Barfiksde ne kadar süre asılı kalabiliyorsunuz? Dead Hang Süreleri..

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Barfiksde ne kadar süre asılı kalabiliyorsunuz? Dead Hang Süreleri..

Kendi vücut ağırlığınız ile kaç saniye ya da kaç dakika dead hang pozisyonunda kalabiliyorsunuz? Burada herkes rakamlarını yazsın karşılaştıralım, dileyen videosunu atar, sona hızlı sardırarak izleyebiliriz. Hem kendi derecenizle hem de başkalarının dereceleri ile yarışabilirsiniz. Vücut ağırlığınızı ne kadar süre taşıyabiliyorsunuz?
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • Haki wrote:

Hatırladığım kadarıyla ortalama 2 dakikanın üzerindeydi. Tek el üstüne çok düşmüyordum fakat 25-30 saniye arasıydı. Şuan bir boşluk sonrası adapte olmaya çalışıyorum, bir süre sonra tekrar deneyip güncelleme yaparım.
      2 dakika harika , çok süper bir kavrama gücü gerçi front lever fln yapabildiğin için doğru mantıklı , umarım benimde o seviyelere yaklaşır.
    • @cagatay_sw tek el barfiks çekecek kadar formda değilim denedim tabi dead hangdan sonra ama imkansız, sırt kaslarım çekiş konusunda çok zayıf kalıyor uzun süredir kullanmadığım için.

formda olduğum zmaan bile tek el barfiksi momentsiz çekemiyor gibiydim ama tepeye çıktıksan sonra 30sn civarı bekleyebiliyordum
      hatta eklemlerimi güçlendirmek için barfiks demirine havlu atkı gibi birşey sallandırıp avcuma doluyordum biraz zıplayarak en tepeye çıkıyordum orada bekliyordum ve eklemlerimin güçlendiğini hissediyordum
      şimdi mezun olmayı bekliyorum, yaklaşık 3 ay sonra başlıyorum spora push pull içine biraz legs ile, sonrasında ise tek el barfiks de çıkacaktır pürüssüz bir şekilde ama şimdilik o vakte var biraz
    • Machine wrote:

@cagatay_sw tek el barfiks çekecek kadar formda değilim denedim tabi dead hangdan sonra ama imkansız, sırt kaslarım çekiş konusunda çok zayıf kalıyor uzun süredir kullanmadığım için.

formda olduğum zmaan bile tek el barfiksi momentsiz çekemiyor gibiydim ama tepeye çıktıksan sonra 30sn civarı bekleyebiliyordum
      hatta eklemlerimi güçlendirmek için barfiks demirine havlu atkı gibi birşey sallandırıp avcuma doluyordum biraz zıplayarak en tepeye çıkıyordum orada bekliyordum ve eklemlerimin güçlendiğini hissediyordum
      şimdi mezun olmayı bekliyorum, yaklaşık 3 ay sonra başlıyorum spora push pull içine biraz legs ile, sonrasında ise tek el barfiks de çıkacaktır pürüssüz bir şekilde ama şimdilik o vakte var biraz
      Tek kol barfikste durduğuna göre tek kol barfiksinde çok fazla süreceğini sanmıyorum zaten geçmişte yaptığın için çabuk adapte olursun bu arada omuzlar efsane

91 kiloyum, dun kendimi zorlamadan sag ve sol elde 30'ar saniye asildim.
      Cift elle 2 dakikadan sonrasini zorlamadim. Eklemler icin gerekli oldugunu dusunmuyorum.
      Tek elle 60 saniye yaparsam, ki zorlasam kisa surede gelir gibi, fatgripz ile devam etmeyi dusunuyorum.
      Tek elle deadhang harika bir sey, goril gibi guclu hissetiriyor insani.
      Eskiden barfikse asilmak cok acitirdi ellerimi, demek ki alisma meselesiymis.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Bende inanamadim Cagatay, aslinda normal "insanlar" icin 90 saniye tek elle asilmak cok zorlayici bir hedef.
      Bu italyan hakikaten akil almaz bir dayanikliliga ulasmis, izlerken bileklerim acidi :)
      Bence 5 dakika sana cok sinirli fayda saglar, 90-120 saniyeye olurda ulasabilirsen kalin bar, havlu gibi artan zorluklara yonelmek seni daha mutlu eder.
      Keza dagcilar parmaklarin gucunu arttirmaya yonelik calismalara yoneliyorlar.

• karasan wrote:

Bende inanamadim Cagatay, aslinda normal "insanlar" icin 90 saniye tek elle asilmak cok zorlayici bir hedef.
      Bu italyan hakikaten akil almaz bir dayanikliliga ulasmis, izlerken bileklerim acidi :)
      Bence 5 dakika sana cok sinirli fayda saglar, 90-120 saniyeye olurda ulasabilirsen kalin bar, havlu gibi artan zorluklara yonelmek seni daha mutlu eder.
      Keza dagcilar parmaklarin gucunu arttirmaya yonelik calismalara yoneliyorlar.

Zaten youtube kanalındaki videolarında serçe parmağına kadar çalışıyor adam kavramayı güçlendirmek için hatta bir yerde görmüştüm barfiks çekerken çoğu kişi direk avuç içini bara koyduğu için nasır oluşumu fazla oluyormuş ama parmak kısımlarından tuttuğunda hem parmaklarda güçleniyor hemde nasır oluşumu minimuma iniyor yani aslında gereksiz gördüğümüz detaylar en önemli kısımlar oluyor.
    • Kalem tutacakken bile magnezyum kullanacak seviyedeyim. Bağımlılık yaptı bu toz, arabada da var park mark denk gelirse diye, yolda çevirse polis bu ne dese, anlat dur. :) faturasını yanımda taşıyorum.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***