38

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Let'sGo wrote:

18 yıl önce birisi kaç yaşındasın diye sormuştu, 20 demiştim, daha dün gibi sanki. Yıllar çok çabuk geçiyor çok...Ne ara 38 oldum vay arkadaş...Merhaba 38 bye bye 37 diyeyim...
      Bende hos geldin diyeyim :) bende 38 oldum 2 ay once, hatta gecen gun sana benzer bir sekilde kendi kendime "17 sene once 21 yasindaydim, bundan 17 sene eger yasarsam 55 olacagim" diye dusunmustum.
      Birinde genclik basimda duman, digerinde, yolda "dayiiii bi bakar misin?" yasi.
      Ne diyelim, saglikla, spor ve mutlulukla nice yaslara insallah!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    • @karasan teşekkürler hocam seninde yeni yaşın hayırlar getirsin, söylediklerine de aynen katılıyorum, gençlik yılları bambaşkaymis dünya umrunda değil yaşıyorsun yaşlandıkca daha cok o yılları ozluyorsun 17_25 yaş arası bir insanın en güzel yaşları bence kendi adıma çok mutlu deli dolu yaşadığım için gözüm arkada değil ama işte dediğin gibi dayı olduk özlem çok o yıllara... Aynen sağlıklı spor dolu nice yıllara diyeyim bende...

@Haki Teşekkürler kardeşim...
      Terlemek aslında yaktığınız yağların gözyaşlarıdır...
    • Let'sGo wrote:

18 yıl önce birisi kaç yaşındasın diye sormuştu, 20 demiştim, daha dün gibi sanki. Yıllar çok çabuk geçiyor çok...Ne ara 38 oldum vay arkadaş...Merhaba 38 bye bye 37 diyeyim...
      :) Doğum günün kutlu olsun abi nice mutlu sağlıklı seneler diliyorum ben de.
      Sabır, kararlılık ve motivasyon. Bu üçü sana yeterli.
      --
      Zor, ve de öyle olması lazım; başka türlü gelişmen imkansız :!:
    • Sene 1812 dün gibi hatırlıyorum, kaç yaşındayım diye sormuştum kendime. :)

TRT zamanlarımız geliyor şaka bir yana, testosteron replasman tedavisi anlamında. Şimdi şunu açıklığa kavuşturalım, ihtiyarlayınca testosteron azalacak, azaldığında da erkek için en önemli hormon olan bu hormonu yerine koymak gerekebilecek, işte o vakit ben kalça kemiğim ağrırken bile barfiks yapacağım, 5.günün şafağında barfiks barına bakın beyler, bu arada miğfer dibinde o oku atıp savaşı başlatan yaşlı amcayı da hürmetle anmak istedim.

Konuyu fazla dağıtmadan, nice yıllara, ne zorluklar atlattın ben biliyorum, spor seni hayata sen de sporu hayatına bağla kardeşim, hiçbir şeye tutunamadığında hani bir tutunamayanlarl değil ama o kaldırdığın ağırlıklar bu dünya da daha başka ne ağırıkları kaldırabileceğinin ispatı olsun sana. Yer çekimine karşı koyduğun her an, seni aşağı çeken hayatın engellerine de karşı koyduğunu hissederek yap, hayat böyle, ünlü filozof yumruk yedikçe ayağa kalkan Silverster abimiz gibi "ne kadar yediğinin önemi yok, mesele ayağa kalkabilmen çünkü hayat sana altın tepside sunulmadı ve sunulmayacak, illa ki düşeceksin, kalk ayağa daima"..

Nice mutlu senelere..

Not: Ben 20 yaşındayken çocuğum yoktu, şimdi spor yaparken bana yaptığım yanlışları söylüyor, benim gibi atletini çıkarıyor filan.. Değişik bir şey.. Tavsiye ederim...
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • fitdr wrote:

Sene 1812 dün gibi hatırlıyorum, kaç yaşındayım diye sormuştum kendime. :)

TRT zamanlarımız geliyor şaka bir yana, testosteron replasman tedavisi anlamında. Şimdi şunu açıklığa kavuşturalım, ihtiyarlayınca testosteron azalacak, azaldığında da erkek için en önemli hormon olan bu hormonu yerine koymak gerekebilecek, işte o vakit ben kalça kemiğim ağrırken bile barfiks yapacağım, 5.günün şafağında barfiks barına bakın beyler, bu arada miğfer dibinde o oku atıp savaşı başlatan yaşlı amcayı da hürmetle anmak istedim.

Konuyu fazla dağıtmadan, nice yıllara, ne zorluklar atlattın ben biliyorum, spor seni hayata sen de sporu hayatına bağla kardeşim, hiçbir şeye tutunamadığında hani bir tutunamayanlarl değil ama o kaldırdığın ağırlıklar bu dünya da daha başka ne ağırıkları kaldırabileceğinin ispatı olsun sana. Yer çekimine karşı koyduğun her an, seni aşağı çeken hayatın engellerine de karşı koyduğunu hissederek yap, hayat böyle, ünlü filozof yumruk yedikçe ayağa kalkan Silverster abimiz gibi "ne kadar yediğinin önemi yok, mesele ayağa kalkabilmen çünkü hayat sana altın tepside sunulmadı ve sunulmayacak, illa ki düşeceksin, kalk ayağa daima"..

Nice mutlu senelere..

Not: Ben 20 yaşındayken çocuğum yoktu, şimdi spor yaparken bana yaptığım yanlışları söylüyor, benim gibi atletini çıkarıyor filan.. Değişik bir şey.. Tavsiye ederim...
      Fitdr bu Testosterone Replasman Tedavisi ABD'de cok cok yaygin anladigim kadariyla.
      Dusuk testosteronun yasam kalitesini yerle yeksan etmesinin yaninda, kalp sagligina olumsuz etkileri de cokmus.
      Normalde disaridan alinan testosterone hormonunun kalp krizi, prostat kanseri ihtimalini arttirdigi konusulur ama dusuklugu de bir dizi problem yaratiyormus.
      Dusunun bir yanda TRT ile hem 15 yas genclesmek ve daha uzun yasamak sansi var.
      Burada genetik risk faktorleri devreye girebilir.
      Yani kimisi TRT sonucu prostat kanserine yakalanma anlaminda yuksek risk altinda olabilir. Burada bu isi yapan doktorlara ve duzenli tahlillerle PSA ve diger risk indikatorlerini takip etmek buyuk onem tasiyor.
      TRT yasi bayagi genc, takip ettigim yabanci forumlarda 35 yasindan sonra baslayanlar bile var. Zira yastan cok kandaki hormon degerlerini dikkate aliyorlar.
      Kullananlar inanilmaz memnun, tekrar lise, universite gunlerimize donduk. Son 10 senedir eklem agrilari, yorgunluk, depresyondaymisiz, kendimize geldik diyorlar.
      Ancak iki ucu keskin bicak gercekten, hormonlarla saka olmayacagi kesin.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk