Bu hayatta vazgeçmeyen kazanır

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Selamın aleyküm yorucu bir günden herkese iyi akşamlar dilerim.

Eve yeni geldim ve gram enerjim yok :D bugün öldüm ama antrenman yapmaya engel mi tabiki hayır !!!

Antrenman sonu ,

toplamda 6 set yaptım bugün.

5x+10 kg pull up
      5x+10 kg chin up
      5x+10 kg pull up
      5x+10 kg dar chin up
      5x+10 kg pull up
      5x+10 kg chin up.

Ve setler arası 3 dk dinledim son sette 6 dk dinlendim.

Fakat 5 leri çıkartırken o kadar zorlandim ki....

7,5 kgde kesin 5x5 yapabiliyorum , 10 kgde de yaptım fakat bazıları tam sayılmış olmayabilir amacım seti tamamlamaktı sadece.

Gün geçtikte gücüm ve dayanıklılığım artıyor.

extra olarak yine 3 set 20 kg oturarak pazu , son set 25 kg 12 tkr pazu yaptım

12,5 sağ sol pazu çalıştım ve 15 kg 15 tekrar omuz pres yaparak antrenmanı bitirdim.

Barfiks çekiş kuvvetim ve sayım arttı , şimdilik , nisana kadar bu şekilde devam edeyim. ( nisanda maximal deneyeceğim)

dinlenme sürelerini azaltarak setleri bitirmeye başladığımda ağırlık arttırmanın vakti gelmiş demektir.
      Ve Ara ara kaslara şok etkisi olsun diye , normalde çektiğim ağırlığın 2 katını takarak barfiks çekeceğim ki bi fark oluşsun :D
      örneğin pazartesi sete girmeye gitmeden önce 20 kgyı takacağım ve kaç barfiks çekebildiğime bakacağım.
      Ve 10 kgde tek seferde ilk seferde 5i rahat getirmeye başladım galiba 10 kg ile 6-8 tekrar arası tekte gelebilir.
      Programı oluşturdum sayılır , artık düzenli çalışmaya başlıyorum.

2 aya muscle up gelebilir fakat teknik kısmı sıkıntı gözüküyor bir şekilde halledeceğim.

Şuanlık durum bu , tavuk göğsümü pişiriyorum 300 gr yiyeyim kaslarım beslensin yarına antrenman var...

Gerçekten çalışan insan başarılı oluyor , Umarım herkes hak ettiğinin karşılığını alır sevgilerle.
    • Merhaba arkadaşlar moralim çok bozuk, 1 haftadır antrenman tasarlamaya çalışıyorum ve tasarladım

sabahtan hava çiseliyordu akşama geçer diye bekledim , ders çalıştım vs öğünlerimi yedim.

parka gittim , hava buz gibi yağmur yağıyor yürürken hep sırılsıklam oldum , ulan dedim disiplin benim işim bu hava beni yıldırmaz gittim 3 set barfiks çektim ama dün baya yorulmuşum etkisini hissettirdi .

2 kere 6 tane kalanı 5 çıkartabildim.

6 paralel
      6 pul up
      5 paralel
      5 pul up set araları 1 dk dinlendim , yağmur yağıor telefon sırılsıklam mont öyle , neyseki defteri getirdim ona not aldım sayıları.
      5 paralel
      5 pul up Sonlara doğru dinlenmeyi 1,5 2dklara çıkarttım.
      5 chin up ( ama nasıl chin up kollarım arasında 30 cm genişlik var bileklerim kırılcak sandım :D )
      5 pul up
      5 tane de sağa sola düz asılarak çektim.

fakat bu aralarda yağmur yağmaya devam ediyor , parkta öyle bir yerde ki , içkicisi karı götüreni beni izliyorlar ben antrenmanın ortalarında umutsuzluğa kapıldım hava kapalı yalnızım performansım düşük fakat pes etmedim. en azından barfiksi bitirmeliydim.

barfiks bitmeye yakın iyice gaza geldim , vazgeçmeyen kazanır ulan bu yağmurda antrenman yapıyorum muscle upu yapıcam vs diye bir gaza geldim barfiksi bitirdim.

sonra gaz bitti tabi , bu arada barlar ıslak tutamıyom yüzüme hep su geliyo :(

düz dips yaptığım alete geçtim , 3 set 7 7 7 yaptım ama sıktı baya barfiksi bitirince şevk mevk kalmadı.

paralel dipse 4 set daha yaptım 7 8 7 8 sonra sırılsıklam montumu giydim ve yürümeye başladım.

kulaklığımı taktım havada öyle bir hava ki , tam kulaklığı takıp yürümelik gelene kadar neler düşünmedim :D
      benim fon müzikleri var telefonda hayal kura kura geldim eve ve sizlere yazıyı yazıyorum şuanda.

Normalde olsa antrenman verimsiz geçtiği için moralim bozulurdu ama burada günlüğüm olduğu için pek fazla umutsuzluğa kapılmadım , çünkü olabiliyor vucut yorgun oluyor , kaslar dinlenmemiş oluyor bazen güç kalmıyor vucutta . ama en büyük etken havaydı bugün.

antrenman listeme göre 10x6 barfiks yapacaktim , 555 giti , 8 set düz dips , 4 set paralel dips, 15x 4 set şınav yapmam gerekiyordu. dipsi yarım bırakıp geldim.

Ne desem bilemiyorum , kendimi iyi hissettiğim günler çalışsam sadece başarılı olmam beklenemez.
      disiplin şart , böylede antrenmanı bitiremedim kafam karışık.

Ama ne olursa olsun çalışmayı bırakmamalıyım , zaten anladığınız üzere en şuan en önem verdiğim şey barfikse patlayıcı kuvvet. muscle upu yapıcam.
      Front
      back
      human flag
      planc gidecek. en çok yapmak istediğim , human flag yapabilirsem sırf instagram açıp fotoğrafımı paylaşıcam :D böyle estetik bir yerde.

şuan yemek yiyip ders çalışacağım.

şimdilik benden bu kadar , bir sonraki güncellemeye kadar görüşmek üzere sevgilerle...
    • Günümüzün en büyük çağ hastalığı kesinlikle sabırsızlıktır.

Yavaş yavaş nakış gibi işleyerek , bazı şeyleri yapmak gerekir , bense hızlı adımlara alıştığım için büyük adımlar beklediğim için , küçük başarılardan yetinemez olmuşum bunu fark ettim.

o kadar yağmurda idman yaptım , seti bitiremedim diye üzülüyorum :D yada yorgun olduğum için 6 ları getiremediğim için , aslında yeterince gelişme göstermişim.

Artık felsefem , küçük adımlar kendime küçük küçük hedefler koyarak bütüne ulaşmayı deniyeceğim böylelikle , sürekli haz alacağım ve mutlu hissedeceğim.

Yoksa çok kafama takıyorum bu olayı , karakterimden dolayi ders çalışıyorum hemen bütün konuyu anlayıp testleri çözmek istiyorum , sabırlı olmam gerek.

adım adım , Ağırlık arttırkça = patlayıcı kuvvet , düz bar bulup kendimi barın üstüne atmalara başlayacağım.

bu bile neredeyse 1 ayda olacak bir şey , neyse yaptığım işte titiz olmayı severim.

Biraz düşüneyim , ulaşabileceğim orta zorlukta hedefler koyayim kendime , 10x sete başlarken ilk hedefim 15 barfiksti , daha buna ulaşmadan acaba 30 çekebilirmiyim ? i düşünmeye başladım kendimi yoruyorum boştan yere.

10 kg 5x5 tam yapamıyorum , 20 kg çekmek istiyorum , hevesden mi hırsdan mı anlamadım gitti :D

Kendimi zapt etmem , iyi hissetmem açısından önemli

Neyse , yarın 5x5 yapacağım yine , cuma dinleneceğim , cumartesi 3x3 20 kg deneyeceğim , pull up , chin up , ve dar chin up olarak.

Küçük adımlar , şuan kafamda en hızlı şekilde 10 kg ile nasıl tekrar arttırabilirimi düşünüyorum ama yanlış işte , böyle hızlı adapte olamadan ilerlersem kendimi sakatlarım ve bu hiç iyi olmaz.

en mantıklı bunu düşündüm, bazı günler çok iyi performans göstermek bağımlılık yapıyor ve hergün aynı performansı gösteremiyor insan bunları kendime kabul ettirirsem daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yarın ola hayrola , güncelleme ile ilgili yeni planlarımı , hedeflerimi yapacaklarımı yarın anlatacağım sevgilerle.
    • Selam , son 3 gündür performans düşüklüğü yaşamaktayım , antrenman sistemini kökten değiştireceğim muhtemelen.

Bugün boks çalıştık , kollarım omuzlarım çok yoruldu :/

Peşine 10kg barfiks çektim.

5 set 1,5 dk dinlenmeyle.

5 pull up +10 kg
      5 chin up +10 kg
      5 dar chin up +10 kg
      3 pul up +10 kg
      2 pull up +10 kg.

boşta da 2 set 5 5 çekip eve geldim , bu performans düşüklüğümün kaynağını bulmam gerek , 10 set barfiks muhtemelen kaslarım yorgun olduğundan antrenmanlara yansımaya başladı.

sonuçta 2 antrenman yapıyorum , barfiksi genel olarak ağırlıklıya çeviricem muhtemelen , kas çalışmaya da başlayabilirim.

çünkü boşta çekerken çok efor sarfediyorum , bakayim ya dinlenmeleri uzatıcam , ya seti düşürücem yada sadece ağırlıklıya dönücem.

ve extra koşu , patlayıcı kuvvet çalışacağım. şuan moralim bozuk çekirdek çitleyip youtubede vakit öldüreyim , gece içinde yapacaklarımı yazacağım.

Amacımdan iyice saptım ben dövüşçü olmak için bu sporu yapıyorum , calihthenisci olmak için değil.
    • Antrenman sistemimi köklü değiştirmeye karar verdim.

Fakat daha planlamadım ama , hergün barfiks çekmek beni güçlendirmiyor fakat dayanıklaştırıyor muscle up yapmak için gerekli.

Ama sırf hergün aynı kasları çalıştırmak gelişimi yavaşlatıyor bu yüzden , farklı kasları da çalıştırmam gerek önceliğim aşırı patlayıcı kuvvet.

Barfiksi nisanın 7 sine kadar yapmaya devam edeceğim , pazar günü maximal denicem bakalım kaç tane çekicem.

günlük çok karışık 1 hafta olmadı belkide konuyu açalı :)

Günlere bölerek , en verimli ve en hızlı gelişimi almam gerek , 10 set barfiks yine olacak çünkü barfiks sayımın artması lazım ( ağırlıkla da çekiyorum (

Sadece günlerde oynama yapacağım , haftada 2 gün set rep , 1 gün 5x5 , 1 günde 3x3 denicem böyle yapayım birazda.

Ve ayrıca günlere göre , barfiksin peşine dips yada şınav set gireceğim farklı çeşitlerde sayıları arttırıp , ağırlıkla çekeceğim.

ve 7 nisana kadar 50 şınav çekmem gerek :) en başından beri hedefim şınav sayımı arttırmaktı...

İnanırmısınız bilmem ama , eve geldiğimden beri kafamda bunlar dönüyor.

Çünkü başarılı olmak istiyorum elimde olan tek şey bu.

bunları bugün yada yarın düzenleyip yeni bir çalışma programı oluşturacağım , aynı çalıştırdığım kasları min 1 gün dinlendireceğim.

ve dövüş için gerekli olan kasları çalıştıracağım güçlendireceğim ,

En önemlisi haftada 3 gün koşacağım . antrenmanlarımız çok sert ve kesilmeler oluyor.

koşmakta insanı güçlendiriyormuş şuan motive oldum bu benim çıkış biletim olabilir.
    • antoni55 yazdı:

Selam , son 3 gündür performans düşüklüğü yaşamaktayım , antrenman sistemini kökten değiştireceğim muhtemelen.

Bugün boks çalıştık , kollarım omuzlarım çok yoruldu :/

Peşine 10kg barfiks çektim.

5 set 1,5 dk dinlenmeyle.

5 pull up +10 kg
      5 chin up +10 kg
      5 dar chin up +10 kg
      3 pul up +10 kg
      2 pull up +10 kg.

boşta da 2 set 5 5 çekip eve geldim , bu performans düşüklüğümün kaynağını bulmam gerek , 10 set barfiks muhtemelen kaslarım yorgun olduğundan antrenmanlara yansımaya başladı.

sonuçta 2 antrenman yapıyorum , barfiksi genel olarak ağırlıklıya çeviricem muhtemelen , kas çalışmaya da başlayabilirim.

çünkü boşta çekerken çok efor sarfediyorum , bakayim ya dinlenmeleri uzatıcam , ya seti düşürücem yada sadece ağırlıklıya dönücem.

ve extra koşu , patlayıcı kuvvet çalışacağım. şuan moralim bozuk çekirdek çitleyip youtubede vakit öldüreyim , gece içinde yapacaklarımı yazacağım.

Amacımdan iyice saptım ben dövüşçü olmak için bu sporu yapıyorum , calihthenisci olmak için değil.
      Her gün ağırlıklı barfiksmi yapıyorsun ? Dinlenmediğin zaman performans düşüklüğü çok normal kafana takma kas çalışmaya başlayabilirim demişsin şuandada zaten 10 kg ile barfiks çekiyorsan ne çalışmış oluyorsun ? :) Vazgeçmek yok devam
    • 3 martta günlüğü açmışım , 4 yada 5 martta 10x setine başladım ve , o zamandan bu yana maximum denemedim ama 4ünde muhtemelen , 5 set 5 set maximum denemelerimde 10 7 olarak gitmişti.

Onun dışında ağırlıkla rep sayılarım artmış bu gözle görülüyor , 1 ay önce 10 kg 2 kere çekebiliyodum , şimdi 6 tane tek seferde.

ve peşine set giriyorum :D

Fakat amaçta şaşmalar olduğu apacık ortada.

Kendime bir deftere tam 30 gün boyunca dolduracağım bir barfiks programı yaptım.

ilk amacımdaki gibi fakat onda sayıları tutmuyordum ve maximum deneyip sayıları arttırmadım kafama göre 6 6 5 5 yaptım.

Her neyse , bugün 1.ci gün olarak yazdım ve , 10x5 yaptım toplamda 50 tane , dinlenmeleri ise 45 saniyeden set başı 5 saniye arttırarak yaptım , genelde 1 dk dinlendim sonlara doğru 2 dklara çıktı.

ama toplamda 60 barfiks çektim bugün ,5 5 d video çekmek için çektim :D

onun haricinde bugün epey çalıştım yav , barfiksin peşine 3 dk dinlendim ve 15x5 şınav yaptım , ilk 2 set 1 dk dinlendim sonra 1,5 2 3 lere doğru gitti.
      Yani 75 şınav.

bitti mi :D yook :D

Jump squat yaptım bolca , patlayıcı kuvvet için , ama berbat durumdayım zamanla iyileşecektir , 40 yada 50 cm yükseklikte oturma alanlarına 50 cm geriden squattan zıplayarak üstüne çıktım ve zıplayarak olduğum yere geri döndüm.

bunu bayağı yaptım bacaklarım yorulunca bıraktım fakat zıplamaya devam ettim , ayak kasları önemli.

bunların haricinde amut yaptım bugün , yürümeler statik beklemeler ama gariptir ki bayağıdır amut yapmıyorum ve dengem gelişmiş :D acaba diyorum barfiksi bol yaparken karnı sıkmaya alıştım da bunun sayesinde mi anlamadım gitti. ama olduğum yerde net 10 saniyelere ulaştım.

bu arada amutu yürüyerek öğrendim , statik durmanın ne kadar zorladığını bilebilirmisiniz :D

ve bolca front lever denedim fakat hüsran , kaldırmamla indirmem bir oluyor. baya zor bir haraket fakat yapacağız.

ve bolca muscle up videoları izledim , kimse benim gibi ağırlıklı barfiks çekim de patlayıcı gücüm artsın diye uğraşmıyor.

lastiği takıyor bara ve %60 güçle muscle up tekniğini kapıp , yeterli güce gelince rahatça yapıyor.

bizde daha düz bar yok :(

Bugün antrenman yaparken mutluydum , farklılık iyi geldi , bunu her antrenman farklı haraketlerle süsleyeceğim , sadece barfiks dips şınav yapınca tadı olmuyordu.

barfiks yine var fakat , bir sonraki antrenmana düz bar dips yada paralel dips gireceğim , maximumun yarısı ile 5-7 set arası.

peşine hoplamalı zıplamalı , bara asılma karın çekme vs antrenmanları süsleyeceğim.

Şimdilik bu kadar , ve kesin olmamakla birlikte performans düşüklüğünü beslenmeye bağladım .

kafeini arttırdım ve yulafı yoğurtla karıştırıp yiyodum ama bunu sütle karıştırınca sanki biraz fark etti gibi.

şimdilik bu kadar , nisan 15e kadar 10 set barfiksi hergün yapamıcam tabi fakat, dövüş antrenman sonlarında ağırlıklı 5x5 garanti olacak.

ve cumartesileri 20 kg ile barfiksler yapacağım , bakalım sonunda nasıl gelişme olacak.
    • Merhaba dostlar , eve yeni geldim bugünki güncellememizde.

30 günlük barfik setinin 2. gününü tamamladım.

+20 kg , 3 pull up :( 4 geliyordu ki kafam barda kaldı :D )

+20 kg 3 chin up cleannn

+20 kg 3 dar chin up.

+20 kg 2 pull up

+20 kg 1 pull up , bunların arasında fazla dinlenmedim , sebebini heyacanıma bağlıyorum :D +20 kg barfiks çekmek çok farklı bir histi , sanki ilk defa barfiks çektiğim günlere döndüm :D

kollarım 95 kg çekti be heyt.
      barfiksin peşine

bugünün verimli geçmesinin nedeni antrenmanı tam yapamadık , 1 saat aşşada dövüştük , teknik çalıştık fazla yorulmadık.

sonra 30 bench pres taktım ve 4 5 set onu girdim , baya gücüm artmış.

Pazu girdim biraz , 20 kg 12 tekrar x3 30 kg 6 tekrar son set.

ve kollarım yorgunken , +10 kg barfiks denedim , 3 pull up hemen inip 2 tanede chin up yaptım.

kaslarımın dayanıklılığı ve kuvveti gözle görülür bir şekilde artmış ,

Ama barfiks sayımı arttımı denemedim :D , yarın sadece koşucam , pazartesi günü bir maximal deneyim , ona göre yarısını bölerek setleri tamamlarım.

Allahın izniyle , 20 kg 5 tekrar yakında gelecektir . 25 + 30 olarak devam eder.

güç artışı var fakat tekrar arttımı göreceğiz , 12 -13 gündür barfiks çekiyorum , ağırlıkla sayı arttı güçte arttı peki pazartesi +10dan fazla barfiks gelecekmi göreceğiz...

Yaptıklarım pek bir şey değil küçümsemem gerek fakat amacıma giden yolda daha kırık fırın ekmek yemem lazım. tabiki nankörlük etmeyip elimizdekinin değerini de biliyoruz.

Allahın izniyle , daha da güçlenip hızlanacağım ve dövüşürken bu benim çok işime yarayacak.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen antoni55 ().

• Bugün koşu günümdü , bacak açma programını yapıp koşuya çıktım ve yaklaşık 25 dakika gibi bir sürede 5-6 km lik bir koşu yaptım , bol deparlı

hava rüzgarlıydı eve varana kadar hafif tempo koştum ,

ve yine bacak açma programı olan esnetmeyi yaparak bugünü de bitirdim.

Gücüm esnekleğim vs arttıkça ileride takla atmayı da öğrenmek istiyorum bu yüzden esneklik önemli, hergün yada haftada 3 gün çalışmak şart.

şimdilik bu kadar , bahçeye askeri barfiks barı dikeceğim zaman , lastikle muscle up çalışmalarına başlayacağım ve 1 ayda tekniğini oturturum diye düşünüyorum.

( Zaten ağırlıklı barfiks sayesinde patlayıcılık gelişiyor )

Planladığım gibi giderse kısa sürede baya bir güçleneceğim.
    • Selamın aleyküm arkadaslar , öncelikle iyi aksamlar dilerim.

Bildiğiniz üzere , foruma kayıt olduğumda yani 2 hafta fln önce ,tek seferde 8 tane barfiks çekebiliyordum.

Ve yaklasık 2 haftadır düzenli barfiks çekmeme rağmen bu boşta sayım benim artmıyor yav.

bir ara 10a çıkmıştı , ama bugün 9 tane çekebildim.

Fakat az dinlenerek peşine yine yüksek sayılar çıkartabiliyorum.

yada bugün yorgunmuydum da 9 tane çektim bilmiyomda o kadar ağırlıklı çekebilmeme rağmen boşta sayım artmıyor ben buna ne yapim yav.

Bugün yine parktaydım 10-11 set barfiks yaptım ilk denemem 9.

9 paralel
      5 paralel
      5 düz
      5 düz
      6 chin
      5 paralel ilk 7 set 1er dk dinlendim , son 3 set 2 dkya çıkarttım.
      5 paralel
      5 düz
      6 chin
      6 paralel
      4 düz şeklinde.

10 kilo 6-7 barfiks çekebileceğime eminim.
      15 kiloda zaten 4 tane çekmiştim hatta peşine 4 tanede chin up çekmiştim.
      20 kilo denedim , 3,5 tane çektim.

5 leri rahat buluyom da 5 den sonrası sıkıyor, acaba 5x5 e mahkum mu kalacağım yav sürekli ağırlık arttırıyom :(
      Tamam amacım güç ama , ben fazla barfiks çekebilmek istiyorum. lütfen fikrinizi belirtiniz.

haftada 4-5 gün barfiks çalışıyom.
      2 gün boş set rep
      2 gün 10kg ile yada 3 gün,
      1 günde 20 kg takıyorum.

Ama ne yapsam cidden şaşırmaya başladım.

Bu arada ,barfiksin peşine dinlenip , paralel barda 7x5 dips girdim 35 tane ve antrenmanı bitirdim.
    • antoni55 yazdı:

Selamın aleyküm arkadaslar , öncelikle iyi aksamlar dilerim.

Bildiğiniz üzere , foruma kayıt olduğumda yani 2 hafta fln önce ,tek seferde 8 tane barfiks çekebiliyordum.

Ve yaklasık 2 haftadır düzenli barfiks çekmeme rağmen bu boşta sayım benim artmıyor yav.

bir ara 10a çıkmıştı , ama bugün 9 tane çekebildim.

Fakat az dinlenerek peşine yine yüksek sayılar çıkartabiliyorum.

yada bugün yorgunmuydum da 9 tane çektim bilmiyomda o kadar ağırlıklı çekebilmeme rağmen boşta sayım artmıyor ben buna ne yapim yav.

Bugün yine parktaydım 10-11 set barfiks yaptım ilk denemem 9.

9 paralel
      5 paralel
      5 düz
      5 düz
      6 chin
      5 paralel ilk 7 set 1er dk dinlendim , son 3 set 2 dkya çıkarttım.
      5 paralel
      5 düz
      6 chin
      6 paralel
      4 düz şeklinde.

10 kilo 6-7 barfiks çekebileceğime eminim.
      15 kiloda zaten 4 tane çekmiştim hatta peşine 4 tanede chin up çekmiştim.
      20 kilo denedim , 3,5 tane çektim.

5 leri rahat buluyom da 5 den sonrası sıkıyor, acaba 5x5 e mahkum mu kalacağım yav sürekli ağırlık arttırıyom :(
      Tamam amacım güç ama , ben fazla barfiks çekebilmek istiyorum. lütfen fikrinizi belirtiniz.

haftada 4-5 gün barfiks çalışıyom.
      2 gün boş set rep
      2 gün 10kg ile yada 3 gün,
      1 günde 20 kg takıyorum.

Ama ne yapsam cidden şaşırmaya başladım.

Bu arada ,barfiksin peşine dinlenip , paralel barda 7x5 dips girdim 35 tane ve antrenmanı bitirdim.
      Aleykumselam kardeşim öncelikle bunu bende farkettim nedenini sana şu şekilde açıklayabilirim 5x5 programını yaptığın halde barfiks sayın artmıyorsa bu vücudunu fazlasına adapte etmediğin anlamına gelir yani şöyle düşünelim her zaman 5 tekrar yaparsan vücud hep 5 e adapte olmuştur 6 ya çaba göstermediğib sürece yerinde sayarsın bu her hareket için böyledir tabiki her antrenmanda temiz 1 tekrar çıkarma imkanın yok fakat her antrenmanında yarım fazlasını çıkarman dahi zaten gelişmeni sağlayacaktır 5x5 programı zaten belirli bir tekrara dayalı fakat ağırlıkların arttığı bir sistemdir 10-15 barfiks çekebilmek dayanıklılık sistemi ile alakalıdır senin dediğin gibi düşünseydik spor salonunda makinelerde 100 kiloları kaldıran insanlar 10-15 barfiks çekmeleri gerekirdi ama sen ağırlıkla barfiks yaptığın için daha avantajlısın o insanlara göre fakat bu yine senin 5x5 yaparak 15-20 barfikse çıkacağını göstermez belki bana katılmayanlar olacaktır ama barfiks sayısı arttırılmak isteniyorsa 10-15 tekrara kadar temiz barfiks çıkarması lazım ondan sonra ağırlık ekleyerek çalışmalara geçilebilir amaç doğrultusunda desek daha doğru olur ama daha vücut ağırlığı ile maksimum 9 çıkarabiliyorsan üzerine ağırlık ekleyerek 5 tekrar ile 15 e çıkarman zor olacaktır çünkü 15 e çıkarmak için vücut ağırlığını 10-11-12 diye adapte eden insana göre senin yaptığın powerlifter tarzı çalışmaya girecektir ağırlıklara adapteli olursun fakat dayanıklılığa değil ikisi farklı şeylerdir ve tam tersi oluncada aynı şey geçerli 20 barfiks çeken adam 30 kg ile barfiks çekebilir demek yanlış olur tamamen vücudun adapte olmasıyla alakalı eğer illa 5x5 programını yapmak istiyorum diyorsan ek olarak vücut ağırlığı ile maksimum denemeleri yapman gerekebilir

Not: Amacın barfiks sayısı arttırmak ise dayanıklılık antrenman sistemi oluşturman gerekir yani 5x5 sistemini bu niyetle uyguluyorsan antrenman sistemini biraz değiştirmen gerekicek ama devam edip etmemek tabiki sana kalmış birşey nasıl iyi hissediyorsan o antrenman sistemini uygula yeterki bırakma :)
    • Ağırlıklı barfiks çekerken sayılarım arttı sadece boşta artmıyor , ve evet benim sürekli 5 de çekmemin nedeni , maximum 10 barfiks çekebilmem , 12 çekseydim , 6yı alacaktım

Dinlenmeleri uzatarak 6-7 8 bile çekebilirim fakat bu sefer uzun sürecektir antrenmanlar , bir amaç belirleyip kademe kademe gitmek en mantıklısı galiba.

ilk hedefimi , 10 kiloda 10 tekrar olarak güncelleyeyim o halde.

Amacım zaten muscle up yapabilmek ne kadar güçlü çekişim olursa o kadar iyi.

Haftada 2 gün , 10 set , 3 gün ağırlıklı çalışıyorum , ağırlıkla genel olarak 5x5
      10 sette ise yarısını alıyordum , fakat boşta sayıları arttırma vakti gelmiş.

Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen antoni55 ().

• antoni55 yazdı:

Ağırlıklı barfiks çekerken sayılarım arttı sadece boşta artmıyor , ve evet benim sürekli 5 de çekmemin nedeni , maximum 10 barfiks çekebilmem , 12 çekseydim , 6yı alacaktım

Dinlenmeleri uzatarak 6-7 8 bile çekebilirim fakat bu sefer uzun sürecektir antrenmanlar , bir amaç belirleyip kademe kademe gitmek en mantıklısı galiba.

ilk hedefimi , 10 kiloda 10 tekrar olarak güncelleyeyim o halde.

Amacım zaten muscle up yapabilmek ne kadar güçlü çekişim olursa o kadar iyi.

Haftada 2 gün , 10 set , 3 gün ağırlıklı çalışıyorum , ağırlıkla genel olarak 5x5
      10 sette ise yarısını alıyordum , fakat boşta sayıları arttırma vakti gelmiş.
      Bu şekilde daha uygun olur evet muscle up için önce barfiks çekme kuvveti lazım ama bunun için bu kadar bekleme bence parka git ve bir kere dene denemekten zarar gelmez barfiks çalışmalarına devam edersin zaten 9-10 barfiks çeken insanın muscle up tekniklerine başlama zamanı gelmiştir zaten temiz çıkarmak uzun sürebilir ama tekniğini kavramaya şimdiden başla derim. Takipteyim devam :thumbsup:
    • antoni55 yazdı:

düz bar olsa lastikle tekniği oturtcam :D
      Bence lastik felan bahane temiz muscle up yapmak şahane :thumbsup: Şaka bir yana lastiklede oturtulabilir ama yinede lastiksiz denemelere daha çok yer versen daha güzel olabilir çünkü lastiği bıraktığında vücudun birden buda ne böyle diye tepki verecek lastikle alışmış yay gibi çık in çık in :)
    • Selam arkadaslar , Bugün güncelleme gelmedi , çünkü sokakta antrenman yapamıyorum artık.

Salonda takıldım , 6 dan 7-8 set barfiks çektim artık günlüğe güncelleme girmeyi düşünmüyorum.

bölge bölge tüm vucudu çalışıp , en verimli şekilde tüm vucudumu güçlendireceğim.

Sırt günleri dışında her gün barfiksimi tabi ki çekeceğim.

Arada sırada ufak sakatlıklar oluyor fakat 2 güne geçiyor , 2gün barfiks çekemicem.

Onun dışında ben gelişmeye devam edeceğim fakat , güncelleme girmeyeceğim.

Yeterince geliştiğim zaman zaten haberiniz olacak.

Sadece barfiks çekmek vucudu güçlendirmiyor , barfiks sayısının fazla olması bir insanın güçlü olduğu anlamına da gelmiyor , vucut sırttan ibaret değil.

Bu yüzden , haftada 6 gün , bazı günler belirli kasları ne kadar çalıştırabilirsem güçlendirebilirsem bana kardır.

he ben güçsüzmüyüm değilim ama , bazı bölgelerim eksikliği hissettiriyor.

Dövüş çalısmama engel teşkil etmeyecek şekilde , 1 günde 2 farklı bölgeyi salonda çalışacağım tabi vucut ağırlığı haraketlerini de yapacağım ağırlıklı ( şınav dips )

Bu sayede sanıyorum ki eksiklik hissetmeyeceğim , barfikside ağırlıklı ve boşta çekmeye devam edeceğim sayılar illa artacaktır.

Zaten bölge bölge çalışacağım için heryerim güçlenecek artmama gibi bir imkanı olduğunu sanmıyorum , extra olarak bilek günü yapacağım kavrama sıkma tutma , hepsini çalısacağım.

Benim bu aylık son güncellemem olsun , yazmaya değer yada paylaşmak istediğim şeyler olursa sizlere buradan yazacağım.