Ağırlık yükleyerek Bilek çalışması

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Ağırlık yükleyerek Bilek çalışması

Ağırlık ekleyerek barfiks barı tarzında bir sopa ile yanlarına ağırlık koyduğumuzda herhangi bir ağırlık farketmez çanta vs bilek çalışması yaptığımızda diğer bölgelere nazaran orantısızlık söz konusu olurmu ? Bodyweight çalışıyorsam sadece bileklere ağırlık bindirip güçlendirirsem bilek bölgemle diğer bölgelerim orantısız kalırmı ? merak ettimde :)
    • Şöyle diyeyim, bilek dediğimiz yani daha doğrusu el bileğinin ve de elin fleksör grubu kaslarının gelişmesi ve hipertrofi sağlaması çok kolay bir şey değil, milim milim ilerler diyebilirim, tabi bunu diğer bölgelere kıyasla söyledim. Bir de ben oradaki orantısızlığı ayrıca seviyorum, gözüme hoş görünüyor. Mesela dimitri trubin var bilek güreşçi, biceps 53 cm, ön kol 46 cm :) orantısızlıksa orantısızlık
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • fitdr wrote:

Şöyle diyeyim, bilek dediğimiz yani daha doğrusu el bileğinin ve de elin fleksör grubu kaslarının gelişmesi ve hipertrofi sağlaması çok kolay bir şey değil, milim milim ilerler diyebilirim, tabi bunu diğer bölgelere kıyasla söyledim. Bir de ben oradaki orantısızlığı ayrıca seviyorum, gözüme hoş görünüyor. Mesela dimitri trubin var bilek güreşçi, biceps 53 cm, ön kol 46 cm :) orantısızlıksa orantısızlık.
      Orantısızlıktan kastım sadece kalınlığıydı zaten yoksa bilek kısmının damarlı olması hoşuma gidiyor :) zaten ki çoğu insanda bilek kısmının şekilli görünmesini ister çünkü diğer türlü sanki bacak çalışmamış bodyci gibi oluyor kol kalın oluyor bilek ince kalıyor yada zayıf kalıyor ki street workout başlı başına bilek gücü gerektiriyor planche atıyorsun bileğe yük biniyor barfiks çekiyorsun bileklerin zayıfsa fazla çıkmıyor dips yapıyorsun yine bileğe yük biniyor bileği haftada 3 gün çalışmam yeterlimi hocam ? Barfiks barı ile dışa doğru yapıyorum birde içe doğru yapıyorum başka önerebileceği hareket olan varsa yazabilirmi ?
    • bileği haftada 3 gün çalışmam yeterlimi hocam
      Vallahi ben bileğe ağır giriyorum, ona rağmen haftada 3 gün ancak yapabilyorum, yeterlidir bence. Küçük kas grubu olduğu için çabuk toparlıyor. Medial Tendinit olmayayım gerisi sorun değil. Çalışırken tek derdim bu benim.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***