Pinned Bisiklet Bölümü

• HecToRTuning wrote:

Evet arkadaşlar artık benim bisiklete kardeş geldi :) Dün yine iftar sonrası @Aykut Can ile çıktık yollara :) Sahil yolundan Yenibosna-Eminönü yaptık. Toplam 41 km yol oldu. Giderken bayağı rüzgar yedik ama çok keyifliydi :)
      Benim kalça daha laışmadı ağrı var ama bu gün yine bi yeşilköy yapıp gelsek mi ne yapsak @HecToRTuning foto felan çekeriz belki buraya atarız canlansın ortalık.
      Başarısızlık kabul edilebilir ama denememek, ASLA ! X(
      Instagram : kalistenikturk
      Mail : aykutkinayer@gmail.com
      Videolarımız ve Daha Fazlası için
    • Aykut Can wrote:

HecToRTuning wrote:

Evet arkadaşlar artık benim bisiklete kardeş geldi :) Dün yine iftar sonrası @Aykut Can ile çıktık yollara :) Sahil yolundan Yenibosna-Eminönü yaptık. Toplam 41 km yol oldu. Giderken bayağı rüzgar yedik ama çok keyifliydi :)
      Benim kalça daha laışmadı ağrı var ama bu gün yine bi yeşilköy yapıp gelsek mi ne yapsak @HecToRTuning foto felan çekeriz belki buraya atarız canlansın ortalık.
      Evet iyi olur, buraya güzel fotolar çekebiliriz :)
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk
    • abseto wrote:

Acaba önderdiğiniz bisiklet marka/modelleri varmı ?
      Parçaları Türkiye'de birleştirilen modeller ve markalar var. Mesela bunlar Salcano, Carraro, Sedona bir de yurt dışından gelenler var. Bu saydığım markaların avantajı şu oluyor, aynı donanım neredeyse ciddi miktarda ucuza geliyor, ben bisiklet alırken Salcano ile KTM arasında kalmıştım. Salcano fiyat olarak çok cazipti ancak bir tanıdık, markayı al dedi ve onun üzerine KTM aldım, sonra şunu gördüm, her şey ayrıntıda gizliydi, mesela kadronun kaynakları sanki yok gibi birleştirilmiş, işçilik Salcano ile kıyas götürmezdi, bunun yanında üzerinde gelen donanım "lastikler, fren pabuçları, teller vs.." bunlar da salcano'dan daha kaliteliydi. Demem o ki, eğer maddi imkan el veriyorsa marka yapmış isimlerden şaşmayın, aynısı motosiklette de böyle, mesela geçenlerde Yamaha R25 bindim, bir de mahallede Çinli bir 200 cc vardı, aynı hesap, bin kerede binsem R25 derim, neredeyse 3 katı fiyat. Aklımda olan bazı markaları yazacağım, az önce yukarda Türkiye kökenli nisbeten alınması ucuz markaları yazdım, bu yazacaklarım da marka gibi markalar. KTM, giant, trek, specialized(bir sonraki karbon-karbon'u belki bu markadan gelir), Cannondale. Eğer 1000 TL bütçen varsa şu soru ile karşılacaksın, donanımı daha çok olan salcano mu? donanımı daha düşük olan trek mi? Trek derdim..
      *** Şınav çekmeden okumaya devam etme, yat ve şimdi, şu an sadece şınav çek. Artık SVG'ye ilk adımını attın, tebrikler.***
    • Son mesajların tarihlerini görünce bisiklet bölümünü canlandıralım dedim. Buraya yazmıyoruz diye bisikletten vazgeçmedik :) Uzun zamandır aklımda olan detaylı temizlik ve bakım olayını geçtiğimiz günlerde hallettim. Aslında ilk amacım tekerlek göbeklerini dağıtıp toplamaktı ama her zamanki gibi kendimi tutamadım ne var ne yok komple söktüm, temizledim ve topladım.

Yaptığım işlerden kısaca bahsedecek olursam;

Ön ve arka tekerlek göbekleri tamamen söküldü, kontrol edildi, temizlendi, yeni gresleri sürüldü ve toplandı.
      Orta göbek söküldü, rulmanları kontrol edildi, temizlendi, gerekli yerler greslendi ve toplandı.
      Zincir söküldü, temizlendi, yağlandı.
      Ön ve arka vites mekanizmaları söküldü, temizlendi, gerekli kısımları greslendi.
      Ön ve arka dişliler söküldü, temizlendi.
      Ön ve arka V fren tertibatı söküldü, kontrol edildi, greslendi.
      Pedallar söküldü, bilyaları, yatakları temizlendi, kontrol edildi, greslendi ve toplandı.
      Fren ve vites telleri, kabloları söküldü, temizlendi, yağlandı.
      Fren ve vites kolları temizlendi, yağlandı.
      Amortisörlü maşa tamamen söküldü, kontrol edildi, gerekli kısımlar greslendi ve toplandı.
      Gidon-maşa göbeği(Furş yatağı) söküldü, kontrol edildi, greslendi.

Yapılanlardan sonra tüm parçalar güzelce toplandı ve kadroyla birleştirildi. Vites ve fren ayarları yapıldı. En son zinciri takmadan önce yağladım ve 1 gün beklettim. Şuan test için hazır. İlk kullanımda illaki ayarlarda sıkıntı olacaktır. İnce ayarları yaptıktan sonra yola devam inşallah. Bir kaç fotoğraf çekmiştim, onları da ekleyeyim. Hepimize sağlıklı sporlar :thumbup:
      Images
      • 11.JPG

34.98 kB, 467×489, viewed 2 times
      • 22.JPG

46.12 kB, 469×555, viewed 2 times
      • 33.JPG

46.87 kB, 826×490, viewed 2 times
      • 44.JPG

68.35 kB, 823×547, viewed 2 times
      Gökhan
      Eski kullanıcı adı: HectorTuning
      İnstagram: kalistenikturk