Full Body Tarzı Program

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Selamun aleyküm hocam ilk yorumumu yazmak şimdi nasip oldu. o kadar video izledim konu okudum ki bilen arkadaşlardan yorum almazsam kafayı yicem.

daha yeni başladım calisthenics'e tek sıkıntım barfiks çekememem. ama chin ups yapabiliyorum 4 kere ve tek seferde 35 şınav çekebiliyorum.

şu an 2 günde bir , 3 er set dips, şınav , australian pull up, squat ve plank yapıyorum.

split tarzı tek bölge çalışma bana zevksiz geldi çünkü çok kısa sürmezmi bir iki hareket. önerilerini bekliyorum
    • Şinav çekmenin birden fazla varyanslari var. Eger yaptgin şeyler yetersiz geliyorsa. Bencd öncelikle degisik turde şinav cekebilirsin.barfiks ve ip atlama gibi hareketler zamanla artmaktadir. Örneğin ben ilk ip atlamaya basladigimda 3 veya 5 tane atlayabiliyordm su an araliksz 10dk atlayablr yada tum varyanslarda atlayablrm. Barfiks ayni sekilde sınırlarınızı zorlamak zorundasnz artmasi için

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    • Batuuuhan25 yazdı:

Dostum forum basliklarindan bakamadm da benim su kilo verme arefesinde ozellikle kahvalti ve diger ogunlerde nelerden kacinmam lazim.
      Sekerli seyler tuketmiyorm
      Un-tuz-şeker. Un kalori fazlalığı yapar tuz vücutta su toplar şeker aynı şekilde kalori fazlalığı yapar. Kahvaltın temel olarak yulaf yumurta lor peyniri olabilir diğer öğünlerin protein ve karbo ağırlıklı olmalı özellikle antrenman öncesi karbo alımı fazla antrenman sonrası karbo alımı az protein alımı fazla olmalı. fazla yağlı besinlerden uzak dur.

Kilo verimi aslında kalori açığı yapmaktır. Yani günlük almış olduğun besinlerin kalorilerini hesaplayarak tüketirsen ve her gün örnek veriyorum 500 kalori açığı yaparsan bir haftada yarım kilo verirsin. hesaplama derken kağıt kalem üzeri zor olduğundan ben her zaman kafamdan hesaplarım ve aslında fazlada ayrıntıya girmem fazla yerim zaten antrenman esnasında bu aldığım kalorileri yakıyorum. Yani sana diyeceğim şu ki kaliteli beslen makro ve mikro besinlerine dikkat et sağlam bir antrenman yap fazla yağ oranın varsa haftada kendine göre 1 ya da 2 yada 3 gün hiit antrenman yap herşey yoluna girer
    • sibequ yazdı:

Batuuuhan25 yazdı:

Dostum forum basliklarindan bakamadm da benim su kilo verme arefesinde ozellikle kahvalti ve diger ogunlerde nelerden kacinmam lazim.
      Sekerli seyler tuketmiyorm
      Un-tuz-şeker. Un kalori fazlalığı yapar tuz vücutta su toplar şeker aynı şekilde kalori fazlalığı yapar. Kahvaltın temel olarak yulaf yumurta lor peyniri olabilir diğer öğünlerin protein ve karbo ağırlıklı olmalı özellikle antrenman öncesi karbo alımı fazla antrenman sonrası karbo alımı az protein alımı fazla olmalı. fazla yağlı besinlerden uzak dur.

Kilo verimi aslında kalori açığı yapmaktır. Yani günlük almış olduğun besinlerin kalorilerini hesaplayarak tüketirsen ve her gün örnek veriyorum 500 kalori açığı yaparsan bir haftada yarım kilo verirsin. hesaplama derken kağıt kalem üzeri zor olduğundan ben her zaman kafamdan hesaplarım ve aslında fazlada ayrıntıya girmem fazla yerim zaten antrenman esnasında bu aldığım kalorileri yakıyorum. Yani sana diyeceğim şu ki kaliteli beslen makro ve mikro besinlerine dikkat et sağlam bir antrenman yap fazla yağ oranın varsa haftada kendine göre 1 ya da 2 yada 3 gün hiit antrenman yap herşey yoluna girer

Çok şükür fazla kilolu degilim ama tatil doneminde bel bolgemde belirgin bir yaglanma var. Temel amaç ondan kurtulmak.
      Bilgi için tesekkur ederm

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    • Aleyküm selam hoş geldin.

efeakhan yazdı:

daha yeni başladım calisthenics'e tek sıkıntım barfiks çekememem. ama chin ups yapabiliyorum 4 kere ve tek seferde 35 şınav çekebiliyorum.
      Formda bir çok arkadaş barfix sayısının artması için negatif barfix önerir ve bende sana öneriyorum negatif barfix çalışmalısın ben tekrar sayısını zamanla çalışa çalışa arttırdım uzun bir zaman oldu bu. negatifle daha iyi yol katedeceğine eminim.

efeakhan yazdı:

şu an 2 günde bir , 3 er set dips, şınav , australian pull up, squat ve plank yapıyorum.
      Verim alabiliyorsan ne güzel.

efeakhan yazdı:

split tarzı tek bölge çalışma bana zevksiz geldi çünkü çok kısa sürmezmi bir iki hareket. önerilerini bekliyorum
      split tarzı nasıl kısa sürdü anlamadım benim eskiden split göğüs antrenmanım 1 saati buluyordu. Hareketleri bam bam diye hızlı çalışmayın havaş yavaş yapın ki gelişim olsun hareketlerin negatif sürelerine kasların zirvedeki kasılmalarına dikkat ederek antrenmanlarınızı yapın. ha birde splitte bir iki hareket demişsin şınavın 50 yi geçik varyasyonları vardır barfik aynı şekilde örnek verecek olursam;
      diamond şınav
      normal şınav
      wideşınav
      spider walk push up
      hindu push up
      clap push up
      ......
      benim split prgramı diye açmış olduğum bir konu var orada split örneklerine bakabilirsiniz.

Eğer kilonuz fazla ise zamanınız az ise full body çalışın. Eğer kaslarda fazla gelişim isterseniz (pump) split çalışın derim
    • Merhabalar,

Cumartesi idmanını bugün yapabildim. Bacak kısmında pistol squatı el yardımı ile 4 set yaptım sağda masa solda sandalyeden destekli. 4 setten sonra normal squatı bir set bile yapamadım. Ömrümde böyle yüklenmedim bacaklara.
      Akabinde binanın merdivenlerini Charlie Chaplin gibi ancak inebildim bütün gün :) Pistol squat fena etkili bir hareketmiş. Hep bildiğimiz ama genel olarak yapmayı bile denemediğimiz hareketler.

Close grip pull up'ın ön kola bu kadar vurduğunu hiç düşünmemiştim. Çok iyi.

Bir önceki idmanda Pike push up'ı internetten bakarak nizami yaptığımda ertesi gün sağ omuzumdaki sakatlık nüksetti. Daha hafif bir öneriniz var mıdır? Handstand'de aynı derecede omuzlara vurur mu? Olmadı onu da es geçeceğim.

İyi akşamlar dilerim,
    • Alfa yazdı:

Bir önceki idmanda Pike push up'ı internetten bakarak nizami yaptığımda ertesi gün sağ omuzumdaki sakatlık nüksetti. Daha hafif bir öneriniz var mıdır? Handstand'de aynı derecede omuzlara vurur mu? Olmadı onu da es geçeceğim.
      Omzu ısıtmak çok önemlidir. Çünkü çoğu üst vücut hareketlerinde yüksek oranda aktifliğini sürdürür. Bu nedenle sakatlanma ihtimali çok yüksektir. Antrenmandan önce güzelce ısınmayı deneyin. Pike push up un daha hafifi olarak size şunu önerebilirim; ayak ile el açınızı arttırın örnek verecek olursam eğer:handstand-push-ups-the-press-you-need-to-learn-1.jpg

Bu kısa mesafeli pozisyon

strength-showdown-handstand-push-up-vs-military-press-2-v2-640xh.jpg

Buda uzun mesafeli pozisyon öncelikle kısa mesafeli pozisyonu çalışarak bu hareketteki yatkınlığınızı arttırıp yavaş yavaş açınızı arttıra bilirsiniz

Birde hareketleriniz arasına decline push up hareketini ekleyebilirsiniz
    • Merhaba,

Öneriler için teşekkürler. Sağ omuzumda müzmin bir sakatlık var. Aşırı yüklenince ortaya çıkıyor iyi ısınmış olsam da.
      Ama iyi ısınmadan omuzu çok rahat sakatlayabileceğimi de biliyorum. Çoğunlukla iyi ısınmamaktan kaynaklanıyor sakatlanmalar. Ve omuz da bağlantı noktası olarak bu tip sakatlanmalara çok açık.

Handstand'ı nizami olarak henüz denemedim. Durabilirsem yazacağım.
    • sibequ yazdı:

Evet abilerim kardeşlerim herkese tekrardan merhabalar bugün sizlere kendim hazırlamış olduğum programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Set ve tekrar sayıları normal değerde hazırladım. İsterseniz set ve tekrar sayılarını kendinize göre değişiklik yapabilirsiniz.
      NOT: Pazartesi gününe ait olan super set programı şahsıma ait değildir. Hoşuma gittiği için ve kendimde kullanacağım için Calisthenicmovement ' tan aldım.
      svg program.png
      Kafanıza takılan yada uyarılmam gereken bir yer olursa söylemeniz yeterli düzeltip tekrar atarım fotoyu. ki sonradan görecek arakdaşlarada kolaylık olsun.
      Herkese sağlıklı sporlu günler...
      programı uygulamaya başladıım ama ilk iki gün süper set çalıştım. Üçüncü gün perşembe günü olan programı uyguladım ama nedense perşembe olan program beni süper setten daha çok yordu:) 8o
    • sibequ yazdı:

Evet abilerim kardeşlerim herkese tekrardan merhabalar bugün sizlere kendim hazırlamış olduğum programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Set ve tekrar sayıları normal değerde hazırladım. İsterseniz set ve tekrar sayılarını kendinize göre değişiklik yapabilirsiniz.
      NOT: Pazartesi gününe ait olan super set programı şahsıma ait değildir. Hoşuma gittiği için ve kendimde kullanacağım için Calisthenicmovement ' tan aldım.
      svg program.png
      Kafanıza takılan yada uyarılmam gereken bir yer olursa söylemeniz yeterli düzeltip tekrar atarım fotoyu. ki sonradan görecek arakdaşlarada kolaylık olsun.
      Herkese sağlıklı sporlu günler...
      Hocam Merhaba,
      sizin yukardaki programı 4 haftadır aralıksız uyguluyorum. Sorum bu programı ne kadar uygulamalıyım ve supersetin olduğu günlere tucked backlever pullups eklesem sorun olur mu

Teşekkürler ve iyi günler
    • merhabalar,
      1. si ne kadar uygulayacağın konusunda bir süre veremem istediğin kadar uygulayabilirsin üzerinde zaman zaman değişiklikte yapabilirsin
      2. si tabii ki neden olmasın öncelikle denemelisin istersen hold lardan öncesine ekle istersen superseti bitirdikten sonra yap ikisinide dene hangisinden daha iyi verim aldıysan buraya yazarsan sevinirim