Genetik herşeydir.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Genetik herşeydir.

Selam arkadaslar.

Neden halterciler kısadır ? ya da basketbolcular uzun boyludur ?

çünkü başarılı olma oranları çok yüksek. genetiğimize göre amaç belirlersek yatkın olduğumuz şeylerde daha hızlı gelişebileceğimiz gerçeği bir süredir aklımda ve buraya konu açmak istedim.

Ben uzun kollarım sayesinde deadlifte anlamadığım bir şekilde başarılıyım. 1 haftada 120 kg girebilecek hale geldim , daha fazlasını da kaldıracağım yakında.

Bacaklarım da uzun benden kısa adamlar daha düşük kiloda, benim girdiğim squata giriyorlar.

Barfiksi benden çok çekiyorlar , benchte biraz daha iyiler. ama deadliftte çok fark atıyorum.

Yani demem o ki , genetik herşeydir , adamlar kısa oldukları için kasları fazla ve güç üretebiliyorlar . benim gibi uzunlarsa çok yeseler bile uzaktan izliyorlar...

Yani demek istediğim , azimli olan kim olursa diğerlerinde de başarılı olabilir ama bunları bilmekte fayda var.

unutmadan , en başarılı jimnastikciler yada calisthenicsciler de , 1.60 boylarındalar ve vucutlarına hükmedebiliyorlar.