Kavrama Kuvveti ve Uzun yaşamın sırrı

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Kavrama Kuvveti ve Uzun yaşamın sırrı

Kavrama Kuvveti ile ilgili aletlere bakıyorum, bir aletin açıklamasında aynen şöyle yazıyordu.

Many studies have shown that the connections between grip strength and death or multiple chronic diseases remained strong. Interestingly, grip strength was a better predictor of death or disease than blood pressure.
      kavrama Kuvveti ile ölüm ya da çoğu kronik hastalığın güçlü bir ilişkisi olduğu çoğu çalışma ile gösterilmiştir. İlginç olarak, kavrama Kuvveti ölüm ya da hastalık hakkında kan basıncından bile daha iyi tahmin yapmaya yarar.

Aynen böyle diyor.

Şimdi adamlar ürünün sayfasına bunu yazınca araştırma gereği duydum. Cidden bilimsel çalışmalar mevcut, hepsini bir araştırıp derleyip topladiktan sonra paylasayim diyorum.

Şaşırdım gerçekten. Zira bunun için cihazlar üretiyorlar, kavrama kuvvetini ölçen.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30172220

Şu yukardaki çalışma ise mental yani akıl sağlığı ile grip strenght yani kavrama kuvveti arasındaki ilişkiye değinmiş ve olumlu bir ilişki olduğundan bahsetmiş.

Şimdi paylaşacağım çalışma ise daha doğrusu makale harvard'dan

Harvard yazdı:

They found that grip strength was strongly correlated with visual memory, reaction time, number memory, and prospective memory in the general population.

Kaynak Kodu

1. Toplumun genelinde kavrama kuvvetinin görsel hafıza, tepki süresi, numara hafızası ve prospektif hafıza üzerine güçlü bir ilişki olduğunu buldular.

Yani akıl sağlığı anlamında kavrama kuvveti önem arz ediyor.

Şimdi eğer deadlift vs.. yapıyorsanız şu saçma ve sizi geriye götüren kavrama bantlarından ıvır zıvır kurtulun ve hatta biraz daha ileri gideceğim o ellerinizi koruyan eldivenlerden de.. Sebep belli, yukarıda açıkladım. Yeni bir olgu ile başka bir başlıkta olaya farklı bir bakış açısı getireceğim.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • fitdr yazdı:

ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30172220

Şu yukardaki çalışma ise mental yani akıl sağlığı ile grip strenght yani kavrama kuvveti arasındaki ilişkiye değinmiş ve olumlu bir ilişki olduğundan bahsetmiş.

Şimdi paylaşacağım çalışma ise daha doğrusu makale harvard'dan

Harvard yazdı:

They found that grip strength was strongly correlated with visual memory, reaction time, number memory, and prospective memory in the general population.

Kaynak Kodu

1. Toplumun genelinde kavrama kuvvetinin görsel hafıza, tepki süresi, numara hafızası ve prospektif hafıza üzerine güçlü bir ilişki olduğunu buldular.

Yani akıl sağlığı anlamında kavrama kuvveti önem arz ediyor.

Şimdi eğer deadlift vs.. yapıyorsanız şu saçma ve sizi geriye götüren kavrama bantlarından ıvır zıvır kurtulun ve hatta biraz daha ileri gideceğim o ellerinizi koruyan eldivenlerden de.. Sebep belli, yukarıda açıkladım. Yeni bir olgu ile başka bir başlıkta olaya farklı bir bakış açısı getireceğim.
      Fitdr, gecen annem icin ortopediste gittik, doktora utana sikila dinamometresi olup olmadigini sordum (yanlis yazmis olabilirim) yani el sıkma kuvvetini olcen tibbi cihaz. Kendilerinde olmadigini, fizik tedavi biriminde olabilecegini belirtti.
      El sikma kuvveti ile ilgili uzucu bir anim var. Yeni tasindigimiz bir apartmanda 55 yaslarinda, zayif uzun boylu bir komsumuz vardi.
      El sikmasi muthis kuvvetliydi.
      Daha once bahsettigim, kendisini zorlamadan, ani ve kuvvetli bir gucle sıkıyordu. (Voleybolcularda da bunu gordum)
      Maalesef iki hafta sonra evinde olu bulundu kalp krizi sonucu.
      Yanlis anlasilmasin, bu munferit bir olay.
      Yoksa adamin yurumesi, enerjikligi gercekten el sıkma gucunu yansitiyordu.
      Yasam suresi beklentisi ile ilgili, yerde bagdas kurmus vaziyet otururken, yardim almadan ve kollari kullanmadan kalkabilmekte cok onemli bir testmis. (Hem esneklik, hem karin, bacak ve bir suru core kastan yararlaniyor)
      Bunu da arastirabilirsin fitdr.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk