Pinned Bilek Güreşi Soru-Cevap Bölümü

• Malesef :( daha doğrusu bu hafta idman bile yapamadım :( haftasonu bile ders çalıştık arkadaşlarla. son sınavlar zaten sonrasında yaz geliyor :) yaz başında kulüplerle görüşmeyi düşünüyorum ancak bir süre gidip hem birşeyler kapmak hemde biraz tecrübe kazanmak için. sürekli olarak gidemicem herhalde. Seneye yurda gitme ihtimalim var. Eğer gidersem de bir süre ara vermem gerekcek :( ve bide besyo istediğim için bu yaz sınavlarına gidip izlemeyi düşünüyorum sonra seneye sınavlardan çuvallamiyim :D şimdiden kondisyonumada özen göstermem gerek :D yani kafam çok karışık şuan :D tam bir düzene oturtamadım hayatı
    • Top Roll ile hook pro maçlarda çok ayrılır yani hook tan toproll a geçmek ya da tersi zordur ve çok görmezsiniz, tavsiye de edilmez çünkü karşıdaki adam da bu açığı arayan ayrı bir kurttur yani o geçişi yaptığın anda hafif bir hamlesi seni yerle bir edebilir, lakin yaptığım çoğu amatör güreşte hooktan toproll a rahat rahat geçebiliyorum, parmakları açtıktan sonra eğer adam inmiyorsa ve açık el pozisyonunda kalıyorsa o orda bir süre daha kalır, ya kendisi elini kaçıracak ya da sen biraz daha güç uygulayıp indireceksin, pro maçta elini o pozisyonda kaçırırsa o vakit zaten kaybeder, bilen hakem affetmez, peki adam elini kaçırmıyorsa ne yapılacak hususuna yukarda verdiğim cevabı biraz açıklayarak devam edeyim çünkü bu bölümün konuyla ilgilenen arkadaşlar için her zaman olduğu gibi yararlı bilgi ile dolmasını isterim, yabancılalr karşıdaki adamın bileği açık bu şekilde durduğu duruma "dead wrist", "dropped wrist", "flopped wrist" derler, üstat John Brzenk bu konuda neler yazmış bir bakalım ve kısaca size açıklamaya çalışayım.

john brzenk wrote:

Dropped wrist or sometimes referred as a flopped wrist is normally a disadvantage. And unless you absolutely have to I would avoid this position. Although I have been beat in the past with my opponents wrist bent back. There are different positions one can be in with a dead wrist but for the most part when this happens the person is trying to press with his or Her triceps with a shoulder roll move. The person that has the wrist advantage has the leverage advantage, the key is not letting the dead wristed opponent get an offensive angle on your arm, meaning you want your arm straight up in down or slightly pulled to your side of the table, once here the easy win comes with a shoulder press of your own. You should be able to accomplish this because of the leverage advantage. I see so many armwrestlers hanging out in a top roll position after they have achieved the wrist advantage develop your press this is a time when you should use it. If you can predict this move off the start by your opponent I would try attacking his press with a press of your own while using his dead wrist position to your advantage hand and wrist position can make a victory against this style so much easier off of the start. Bow your wrist but do not rotate your hand let his flopped wrist come across on the lower part of your wrist instead of your hand this should make things very awkward for the flopped wrist puller.

Bu pozisyona düşen rakip genellikle kuvveti triceps'den alarak maça devam eder. Bu durumda rakibinizin kolu hafifçe masanın sizin olan tarafınızda olması ve kolunuzun düz açısını kaybetmemesidir. Bu noktadan sonra shoulder press denen hareketle rakibi yenebilirsin. Tahminimce senin sorunun bu noktada adamın elini açtıktan sonra adam ya masanın kendi tarafında olan kısmında duruyor halen ya da sen çok zorlayıp kendi kolunun pozisyonunu bozduğun için bu durumda rahat hareket ediyor. Bu duruma düşen rakibe shoulder press yapılır yani bu aşamadan sonra kaldığını hissediyorsan ve olay bir yere gitmiyorsa shoulder press ile yükleneceksin, shoulder press ile de denedin olmuyorsa o vakit shoulder press gücün yeterli değildir, çalışmalısın. Shoulder press yaparken de adamın elini top rolldaki gibi kavramayacaksın, bileğini bükeceksin ve adamın açık olan eli senin elinin alt kısmı ya da bileğini kavrayacak şekile düştüğünde shoulder press'i vuracaksın. Şimdi bu noktada benim dediğim bir başka husus, kişiyi shoulder press ile masaya vurabilirsin ya da shoulder press ile vuramıyorsan, itersin ve pad den dirseğinin düşmesini sağlarsın.
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • Merhabalar, 17 yaşında lise öğrencisiyim 1.79 boyundayım yaklaşık 95 kiloyum fakat fazla kilolu göstermiyorum baya kalıplı biriyim. Kendimi bilek güreşinde geliştirmek istiyorum. Arkadaşlarımla aramızda bilek güreşleri yapıyoruz bir arkadaşım haricinde genel olarak tüm arkadaşlarımı yeniyorum zaten siklet farkı var aramızda doğal olarak kazanıyorum. Fakat dediğim gibi kendimi geliştirmek bir yerlere gelmek istiyorum. Kendi ağırlığımda şınav çekiyorum farklı bir egzersiz yapmıyorum. Ayarlanabilir dumbell setim var fakat bir programım olmadığı için elle tutulur birşey yapamıyorum. Bileğimi geliştirmek için ayarlanabilir bilek yayı siparişi verdim birkaç güne elime ulaşacak. Sizin bana önerileriniz var mıdır? Uygun programınız var ise paylaşırsanız sevinirim. Her türlü uygun programa uyabilirim.

Buda sipariş ettiğim bilek yayı sizce faydası olur mu?

• abseto wrote:

@elliot Hem karakter olarak hem sporcu olarak çok iyi birisiydi. Malesef geçen hafta trafik kazasında hayatını kaybetti :(
      Ben bu trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşımızın @elliot olduğunu bilmiyordum Allah rahmet eylesin.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk / workoutokulu
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için
    • Aykut Can wrote:

abseto wrote:

@elliot Hem karakter olarak hem sporcu olarak çok iyi birisiydi. Malesef geçen hafta trafik kazasında hayatını kaybetti :(
      Ben bu trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşımızın @elliot olduğunu bilmiyordum Allah rahmet eylesin.
      Malesef öyle. 5 sene önce bu forumda tanışmıştık. Daha sonra yarismalarda da görüştük. Allah rahmet eylesin