Yeniden başlamak

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Yeniden başlamak

Arkadaşlar hepinize merhaba;

Bugün yeğenim @lutficolak ile yeni bir başlangıç yaptık aylar sonra. Ve ilk programımız şu şekilde oldu:
      - Yarım saat kadar sahilde yürüyüş.
      - 15 dakika kadar ısınma ve açma germe.
      - 5 x 3 normal şınav
      - 5 x 3 daymınd şınav
      - 5 x 3 geniş şınav
      - 5 x 3 raşın şınav
      - 5 x 3 yumruk şınav
      - 5 x 3 5 parmak şınav
      - 5 x 3 3 parmak şınav
      - 10 x 3 dizler kırık normal mekik
      - 10 x 3 dizler kırık bir sağa bir sola mekik
      - 10 x 3 dizler kırık 4 yumruk mekik
      - 5 x 3 dps

Aylar sonra yeniden dönmek inanılmaz zor oldu her ikimiz için de. Buradan tüm gelişimimizi fotoğraf ve video ile paylaşacağız inşallah. Yarın dinlenme günümüz. Pazartesi günü barfiks programımızda görüşmek üzere. İyi kalın . .20160116_183118.jpg
    • Yeniden Merhaba arkadaşlar;

Bugün barfiks günümüzdü ancak hava şartları bizi perişan etti yalnız buna rağmen yılmadık 'sayılır '. Plânım 72 barfiksti ama sadece 12 tane çekebildim. Lütfi de 90 tane çekecekti ama sadece 10 tane yaptı. İnanılmazdı bar. Tahmin edemezsiniz. 2 gün sonra şınavda görüşmek üzere. İyi kalın. .
      Dosyalar
    • Şınav çalışmamızı da başarılı bir şekilde donmuş parmaklarla gerçekleştirdik arkadaşlar. Yalnız son set raşını çıkartamadım. Bu da kas sistemimin kendini toparlayamamış olmasından kaynaklanıyor olabilir diyorum. Önümüzdeki çalışma barfiks. Yani yarın. İddia edilene göre acaip kar yağacakmış. Başımız üstüne yeri var diyor ve yarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ha bir de şu var biz her çalışmadan sonra 5 x 3 dips de yapıyoruz (dün son set dipste kalkamadım tabii :( )
    • Merhaba arkadaşlar;

Haliyle Cuma günü barfiks programını beklediniz ama birşey göremediniz. Normaldir çünkü maçamız yemedi çıkıp çalışmaya :( Ama size bugünden bahsetmek istiyorum. Toplamda 18,14 kilometre yürüdüm. Yarısı öğleden sonra yarısı da akşam 7' den sonra olmak üzere. Yanımda ekürim @lutficolak de vardı. Ardından 15 - 20 dakika kadar açma germe yaptık. Malum şınav günümüz olduğundan:

- Yarım saat kadar sahilde yürüyüş.
      - 15 dakika kadar ısınma ve açma germe.
      - 5 x 3 normal şınav
      - 5 x 3 daymınd şınav
      - 5 x 3 geniş şınav
      - 5 x 3 raşın şınav
      - 5 x 3 yumruk şınav
      - 5 x 3 5 parmak şınav (başarısız)
      - 5 x 3 3 parmak şınav (başarısız)
      - 10 x 3 dizler kırık normal mekik
      - 10 x 3 dizler kırık bir sağa bir sola mekik
      - 10 x 3 dizler kırık 4 yumruk mekik
      - 5 x 3 dps (başarısız)

Arkadaşlar hepinize sormak istediğim bir soru var. Tamam soğuk moğuk dinlemeden çalışmaya gayret ediyoruz elimizden geldiğince ama bana sanki hata ediyormuşuz gibi geldi. Nedenini soracak olursanız bugün o başarısız şınavları çekebileceğim halde soğuktan dolayı parmaklarım tutmayıp yamuldukları için bırakmak zorunda kaldım. Bu konudaki öneri ve fikirlerinizi paylaşır mısınız lütfen?
    • BeqirJordan yazdı:

Hocam evde çalışmanızı öneririm aksi taktirde sağlığınız olumsuz etkilenebilir ayrıca antrenman performansıda düşer.
      Ben hava şartları olumsuz olduğunda evdeki koridor barfiksimi kullanarak antrenan yapıyorum ısınma için ip atlıyorum..
      Yani yürüyüş de mi yapmamam gerektiğini söylüyorsun @BeqirJordan?
    • Merhaba Arkadaşlar;

Karşınızda yine ben. Bandırma sokakta vücut geliştirmeden Ferhat :) Ocak ayı itibarıyla yeniden başlamış olduğum S. V. G. ye sorunsuz sıkıntısız devam ediyorum. 2 - 3 ay kadar yalnızca geceleri yürüyüş yapıyordum ancak Mayıs itibarı ile hareketlere geri dönüş yaptım. Tabii ki yürüyüşlerime ara vermeden. İki günde bir düzenli olarak en az 18 kilometre yürüyordum. Bunun 7.5 kilometresi yürüyüş parkurunda geri kalanıysa günlük hayat içerisindeki koşuşturmada oluyordu. Şu an yine aynı şekilde devam ediyorum ancak şu şekilde:

Yürüyüş parkurumun bir turu 1.5 kilometre ben bunun tamamını o 2 - 3 aylık dönemde 5 tur yürüyordum. 1.5 aydır da koşmaya başladım. İlk ve son tur yine yürüyüş aradaki 4.5 kilometrelik 3 tur ise koşu halinde. Bu tam 1 saatimi alıyor. Sonrasında ise evimizin arkasındaki parka geçip hareketlere başlamadan evvel açma germe egzersizleri yapıyorum. Müsait olduğum bir ara onları da paylaşmak isterim.

Aralıklı da olsa S. V. G. de 2.5 seneyi geride bırakmış bulunuyorum. İlk başladığımda "Vay arkadaş ben bunları nasıl yapacağım? Yuh!" dediğim bir çok şınav türünü nizami olarak yapar duruma geldim yalnız barfikslerimde hala büyük eksik var çünkü yalnızca 4 tip çekebiliyorum. Açma germe egzersizlerimin ardından günüme göre bir gün şınav ve bir gün barfiks yapıyorum. Bunu çok iyi bir şekilde düzene soktum. Çalışma programımsa şöyle:

Şınav günü

-Düz şınav

-Gümüş

-Geniş

-Rus

-Yumruk

-5 parmak

-3 parmak

-Tek el sağ

-Tek el sol

Tek el şınavlarım hariç tamamı 3 x 7 tek ellerse 1 x 10.

Barfiks günü

-Normal

-Dar

-Ters

-Dar

Barfikslerim yine nizami olmak kaydıyla 3 x 4

Ramazan bittiği gibi ALLAH nasip ederse şınavları 10 barfikslerimi de 5 e çıkartmak istiyorum. Her ne kadar yıllardır spor yapıyor da olsam mübarek Ramazan da emin olun şu program inanılmaz zor olabiliyor. Gerçi bir defa zorlandım o da evveli günkü 3 göz kararması ile atlatıldı hamd olsun.

Evet benden bu sabahlık bu kadar :) Ha unutmadan şu instegrem işini de halledelim yahu ;)
    • Merhaba arkadaşlar;

Cümleten geçmiş bayramınız mübarek olsun. Ben bayram seyran demeden çalışmaya devam ediyorum ve daha evvelden de belirttiğim üzere sayılarımı arttırdım. Şimdi aşağıda yeni programımı paylaşıyorum. Bu arada ben ve @HecToRTuning instagram i verimli bir şekilde kullanmaya başladık. Video ya da resimlerinizi #sokaktavücutgelistirme heştegi ile paylaşırsanız bunun bizim paylaşımımız olduğu anlaşılacaktır. Paylaşımınızı feysbuka da açık yaparsanız o zaman diğer arkadaşlar da bizi ve sitemizi keşfetmiş olurlar.

Gelelim programa:

1 saat içerisinde toplamda beş tur olmak kaydı ile ilk tur yürüyüş, 3 tur koşu ve son turda yeniden yürüyüş. Her tur 1.5 km. Ardından evimizin arkasında bulunan parkta yaklaşık 20 - 25 dakika açma germe ve sıkuat. Tüm bunlar bittikten sonra da esas programıma geçiş yapıyorum.

Barfiks günü

3 x 5 Norma

3 x 5 Dar

3 x 5 Ters

3 x 5 Ters dar

3 x 10 dizler karına

3 x 10 dips

Şınav günü

3 x 10 Normal

3 x 10 Daymınd

3 x 10 Geniş

3 x 10 Raşın

3 x 10 Yumruk

3 x 10 5 Parmak

3 x 10 3 Parmak

1 x 10 Sağ ( tek el )

1 x 10 Sol ( tek el )

3 x 10 barda ayak parmak uçları ele

3 x 10 dips

Şınav programım barfikse göre çok daha fazla olabilir ama emin olun şu sayı arttırma olayı acaip zorladı beni. Hele ilk gün barfikste olayım bitti. İnstegremde @HecToRTuning e de yakındım zaten. Ama güzel haber şu ki evveli gün yine barfiks günümdü ve her birini nizami olarak yaptım. Bugün yine antrenman günüm bakalım. 18:30 - 20:30 v