Machine EVG-SVG-Bilek Güreşi günlüğü

• sınav dönemi yani kendime pek vakit ayıramadığım dönem bitti,
      Spora başladım
      Haftada 6günlük bir program deniyorum
      İtiş çekiş bacak şeklinde

Pzt göğüs ardından 15dk dinlenip(hazır hissedene kadar) sonrasında omuz pressler ve koparmalar

Salı sırt yani çekiş tabanlı her türlü şey temeli barfiks tabii ki sonrasında bicepsi biraz dinlendirip
      Statik yani güç için birkaç set biceps çalışıyorum
      Sonrasındaki biceps setleri de kozmetik,hacim,direnç için yüksek tekrarlı hafif ağırlıklar ile sonrasında ise bi önceki gün arkaplanda çalışmış tricepsi çalıştırıyorum yine aynı şekilde hafif hacim direnç için

Çarş bugün sadece squat var squatlar btiince de farklı açılardan wrist curl yapıyorum
      Aşağıfan yukarı fleksiyon
      Direk yatay olarak fleksiyon
      Aşğıdan yukaru fleksiyon

Perş pazartesimin aynısı
      Cum salının aynııs
      Cmt çarşambanın aynısı
      Pzr dinlenme

Bilek çalışmasını bacak gününe koyma sebebim
      Bilek kısmını ayrı bir bölge olarak düşünmem ve çekiş çalıştıktan wrist curl yapacak güç kalmaması
      Aynı şekildr
      Program itiş çekiş bacak/bilek itiş çekiş bacak/bilek
      Şeklinde gittiği için
      Çekiş gününde sonra bileklerim yeterince dinlenmiş olacaktır ve bacak gününde üst bedenle alakalı çalıştırdığım tek şey olacağından tam verimle çalışabileceğim ayrıca bilekten sonraki gün itiş olacağı için fleksiyon tamamem devre dışı kalacak ve dinlenecek
      Kol çalıştığım günden sonra bilek çalışmış olacağım önkoluma bolca kan akışı olacak bu da bir avantaj

Ama şuan bu programla ilgili sinirimi bozam tek şey göğüsten omuza gelince fazla yorgun olmak
    • teoride güzeldi ama iyi.gitmedi.bu yüzden devam etmeyeceğim
      Eksileri
      Göğüsten sonra omuza geçinxe tam verimle çalışılmıyor
      İkinci gün yani çekiş gününde bir gün önceden omzunuz öylesine yorgun oluyor ki birkaç barfiks çekilmiyor e sırt çalıştığı için kol da zaten tükenmiş oluyor o yüzren bu progrmaı bırakıyorum başka birşey düşüneceğim
    • üst alt dönemi bitti
      Bilek güreşi için spesifik çalışacağım,
      Pzt rest
      Salı bilek body
      Çarş rest
      Perş bilek body
      Cum rest
      Cmt masa pratik
      Pzr rest

Şeklinde gitmeyi düşünüyorum ama ayda 4 kere değil 3kere masaya gitmek var çünkü
      Masa antrenmanı en önemlisi olsa da masadan sonra iyileşme süreci ve masadan önce dinlenme sürecinden dolayı hafta içi çalışmak zor oluyor ayda 4 değil 3 kez masaya giderek güç çalışacak çok vaktin olacak plan bu yönde