Kayrabatu EVG-SVG-Bilek Güreşi günlüğü

• Acıyı çeken anlar diyosun abi :D öyle yani büyük bi acı değil ama işini engellemesi sinirini bozuyor insanın :/
      Ben de arada bir yokluyorum da pek bi düzelme farketmeyince asıl o zaman moral bozuyor :D aslında hafiften topladım o yüzden şükrediyorum ciddi bişey olmadığı için.

Sağolasın, inşallah kısa zamanda iyileşir de beast mod a girerim beast moda girsem de çok hırpalamam kendimi, kısa sürede daha çok gelişcem diye kendimi hırpalayıp sakat kalıp uzun süre gerilemektense yavaş ama emin bi şekilde ilerlemeye çalışacağım, bu sakatlık bana ders oldu yani :D
    • 05.01.18

İlk önce wrist curl 35kg-30kg-12kg

Sonra biceps
      Biraz ağır denedim yarım açıda 30kg tutmayı denedim hiç sızı olmadı 30kg bicep curl denedim (hammer tutuşla başlayıp tepede supinasyon)
      3 tekrar yaptım hiç acı sızı yoktu yine de daha hırpalamadım kendimi sonra birkaç dakika bekleyip 12-13kg yavaşça hammer yapayım dedim vee acı da hafiflediği için sıkıntıyı daha iyi anladım sıkıntı şu:
      Kol uzun halindeyken oluşan gerilim bana acı veren şey

bicepse biraz yüklenmeye başlayınca bunu dikkate alacağım

Mesaj yazan kayrabatu ()

Bu mesajı silen Haki ().
    • 08.01.2018

Bugün ağırlık kullanmadım, yaklaşık 10cm çapında bi barda farklı şekillerde asılı kaldım
      Bilekler bükülü,başparmak kullanarak kullanmayarak,tek el ile

Sonra "zor barfiksler" den halat/tüp tutamak barfiks yaptım iki el ile sonrasında tek ile statik beklemeye çalıştım en tepede 2-3sn dayanabildim

Hem ellerimi hem omzumu daha iyi hissediyorum şuan bu bekleme çalışmaları çok güzel
    • 03.02.2018

Baya oldu birşeyler yazmayalı
      Bilek güreşine bir süreliğine ara verdim belli sebeplerden dolayı şu sıralar bedenimi dinlendireceğim ve hafiften svg ye başlayacağım

Yani şu an ki planımda bilek güreş çalışmasına yer yok,
      Ama yaptığım harektler ile tabi bilek de gelişecek

Antrenmanlı iki güne ayıracağım itiş/çekiş olarak
      2gün çalış 1gün dinlen 2gün çalış 1/2gün dinlen şeklinde olacak

Çekiş gününde temel hareket barfiks olacak normal olarak, sonrasında kalan gücümle iki üç set dambıl row yapabilirim sonrasında ise dambıl ile biceps çalışması ve biraz wrist curl

İtiş gününü nasıl planlasam kararsızım sonuçta
      Göğüs,triceps,omuz itiş yapan kaslar ve omuzlar çekiş gününde de çalışıyor uygun programı ancak deneyerek bulabilriim ama aklında bu konu hakkında planı olan varsa ve önerisi olursa sevinirim çünkü kafam karışık biraz
    • Kardeşim, bende bu konu uzerine çok duşunuyordum. Çekiş yaparken omzun çalışması, muscle up yaparken göğsün extra olarak devreye girmesi, vücut ağırlığı ile trapez çalıştıracak hareket sayısının kısıtlı olması, sets&reps, statik ve freestyle çalışmaları nasıl bir arada yürüteceğimi vs. vs...

Kafamda sürekli bu tarz sorular dolanıyordu ve bunları düşünüp program yapmaya çalışırken, doğru düzgün antrenman yapamaz olmuştum.
      Bunun üzerine programlarla uğraşmayı bıraktım ve antrenmanlarımı anlık olarak planlayıp kafama göre çalışmaya başladım.

Belirli bir süreden sonra zaten deneme yanılma yoluyla hangi hareketlerin hangi kasları çalıştırdığını ve nasıl çalışmam gerektiğini çözmüştüm.

Şuan Antrenmanlarımda, kaslar dinlenikken ilk olarak statik (front lever, planche vs.) çalışıyorum ve hemen ardından sets&reps antrenmanımda; Kanatlar için barfiks, Omuzlar için amut şınav, Trapezler için inverted row ve Göğüsler için şınav çekerek çalişıyorum. En son olarakta freestyle denemeler yapıp antrenmanı bitiriyorum...
      Eğer, bunlar bana kolay gelir diyorsan, işi zorlaştırmak için extra ağırlıkta kullanabilirsin.

Ben genellikle karşıt kas gruplarını superset şeklinde çalışıyorum ve hem zamandan tasarruf edip, hemde hızlı bir şekilde kuvvet kazanıyorum.

Ayrıca üşenmeyip günlüğüme baştan sona bi göz atarsan (özellikle ikinci yarısına) bazı program örneklerine denk geliceksin.

Sana da tavsiyem, saçma sapan detayları düşünerek program yapmaya çalışıp zaman kaybetmek yerine vücudunu dinle ve sadece antrenman yapmaya başla... Emin ol gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bi söz vardır belki bilirsin;
      Akıllı düşünene kadar, deli köprüyü geçermiş :D .
    • @DoGuKaN öncellikle sağolasın

Doğru söylüyorsun fazla düşünmekten ziyade icraat çok daha önemli, sonuçta insan bedenimin bir gelişme limiti var belki %70 verimden %80-90 a verime çıkarız böyle ama yazdığın söz çok doğru vakit kaybedeceğimize harekete geçelim, belli bi seviyeye ulaştıktan sonra kendi vücudumuzla edindiğimiz tecrübe ile o %90 verimi yakalarız

Ben de gönderimi yazdıktan sonra kısa süreli farklı programlar denemeye karar verdim senin dediğin şekilde "içimden geldiği gibi"

Benim planım tamamen svg olmayacak dambıl ile de çalışacağım hem eksikler için hem biraz hacim ve görüntü için yoksa işlevsellik asıl hedefim

İlk etapta amacım temel harektlerde gücümü ve formumu sağlamlaştırmak sonrasında daha üst ekstremite hareketlere başlayacağım

Barfiks programı daha basit de diğerlerini oturtmak icin vücudumu dinleyeceğim.