Rakibin küçümsemek yerine saygı duymak

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Rakibin küçümsemek yerine saygı duymak

Bir sporun güzelliği bence içine katabildikleriyle alakalı, ne kadar çok insanı içine alabiliyorsa bir spor o kadar güzeldir ve ne kadar kolay ulaşılabiliyorsa o kadar çok genele yayılır. Bir öz eleştiri yapmam gerekirse ilgilendiğim spor dallarında yurtdışında gösterilen ilgiliyi alakayı buralarda göremedim, görmemek beni üzüyor. Mesela SVG yapıyoruz, parklarda garip garip aletler. İstediğimiz, barfiks barı, dips barı gibi temel sokakta vucut geliştirecek aletlere ülkenin her yerinde sahip olmamız gerekirken sokak sokak arıyoruz. Semt söylüyoruz, şu semtte böyle park var gibisinden. Halbuki maliyeti çok düşük etkinliği çok yüksek olan aletler bunlar. Keşke Spor Bakanlığı şuna bir el atabilse.

Konuyu çok dağıtmadan yazının başlığına sebep olan bir fotoğraf paylaşmak istedim. Masanın karşısına gelen rakip ne olursa olsun, saygıyı hak ediyor, seninle oraya çıkmaya hak kazanmış demektir, resimdeki şekilde gelenler ise ekstra saygıyı hak ediyor, bir savaş alanında engeli olsa dahi sizin karşınıza çıkabilecek cesareti, gücü kendisinde bulabilecek insanlar bunlar. Küçümsemek, gülmek, hor görmek bu spora yakışmayan ve asla yakıştıramayacağım davranışlar. Ama güzellik de işte bunu görebilmekte.

*** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***