Bilek Güreşi Ekipmanları Farkları ve İşlevleri neler?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Bilek Güreşi Ekipmanları Farkları ve İşlevleri neler?

Merhaba arkadaşlar, bilek güreşi için araştırma yapıyorum.Salonuma bilek güreşi masası alıcam yarın, üzerinde çalışmak için ekipman edinmek istiyorum.İngilizcem yeterli değil yabancı forumlarda belki aradığım bilgi olabilir ama ben burda bu işi yapan arkadaşlarını düşündüğüm için sizlere sormak istedim.
      Bu arada bu işi bizim çevremizde en iyi yapan yani ekipmanları üreten Tuğrabozan hocam vardı onunda cevaplarını bekliyorum müsait olursa.

Şimdi tutamak olarak geçen bu elimizde tutup masa üzerinden çekiş, büküş, kıvırış yaparak maç pozisyonu vbz çalıştığımız bu ekipmanları daha çok incelemek istiyorum tek tek örnek vericem tam olarak nerelere çalıştığı mazurenko adlı yapımcısı bile sitesinde bahsetmemiş parmak eklem güçlendiriyor demiş bütün aletlere tabi öyledir ama hepsi farklı hepsinde aynı tanım var.Tam olarak ne yönlü çalışma sağlıyor onları merak ediyorum ben.

Alet 1: SARMAL TUTAMAK
      demiş ki :
      Kol güreşindeki her teknikte gerekli olan parmak gücü, tutuş gücü artar. Ayrıca bilek gücünü arttırır.

Alet 2 : Konik Tutamak
      demiş ki :(Translate kullandım)
      "Hook" ve "Top Roll" bilek güreşi tekniklerini kavramak için daha güçlü ve kullanışlı olan parmak kaslarını geliştirmek için mükemmeldir

Alet 3: Adını bilmiyorum
      demiş ki :
      Parmak kaslarını geliştirmek için mükemmeldir, bu da tutuşu daha güçlü kılar ve kol güreş teknikleri için yararlıdır. Ayrıca, bilek ve parmaklarınızın gücünü artırmaya yardımcı olur.

Alet 4 : kalın bar diyor
      demiş ki:
      Parmak kasları geliştirmek için mükemmel. Bu, kavrama tekniğimizin herhangi biri için gerekli olan tutuşumuzu çok daha güçlü kılar.

Alet 5 : Egzantirik Tutamak
      demiş ki :
      Parmak kaslarını geliştirmek için mükemmeldir (özel parmak basıncı), bu da tutuşu daha güçlü kılar ve kol güreş teknikleri için yararlıdır.
      .

Alet 6:
      Nam-ı değer ÖKÜZ ÖLDÜREN

Şimdi videolarda görüyorum çok fazla çalışan var.Bazılarını deneyebildim.Şimdi aletler tabi ki bilek,parmak,rotasyon vbz alanda gelişmemizi sağlıyor.Ama hepsinin temel çalışma alanlarını merak ediyorum.
      Mesela Egzantirik Tutamağı daha çözemedim tam ne işe yaradığını, Alet 3 ile Alet 4 arasında fark var mı?Sadece kalınlık mı fark onuda çözemedim.
      Şimdi ben bilek güreşi masası temin ediceğim yarın salonuma ve ekipmanlar alarak 2019 Türkiye Şampiyonasına çalışmak istiyorum.

Sarmal Tutamak galiba en temel alet bunu kesin temin edicem,Koniğide bilek güreşi çalıştığım bana öğreten bi abi var o parmak için o gerekli dedi.
      Almadan işlevlerini çalıştırdığı kaslarımızı öğrenmek istiyorum o yüzdende konu açmak istedim yorumlarınızı bekliyorum...

• Güzel konu buraya katkı sağlayacağım yakında. Her alete sahip olamasak da olanları en verimli şekilde kullanmak lazım. Tüm bu aletler içinde en önemlisi ne biliyor musun? Masa, net olarak bilek güreşinde ilerlemek istiyorsan ya masalı bir yerde çalışacaksın ya da masan çalışmaya hazır olacak. Masa çok ama çok önemli. Diğer aletler güçlenmeye yönelik ama teknik çok daha önemli bence.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • Merhaba. Egzantirik tutamak el kalıbını güçlendirerek hem içe büküşü güçlendiriyor hem de elinizin açılmamasını sağlıyor. Bilek güreşi ile uğraşan birinin muhakkak çalışması gereken bir nokta. Ben de bilek güreşi Türkiye şampiyonasına gideceğim kısmetse orada görüşür, tanışırız. Kolay gelsin.