara atsam yapmıştım ama korktum düşerim diye.

1 saattir parktayım işte , ve şunu anladım kendi boyumdan yüksek bar bulsam yapma şansım daha fazla
      ben sallanamıyorum ki çektiğim yerde asıldığımda yine dizleri kırıyorum

ve bileklerimi çeviremedim , tek kol çıkartiyim dedim ondada vucudum izin vermedi kolumu koyduğum gibi çektim omza aşırı baskı yaptı.

patlayıcı barfiks çalışmaları yapacağım , biraz diz çekmeli göğsüme kadar çekebilmem lazım.
      ve el çevirmeye çalışmam lazım.

bunları oturttuğumda umuyorum ilk muscle upumu çıkartıcam

• Merhaba

20 kg , 3x3 pull up +2 daha . +10 kg , 6 pull up , 4 pull up.

toplamda ağırlıklı 21 barfiks.

5 set , 8x5 boşta pull up yaptım.
      40 tane.

-------------------------

+20 kg , 5x5 dips

11x5 normal dips

Her gün aynı şeyleri yazıyorum farkındayım konu çok sıkıcı olmaya başladı,

Video çekip , mixtape tarzı youtube atmayı düşünüyorum.
      Antrenmanlar daha kapsamlı anlaşılmış olur , zaten set rep yaparken atmak istiyordum şuan bir fikir.