Machine EVG-SVG-Bilek Güreşi günlüğü

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• sınav dönemi yani kendime pek vakit ayıramadığım dönem bitti,
      Spora başladım
      Haftada 6günlük bir program deniyorum
      İtiş çekiş bacak şeklinde

Pzt göğüs ardından 15dk dinlenip(hazır hissedene kadar) sonrasında omuz pressler ve koparmalar

Salı sırt yani çekiş tabanlı her türlü şey temeli barfiks tabii ki sonrasında bicepsi biraz dinlendirip
      Statik yani güç için birkaç set biceps çalışıyorum
      Sonrasındaki biceps setleri de kozmetik,hacim,direnç için yüksek tekrarlı hafif ağırlıklar ile sonrasında ise bi önceki gün arkaplanda çalışmış tricepsi çalıştırıyorum yine aynı şekilde hafif hacim direnç için

Çarş bugün sadece squat var squatlar btiince de farklı açılardan wrist curl yapıyorum
      Aşağıfan yukarı fleksiyon
      Direk yatay olarak fleksiyon
      Aşğıdan yukaru fleksiyon

Perş pazartesimin aynısı
      Cum salının aynııs
      Cmt çarşambanın aynısı
      Pzr dinlenme

Bilek çalışmasını bacak gününe koyma sebebim
      Bilek kısmını ayrı bir bölge olarak düşünmem ve çekiş çalıştıktan wrist curl yapacak güç kalmaması
      Aynı şekildr
      Program itiş çekiş bacak/bilek itiş çekiş bacak/bilek
      Şeklinde gittiği için
      Çekiş gününde sonra bileklerim yeterince dinlenmiş olacaktır ve bacak gününde üst bedenle alakalı çalıştırdığım tek şey olacağından tam verimle çalışabileceğim ayrıca bilekten sonraki gün itiş olacağı için fleksiyon tamamem devre dışı kalacak ve dinlenecek
      Kol çalıştığım günden sonra bilek çalışmış olacağım önkoluma bolca kan akışı olacak bu da bir avantaj

Ama şuan bu programla ilgili sinirimi bozam tek şey göğüsten omuza gelince fazla yorgun olmak
    • teoride güzeldi ama iyi.gitmedi.bu yüzden devam etmeyeceğim
      Eksileri
      Göğüsten sonra omuza geçinxe tam verimle çalışılmıyor
      İkinci gün yani çekiş gününde bir gün önceden omzunuz öylesine yorgun oluyor ki birkaç barfiks çekilmiyor e sırt çalıştığı için kol da zaten tükenmiş oluyor o yüzren bu progrmaı bırakıyorum başka birşey düşüneceğim
    • üst alt dönemi bitti
      Bilek güreşi için spesifik çalışacağım,
      Pzt rest
      Salı bilek body
      Çarş rest
      Perş bilek body
      Cum rest
      Cmt masa pratik
      Pzr rest

Şeklinde gitmeyi düşünüyorum ama ayda 4 kere değil 3kere masaya gitmek var çünkü
      Masa antrenmanı en önemlisi olsa da masadan sonra iyileşme süreci ve masadan önce dinlenme sürecinden dolayı hafta içi çalışmak zor oluyor ayda 4 değil 3 kez masaya giderek güç çalışacak çok vaktin olacak plan bu yönde
    • Eski mesajlarımda gayet motiveymişim
      Ancak bu 2019 eylül başladım bilek güreşine, yani bir klübe
      ama bilek güreşini yaptıkça soğudum
      Zaten sağlıklı olmayan omuzlarımı yıpratması ve antrenman yapmayı bırak günlük hayatta acı çektirmesi, ağır kimselerin güçlü olmasa bile vücudunu devirerek süper bi moment kazanması ve o rakibi durdurmaya çalışmak, hiç güçlü olmayan kimselerin çok güçlü kişileri bilek güreşini güç karşılaşmasından çıkartıp tamamen karşı tarafın gücünü kullanmasanı engellemeye yoğunlaşıp yenmesi, hızlıca yüklenmeler
      Bir de ready... go!=hazır ol... Başla! Ama gel gelelim bizim hakemlerin rediğo redigo reğioğo demeleri sanki tek kelimeymiş gibi.
      R derken başlarsan faul almaman ama go dan sonra çıkman gerekiyorken rakibin r sesi geldiği gibi çıkması ve maçı kazanması
      ya direkt go ya da ready dedikten sonra bekleyip go deseler çok daha güzel olabilirdi ve de bunlar gibi takıldığım saçma sapan ayrıntılar
      ...
      Hiç mert olmadığı için sevemedim bilek güreşini, ama arkadaşlarla yapınca çok hoşuma gidiyordu birbirimizi zorlamak gaza getirmek gülmek eğlenmek filan
      Aslında içimde motivasyon var
      Maçlara çıkıp rakipleri ezmek ve gücü göstermek tabii ki istiyorum ama sağlığım pek iyi değilken gücümü arttıracak çalışma yapamadığım gibi sırf antrenman yapamadığımdan dolayı da moralim düşüyor

Yine de yıllar boyunca okuduğum makaleler ve tecrübeler, izlediğim videolar en önemlisi kendi edindiğim tecrübeler ile kendimi hırpalamadan
      Şampiyonaya hazırlanacağım

Planlarım şunlar

Pzt itiş
      Salı çekiş+bilek güreşine yönelik
      Çarş dinlenme
      Perş itiş+çekiş+bilek güreşine yönelik
      Cum dinlenme ve güzel beslenme :D
      Cmt masa antrenmanı(hız,güç,teknik)
      Pzr dinlenme

Pzt itiş+çekiş+bilek güreşine yönelik
      Salı dinlenme
      Çarş çekiş+bilek güreşine yönelik
      Perş itiş
      Cum dinlenme
      Cmt masa antrenmanı
      Pzr dinlenme

Bunları bir hafta hafif bir hafta daha ağıe şeklinde bile yapabilrim

Pzt itiş(hafif)
      Salı çekiş+bilek(hafif)
      Çarş itiş
      Perş çekiş+bilek
      Cum dinlenme
      Cmt masa
      Pzr dinlenme

Pzt çekiş+bilek(hafif)
      Salı itiş(hafif)
      Çarş çekiş+bilek
      Perş itiş
      Cum dinlenme
      Cmt masa
      Pzr dinlenme

Veya haftaiçi antrenmanları hafif ve ağır diye ayırabilirim

Her neyse birden çok antrenman çatısı geldi aklıma
      Hepsini deneyip yazmaya çalışacağım aksesuar hareketler ve ayrıntılar dahil(bacak da çalışacağım) :D
    • 6.1.20

Bilek güreşi pozisyonunda bekleme (parmak,kanat)
      40-50-50-50-40 kg ortalama 15sn
      Dambıl wrist curl havlu sarıp çakma fat grip ile(bence havlu hissiyatı daha iyi) 35kg 5set ortalama 5tekrar
      Makinede wrist curl
      120-160-160-160-120 lbs ortalama 3 tekrar
      160lbs yazıyor ama hareketli makara sistem ağırlığı şu bu derken 0.45yerine 0.5 ile çarpmanın daha mantıklı oldupubu düşünoyum iilem kolaylığından
      160/2/2
      40kg wrist curl

Sonrasında süpinasyon
      Briaz pronayson barfiks denedim sol omzum acıdığından barfiks çekmedim
      Hepsi salak gibi sol kolla bilek güreşi yaptığımdan bi daha yapmıycam tammen iyileşene kadsr yemin ettim

Sırt giremedim hafif 5kg 7.5kg ile hammer curl biceps curl yaptım anteenmanı bitirdim
    • antrenman programım şimdilik forma girmek için masa antrenmanını salıyorum ayrıca sağ biceps acısından dolayı

Pzt çekiş(güç odaklı)
      Salı itiş(güç)
      Çarş çekiş(hacim,direnç)
      Perş itiş(hacim,direnç)
      Cum çekiş(güç)
      Cmt itiş(güç)
      Pzr rest

Pzt salı yaptığım ağırlığı cum cmt arttıtmadan tekrarı artıttmaya veya tüm gücümü kullnamya çalışıcam diğer hafta pzr ise ağırlğı çok ufak da olsa arttıtacağım takıntılı olmak gereksiz
      Tekrar sayı arttıkça çalışma ağırlığını arttıracağım
    • Umarim gittikçe daha iyi olursun antreman güzel bence yapabiliyorsan evde barfiks demiri varsa ona havlu asip uzun bir havlu halat tırmanır gibi tırman ben öyle yapıyordum. Ek olarak bir hareket daha vardı forumda görmüştüm chair diye birşey sandalye ayaklarından tutup dümdüz uzanıp sandalyeyi kaldırma bunlar da fayda sağlar
    • @cnrbrt
      Sağolasın antrenmanı değiştireceğim bundan sonra full bilek güreşine yönelik çalışacağım az vakit kaldı maça o 6günlük programı bozıyorum 3
      Günden kas yapmak için iyi olabilri ama güç için yeterli dinlenme sağlanmıyor
      Spor salonuna gidiyorum ordaki demire atığ havluyu yapıyorum farklı tutuşlar ama yine de direkt bilek güreşine yönelik çalışıp az aksesuar hareket yapacağım
      Chair lift haha onu sandayleyi tek bacağından tutup kaldırktan sonra o şekilde tek bacakla(pistol squat) yaptığım bi video atmıştım ama sildim onu epey önce yt heaabından o da güç gösterisi için bi hareket bilek güreşine veya güçlenmeye. Etkisi yok varsa da aşırı az
      Şuan max verim alaxağım şeylere ener harcamam lazım
    • spor salonuna kısa süre gittim ama verim alamadım

Cumartesi bilek güreşi yapınca hafta içi düzgün antrenman yapılmıyor acı ve yorgunluk geçmemiş oluyor üyelik de bitti şimdi evdeki planım

Havlu ile barfiks ne chin up oluyor ne pullup ama chinupa daha yakın video atarım
      Kalın tutamakla barfiks vsvs
      Bunlarun haricinde sarmal tutamağı veya yapacak olduğum kare tutamağı direnç lastiğine takıp parmak önkol kol sırt çalışacağım
      Kemeri lastiğe takıp pronasyon süpinasyon triceps çalışacağım
    • Boy175-6
      kilom 68.5
      Omuz 127 bel 74-5 kolum 41-42 önkolum bilek güreşi pozsitonunda 38cm

Lastiğin güzel yanı fail olacak ağrılıkla çalışıp sakatlanma olayı olmamsı çünlü maximale gelirken zaten gitgide artıyor
      Hani
      Diyelim 45kg curl yapcak gücüm var diğer el yardımıyla 50kg yi aldım hareketin sonundan başladım yani curl yapılmış yerden başladım patt fail ama lastikte o olay çok tatlı 43 45 46 neyse
      Anlamıyorsun tabi ama en bçyle gergin noktada çalışabiliyorsun
      Düşününce kaslar aaa ben 45 kaldırdım güçlencem 40kaldırdım güçlenmicem demiyor gerilim şiddeti ve gerilim altında geçen süreye göre gelişim oluyor bu yüzden lastik çok iyi
      Ayrıca bilek güreşi için fleksiton vs çalışrıken veya curl gitigde daha çok zorlması da güzel
      Kötü yanı ise progressive overloadın zor olması yani ağırlıklarda takip edebilriz 45kg 1 tekrar 40kg 5 tekrsr vs vs de lastik ile ancak en fazla çekenildiğimiz yere bakabiliyoruz ama vurda da şöyle sorun var başta cm başına 2kg direnç artsa bi yerden sonra cm başıns 4 5 6 neyse gidiyor rakamlar sallamasyon tabi