Esneklik Ve Kuvvet Antrenmanı İlişkisi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our use of cookies. More details

• Esneklik Ve Kuvvet Antrenmanı İlişkisi

Merhaba besyoya hazırlanan ve sporu meslek edinmeye can atan her anımı spor ile geçiren bir üyeyim bu forum çok güzel ve faydalı öncelikle emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum bir sorum olucaktı aydın arkadaşlarımın cevaplarına minnettar olurum

Street workout ile uğraşmaktayım vücudum esnek fakat free running, street parkour olaylarına girişeceğim üniversiteyi kazandıktan sonra vaktim genelde akrobasi ve parkur üzerine geçicek sorum şu her gün esneklik çalışacağım zaten bir prgoram dahilinde ama esneklinin ardından street workout için kuvvet çalışmalarımda olucak esneklik çalışmasının ardından kuvvet güç çalışmak esnekliği azaltırmı ? veya etkisi ne olur ? 20 30 dakikalık esneklik prgoramının ardından 1 2 saatlik bir kuvvet güç antrenmanından söz ediyorum fakat herşey oturduğunda taklalar için iki antrenmanında çok çok faydası olucak

Esneklik prgoramı olarak bunu kullanacağım her gün

güç kuvvet içinde street workout zaten başlı başına bir antrenman olucak bu ikisini yürütmemin akrobasiye etkisini merak etmekteyim

teşekkür ederim eğer açıklayamadığım bir şey olmuşsa yapılan yorumların üstüne tekrardan bir şeyler ekleyeceğim
    • Merhaba. Öncelikle söylemek gerekirse esneklik konusu svg de en başta gelir. Düzenli esneme-germe antrenmanları zaten yapılmalı. Bunun üstüne tabii ki kuvvet, güç kazanmak için ağır idmanlarda yapıyoruz. Bunların beraber yürütülmesi en mantıklı olanı. Düzenli esneme-germe yapan kişi üstüne svg antrenmanını yapınca mantıken o esnekliğinden bir şey kaybetmez. Ağırlık sporlarında görüyoruz ki esnekliğini kaybeden çok sporcu var. Hatta kaslar daha da kısalıyor üstüne hareket kısıtlanması yaşıyorlar. Svg de zaten bizim her idmanımız da esneklik gerekli olduğu için esneme-germe ve normal idmanlarımız arasında fark olmayacak ve birbirini etkileme durumları olmayacak. Tabii ki ikisini dengeli ve düzenli uygulamak şartıyla. Kısacası svg yapan kişi zaten esnek olmalı. Böylece ikisininde gerekli olduğunu ve fayda sağlayacağını düşünüyorum. Kolay gelsin :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • Rica ederim. Kısaca baktım genel bir esneme programı. Benim önerebileceğim tek şey ilk başlarda asla acele etme ve programı uygulamadan önce çok çok iyi ısınmanı tavsiye ederim. Kasların günden güne uzayacağı için sabırlı olmak gerekiyor. Ani ve aşırı yüklenmeler fazla esneklik değil sakatlık getirecektir. Ben şu videodaki sistemi kısa bir süre uyguladım ve verim aldım. Senin attığın videoda aynı hareketler mutlaka vardır diye düşünüyorum. Yok ise ekleme yapabilirsin. Yukarıda dediğim gibi lütfen ısınmaya çok dikkat et, sabırlı ilerle, ani yüklenme ve vücudunun sınırlarını aşırı zorlayacak esnemelere kalkışma. Sonuç alabilmen için tabii ki her zaman olduğu gibi hiç bırakmadan istikrarlı şekilde devam etmen gerekiyor. Gerisi zaten gelecektir. Takipte olacağım ara ara bizlere durumu bildirirsin. :thumbup:
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk